Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Sportem zpátky do života

Organizace
SANANIM z.ú.

Autor
Agáta Jankovská

DARUJTE
Sport je v SANANIMu důležitou součástí léčby závislostí. Dlouholeté zkušenosti ukazují, že sportovní programy jsou silnou motivací pro život bez drog – mezi účastníky klíčových sportovních akcí dosahuje úspěšnost léčby až neuvěřitelných 85%. Klienti SANANIMu se pravidelně účastní závodů jako Kolo pro život či Handy Cyklo Maraton, fotbalového turnaje Homeless World Cup i přátelských utkání v programech Harm reduction. Zátěžové akce ve formě horské turistiky, sjíždění řek nebo vícedenních cyklovýletů jsou nedílnou součástí všech léčebných programů. Sportovním akcím předcházejí měsíce tréninku, který pomáhá upevňovat vůli i zdraví, dodávat motivaci i naději a utvrzuje klienty v léčbě, že jejich snaha přináší výsledky. Díky nim zažívají okamžiky soudržnosti, naplnění a štěstí z úspěšně dokončeného závodu nebo turnaje. Navždy si mohou připomínat, že síla vůle, kterou si díky sportu dokázali uvědomit, jim pomůže odolat i těm největším pokušením. Uvědomí si, že vzrušení, silných prožitků a pocitu uspokojení můžou dosáhnout i sportem, bez rizika a bezpečně. A pracovníkům SANANIMu to pomáhá opakovaně zažívat zázrak úspěšné léčby. Pojďme jim společně fandit a podpořit je! Každou korunu, kterou darujete, zdvojnásobí Nadace České spořitelny, která podporuje SANANIM už od jeho vzniku.

Naše odkazy

O naší organizaci

Prevence a léčba závislostí
Závislost je nemoc, která provází lidstvo od nepaměti. Nelze ji úplně vymýtit. Ale lze vyléčit konkrétního člověka. My v SANANIMu se snažíme hledat příčiny závislosti a pomáhat tam, kde to má smysl, tak, aby o fungovalo. Za nemocí vidíme člověka, s jeho trápeními, bolestí, křivdami i chybami, na které se snaží zapomenout. Za člověkem vidíme jeho rodinu a okolí, na které nemoc závislost dopadá stějně tíživě. Pomáháme tam, kde se ostatní často odvracejí. Protože pomáhat má smysl.

Už od roku 1990 se zabýváme prevencí, péčí a léčbou závislostí, zejména na nealkoholových drogách, a usilujeme o poskytování profesionální a co nejkomplexnější pomoci uživatelům drog a jejich blízkým a přispíváme tak k ochraně veřejného zdraví.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy