Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Staňte se patronem dětské radosti

Organizace
Patron

Autor
Petra Handlová

DARUJTE

PATRON sbírá příběhy dětí, které v životě neměly štěstí. Jsme charitativní projekt. Pomáháme zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám z celé České republiky. Znáte takové dítě? Seznamte nás na Giving Tuesday s jeho příběhem a navrhněte, jaký dar by mu nejvíce pomohl. Uspořádáme sbírku a pokusíme se konkrétní potřeby a přání dětí naplnit. Staňte se patronem dětské radosti. Pomůžeme dětem z vašeho okolí. Jak přihlásit příběh? Můžete napsat na info@patrondeti.cz nebo přihlaste příběh přímo na webu www.patrondeti.cz Velmi si vážíme vaší ochoty pomáhat. Staňte se patronem příběhu. Společně dokážeme víc!

Naše odkazy

O naší organizaci

PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem je pomáhat zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám z celé České republiky.
Dáváme prostor příběhům dětí. Prostřednictvím finanční sbírky vázané na každý z nich se snažíme získat prostředky na pokrytí konkrétních dětských potřeb. Opíráme se o crowdfunding. Na cílovou částku se tak libovolným příspěvkem skládá více jednotlivců.
Seznámit nás s příběhem dítěte, které potřebuje pomoci, nebo na pomoc přispět, může každý.
Společně dokážeme víc! Každá pomoc se počítá.
Jak Patron funguje
Přihlásit do projektu příběh dítěte a stát se PATRONEM může se souhlasem zákonného zástupce dítěte kdokoliv, kdo dítě zná a váže ho k němu osobní či profesní vztah. Může to být například pracovník neziskové organizace, OSPODu, učitel nebo vedoucí zájmového kroužku. Zpracování příběhu i výběr vhodného daru může patron se zákonným zástupcem dítěte libovolně konzultovat.
Součástí každého příběhu je finanční sbírka na pomoc dítěti a/nebo jeho rodině. PATRON v tomto ohledu funguje jako záruka pravdivosti příběhu a přirozeně tak posiluje jeho důvěryhodnost pro potenciální dárce. Příběh by měl stručně přibližovat prostředí, v němž dítě žije, důvod žádosti o dar a jeho účel. Ten musí mít vždy konkrétní podobu a zároveň spadat do jedné ze 4 kategorií pomoci:
sportovní a vzdělávací pomůcky pro dítě,
zájmové a vzdělávací aktivity,
zdravotní pomoc nebo
pomoc rodině s dětmi v nouzi.
Potřebujete poradit?
Napište nám na info@patrondeti.cz
nebo volejte na infolinku 601 188 166 (Po–Pá od 10 do 16 hod).

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy