Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Světlo pro Vrátka

Organizace
Vrátka z.s.

Autor
Rybníčková Irena

DARUJTE

Osvětlení v dvoupodlažním objektu Vrátek je v téměř havarijním stavu. V budově pracují zaměstnanci s postižením (chráněná šicí dílna-4 švadleny, kancelář-3 pracovnice, salón s pedikúrou-2 pedikérky) a několikrát týdně se scházejí klienti sociální rehabilitace (cca 13 lidí). Na pořízení, instalaci a zprovoznění nového osvětlení nemáme peníze z vlastních zdrojů. Přispějte v rámci Giving Tuesday na nové osvětlení Vrátek!

Naše odkazy

O naší organizaci

Vrátka z.s. je organizace, která působí v Třebíči od roku 2008. Hlavní činností spolku je od počátku zaměstnávání lidí s postižením. Práci jim dáváme přímo v našich provozech – Pekárna a Kavárna Vrátka, šicí dílna, Krámek pod Věží, Bazárek u Zebry, trafiky Nádražní a Bráfova, salon pedikúry. Zprostředkováváme také rekvalifikační kurzy, díky kterým se zvyšuje šance lidí s postižením na uplatnění na trhu práce. Pomáháme také s nalezením práce u jiných zaměstnavatelů.
Jednou ze služeb, které poskytujeme, je sociální rehabilitace. Jejím smyslem je pomoci klientům s návratem do běžného života. Většinou se jedná o lidi, kteří se kvůli onemocnění, postižení či existenčním problémům ocitli v sociální izolaci. Pomáháme individuálně (jednání na úřadech, návštěvy lékařů) i kolektivně (výlety, tvoření). V provozech Bazárek u Zebry a Kavárně Vrátka si klienti mohou osvojit pracovní návyky, což jim pomůže při hledání zaměstnání.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy