Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Staňte se dobrovolníkem v Plzeňském kraji!

Organizace
Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA

Autor
Mgr. Romana Štěpáníková

DARUJTE

CHCETE SE STÁT DOBROVOLNÍKEM?
NA TO STÁT SE DOBROVOLNÍKEM NEPOTŘEBUJETE VZDĚLÁNÍ
STAČÍ JEN CHTÍT…

Hlavním úkolem Dobrovolnické Regionální Agentury DoRA je aktivní podpora a šíření myšlenky dobrovolnictví, servisní podpora dobrovolníků (proškolení, pojišťování, komunikace mezi dobrovolníkem a přijímající organizací, supervizní podpora) v Plzeňském kraji.
Práce dobrovolníků je velmi záslužná činnost, která je v současné společnosti nepříliš oceňovaná, přesto však velmi potřebná a žádná. Proškolení dobrovolníci jsou schopni odvádět pomoc za minimálních finančních nákladů. Díky dobrovolníkům mohou všechny organizace v sociální sféře výrazně rozšířit své služby klientům a zkvalitnit život stávajících klientů. Cílem projektu je zajištění výkonu dobrovolnické služby podle zákona o dobrovolnické službě na základě akreditovaného projektu.
Dobrovolníci většinou docházejí pomáhat do neziskových organizací, nemocnice, domovů pro seniory, azylových domů pro matky s dětmi, kde se věnují dětem, seniorům, handicapovaným. Mohou také pomáhat s doučováním dětí ze sociálně slabých rodin.
Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem, neváhejte se na nás obrátit! Spojíme se s Vámi a společně vybereme tu nejvhodnější formu pomoci.

Naše odkazy

O naší organizaci

Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA se primárně zabývá náborem, školením a koordinováním dobrovolníků, kteří svou činnosti mohou vykonávat v sociální, kulturní, zdravotnické či sportovní oblasti, a to na základě akreditovaného projektu dle zákona o dobrovolnické službě. DoRA se také velmi dobře začlenila v plzeňské části Vinice, kde působíme jako mezigenerační komunitní centrum, společenský a komunikační bod určený nejen dobrovolníkům, ale i široké veřejnosti.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy