Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Spolu v bezepčí

Organizace
Vila Vančurova o.p.s.

Autor
Adéla Otipková

DARUJTE

Nezisková nestátní organizace Vila Vančurova o.p.s. žádá prostřednictvím této výzvy o pomoc při udržení bezpečí pro naše seniory. Tento rok byl pro nás obrovskou zkouškou, hlavně kvůli celosvětové epidemii Covid – 19.
V obou těchto vlnách se nám podařilo udržet naše seniory v bezpečí, ovšem bychom pro naše seniory potřebovali udržet bezpečí i nadále.
V tom by nám velice pomohl automobil, díky kterému bychom mohli seniory přepravit tam, kam budou potřebovat a hlavně bezpečně. Ať to jsou cesty k lékaři či na jiné místa, které potřebují navštívit.
Staráme se o seniory každý den, nepřetržitě a velice nám záleží na jejich spokojenosti, bezpečí a komfortu.
Prosím pomáhejte nám ochránit ty, kteří jsou nyní nejen nezranitelnější ale také nejvíce izolovaní.

Naše odkazy

O naší organizaci

Nezisková organizace Vila Vančurova o.p.s. od roku 2014 poskytuje sociální služby seniorům nad 65 let. Jedná se o tři sociální služby – domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a odlehčovací službu.
V přízemí velkoryse zrekonstruovaného objektu se nacházejí prostory pro welnes a rehabilitaci, vše přizpůsobeno potřebám starších lidí. První až čtvrté patro je uzpůsobeno pro poskytování odborné pomoci a komplexní ošetřovatelské péče pro 60 nesoběstačných klientů Domova pro seniory, 8 klientů Domova se zvláštním režimem a 2 klienti Odlehčovací služby. O tyto klienty je pečováno denně čtyřiadvacet hodin, sedm dní v týdnu a to na vysoké zdravotní i etické úrovni. V teamu máme motivované pracovníky, kteří si neustále snaží zvyšovat svou kvalifikaci, zaměstnanci absolvují kurzy Bazální stimulace a další odborná školení a stáže.
Odlehčovací služba je určena především pro rodiny, které doma pečují o svého seniora. V případě, že potřebují odjet na dovolenou, vymalovat či rekonstruovat obydlí, nebo aby si sami odpočinuli. Vila Vančurova je jediné zařízení na Opavsku, které tuto „pomocnou ruku rodinám“ nabízí a poskytuje.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy