Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Světlo lékařům

Organizace
Asociace společenské odpovědnosti

DARUJTE

Momentálně se pereme s druhou vlnou pandemie. Největší boj však svádí lékaři, zdravotní sestry a bratři, záchranáři, zdravotníci a pečovatelé v dalších zdravotnických a sociálních zařízeních včetně domovů pro seniory. Všichni čelí nepopsatelnému vyčerpání a na pomoc přicházejí studenti medicíny a další dobrovolníci.

Jako výraz vděku a signál podpory se pro ně v termínu 24. listopadu až 1. prosince v rámci dobročinné aktivity „Světlo lékařům“ postupně rozsvítí budovy nemocnic, domovů pro seniory a hospiců napříč všemi kraji Česka. Potřebnou energii zhmotní speciálně vytvořené Giving Tuesday balíčky s kvalitními produkty a potravinami. Za aktivitou stojí Asociace společenské odpovědnosti a iniciativa Energii lékařům.

„Světlo lékařům“ je složené ze symbolů srdce a baterie. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterie v podobě loga iniciativy Energii lékařům představuje potřebnou energii. Na budovách nemocnic v regionech bude k vidění díky světelné projekci, kterou zajistí kreativní studio VISUALOVE.

Všechny organizace, které se podílejí na realizaci této akce, přispívají svými materiálními prostředky a know-how na bázi dobrovolnické spolupráce. Ze členů Asociace společenské odpovědnosti přispěly svými produkty do balíčků Giving Tuesday společnosti Biopekárna Zemanka, Fairtrade Česko a Slovensko, Kofola, Tchibo Praha a Rossmann. K podpoře projektu se připojila i síť hotelů CPI Hotels, která zdarma poskytne ubytování pro realizátory projektu v jednotlivých regionech. Týdenní cestu po Česku podpořila také společnost OMV, a to formou dárkových poukazů na pohonné hmoty. Design webu Světlo lékařům připravilo kreativní studio MadLove a o jeho naprogramování se postarali Superkoders.

Zdravotnický personál včetně dobrovolníků po celém Česku může podpořit kdokoliv z nás prostřednictvím speciální dárcovské sbírky vzniklé k aktivitě „Světlo lékařům“.

Naše odkazy

O naší organizaci

Jsme největší iniciativa společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku.

Naší vizí je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku.

Jako členové Asociace společenské odpovědnosti společně s námi aktivně rozvíjíte CSR a Cíle udržitelného rozvoje.

Jsme otevřeni firmám všech velikostí, ale i subjektům veřejného a vzdělávacího sektoru, neziskovým organizacím, sociálním podnikům a dalším institucím, které se svou činností aktivně zasazují o podporu a rozvoj vize našich cílů. S každým členem tak pracujeme individuálně a na základě jeho potřeb. Chcete se připojit a být součástí?

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy