Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Symbios – sdílené bydlení není jenom o bydlení :-)

Organizace
EkoInkubátor, z. ú.

Autor
Markéta Mikuličáková

DARUJTE

Úterky jsou naše dny. To se potká celý tým, přemýšlí, dumá, prototypuje a zkouší, tak jak to při vývoji sociálních inovací bývá. Ale není to o nás, je to o nich, a i toto úterý bude patřit jim… tak jako každý jiný den….

 

A oni budou žít, budou se smát a budou plakat, budou hledat a nacházet (i nenacházet), budou zkoušet, padat a vstávat, budou se hádat i milovat, budou hledat cesty k druhým, bořit předsudky, bude to až na kost. Kdo? Naši mladí z děcáku, naši studenti vysokých škol. To o nich je toto a každé jiné úterý…každý jiný den…

 

Symbios jim k tomu všemu dal prostor – bydlení, čas, svobodu na zkoušku i doopravdy, mentorskou podporu, vztahy a příležitosti… To tady se děje dlouhodobá změna, tady pod jednou střechou, v Brně.

 

Úterky jsou naše dny. A toto úterý snad bude jiné, protože budeme vědět, že jsou na naší cestě další lidé, kteří mají odvahu spojovat nespojitelné, myslet out of the box a dávat prostor ožívat našim myšlenkám.

O naší organizaci

Symbios je sociální inovativní projekt pro mladé dospělé osoby opouštějící dětské domovy či náhradní formy rodinné péče a studenty vysokých škol. Základem je sdílené bydlení těchto mladých lidí, kde se pojí prvky sociálního a komunitního bydlení s rozvojovým prostředím pro obě cílové skupiny.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy