Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Štěstí pro každého

Organizace
Pragulic z.s.

Autor
Petra Jačková

DARUJTE

Všichni potřebujeme trochu a někdy i hodně toho štěstíčka. Pamatujete si na štěstíčka na pouti? Ten pocit, když jste si kupovali něco, co nevíte, co bude? Ten moment překvapení, ten adrenalin? Chceme se vrátit do těchto dětských let a zažívat to znovu. Proto jsme pro vás připravili naše Štěstíčko bez domova, které hledá svůj nový domov, kam by mohlo přinést trochu či hodně štěstíčka. Každé Štěstíčko bez domova obsahuje unikátní poselství, které vám seslal sám osud, a také předmět či předměty, které díky vám mohou dostat další šanci na život, šanci někomu udělat radost, vykouzlit úsměv nebo si z někoho tak trochu vystřelit. 🙂

 

Mohli bychom říct, že naše Štěstíčko je i EKO, BIO, RAW, SLOW, SUSTAINABLE, KARMA FRIENDLY, HAPPINESS, SECOND CHANCE a mnoho dalšího, a to samozřejmě je. Ale hlavně je originální a prostě vás bude bavit. Výtěžek z každého Štěstíčka bez domova poputuje na chod Pragulicu a 10 % z ceny věnujeme lidem na ulici, kteří neměli takové štěstí jako naši průvodci a které buď sami oslovíme, nebo je vyberou naši průvodci.

Naše odkazy

O naší organizaci

Pragulic je sociální podnik, který se zaměřuje na přibližování různorodých světů a životních příběhů skrz autentické zážitky. Aktivity Pragulicu směřují k destigmatizaci a budování empatie. V tuto chvíli se zaměřují na témata jako závislosti, život na ulici, nemoci těla a duše, LGBT, chudobu, lidi vyloučené a na jinakost obecně. Nabízí práci a podporu těm, kteří jsou v nelehké životní situaci. Organizují především netradiční prohlídky města, také zážitek 24 hodin bez domova, přednášky, workshopy, online prohlídky a živá vysílání.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy