Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
TEPLO pro sociální dílnu pro muže s hendikepy

Organizace
KOLA PRO AFRIKU, o.p.s.

Autor
Kateřina Krainová

DARUJTE

Kola pro Afriku provozují sociální dílnu a sklad v Ostravě Koblově. Při práci s koly zde vznikají pracovní místa pro muže všech věkových skupin, kteří jen velmi těžce nalézají pracovní uplatnění pro své sociální a zdravotní hendikepy. Práci zde nacházejí muži po výkonu trestu, kteří se snaží chytit svůj život za správný konec, ale i muži kteří pro nedostatečné vzdělání, zdravotní omezení a exekuce dlouhodobě nenalézají uplatnění na pracovním trhu. Pro tyhle chlapy je zaměstnání cestou z bludného kruhu zadlužení, bezdomovectví i opakování trestné činnosti.

Pracovní prostředí dílny je místem, kde chlapi tráví polovinu denního času. K tomu, aby jim v zimě bylo v práci teplo, potřebují palivové dříví na celou zimní sezónu. Na vytopení dílny je potřeba dřeva za 15 000 Kč.

 

Zahřejte je prosím Vaší podporou!

Naše odkazy

O naší organizaci

Sociální podnik s rozvojovou misí Kola pro Afriku, o.p.s. provozuje dílnu a sklad v areálu bývalých vojenských kasáren v Ostravě Koblově. Budova skladu s dílnou je mimořádně nehospodárná. V létě je v ní příjemný chládek, v zimě už nic příjemného. Vytápí se kamny a to jen v prostoru dílny. V dílně pracují muži s kombinovanými hendikepy na třídění, čištění a opravách kol. Být v teple není pro tyhle chlapy samozřejmostí, mnozí z nich žijí v nevhodném bydlení, mají zdravotní problémy.

„Všude dobře, kde je teplo“ platí při práci dvojnásob. Podpořte prosím zakoupení dřeva pro vytápění sociální dílny Kola pro Afriku v letošní zimní sezóně. Zahřejete ohrožené dospělé muže, kteří se i přes překážky a hendikepy snaží žít lepší život s prací.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy