Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Sociální bistro Střecha jede dál!

Organizace
Sociální družstvo Střecha

Autor
Filip Hausknecht

DARUJTE
Je to již tři čtvrtě roku, co jsme na Žižkově otevřeli sociální podnik - veganské bistro a kavárnu, kde momentálně spolupracujeme a zaměstnáváme pět lidí se zkušeností s bezdomovectvím a/nebo po výkonu trestu. Rozhodli jsme se do toho jít naplno a od podzimu proto chceme rozjet cateringové služby se vším všudy, a tak vytvořit nová pracovní místa pro lidi znevýhodněné na pracovním trhu. Abychom se do toho ale mohli pustit již takhle krátce po otevření podniku, budeme potřebovat vaši pomoc. Jdete do toho s námi?

O naší organizaci

Jsme veganské bistro a kavárna, kterou na Žižkově provozuje Sociální družstvo Střecha.

Náš podnik stojí na třech pilířích. Prvním z nich je sociální podnikání – na Střeše pracují lidé se zkušeností s bezdomovectvím a/nebo osoby po výkonu trestu. Kromě zaměstnání na HPP se jim snažíme radit také v řešení bydlení, oddlužování apod.

Dalším pilířem je družstevní vlastnictví – o chodu podniku rozhodujeme kolektivně a podle principu rovnosti. Každá zaměstnankyně a zaměstnanec má možnost po půl roce práce na Střeše do družstva vstoupit.

Posledním pilířem je veganství, které považujeme za udržitelný a ekologický způsob stravování bez utrpení zvířat. Zároveň se snažíme dokázat, že veganské jídlo jde dělat i levně a tak, aby bylo dostupné všem.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy