Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Terapeutický kůň na cestách za seniory

Organizace
Asistenční jednorožec z.s.

Autor
Veronika Volgemutová

DARUJTE

Naše cesty jsou delší a delší. Zájem o naši návštěvu s terapeutickým koněm přichází z celé České republiky. I Vy máte možnost podpořit naše cesty a terapie.

 

Jak?
Naši velkou výzvou je pořízení autopřepravníku na koně.

 

Proč?
V současné době hradíme dopravu externímu dopravci a jsme na něm závislí. Vlastní doprava nám výrazně ulehčí naše návštěvy, budeme tak zcela soběstační. Můžeme poté rychleji reagovat na možnosti jednotlivých zařízení, rozmary počasí, věnujeme tak více času terapiím s klienty, zvýší se i počet možných terapií. V některých areálech můžeme poté dokonce i přenocovat a dopřát klientům celý den s terapeutickým koněm. V neposlední řadě zajistíme lepší bezpečnost toho nejdůležitějšího – terapeutického koně Sagiho.

 

Svou práci děláme srdcem a Vám všem moc děkujeme za podporu!

O naší organizaci

Společně s terapeutickým koněm Santa Sagittou navštěvujeme klienty upoutané na lůžko, nebo vozík, vážně nemocné, domovy seniorů, stacionáře a hospice. Věnujeme se dotykové terapii. Terapii pro klienty nabízíme zdarma. Děkujeme za Vaši podporu!

Naše cesty za klienty jsou delší a delší. Každá návštěva je individuálně připravená na míru. Pomáháme s aktivizací klientů, samotná přítomnost velkého zvířete dělá přímo zázraky! Klienty motivujeme k pohybu, komunikaci a péčí o zvíře. Sagitta se trpělivě věnuje každému zájemci jednotlivě – u ležícího trpělivě postojí, zvládne následovat invalidní vozík, chodítko, berle, nastoupit do výtahu. S dopomocí zkoušíme koně čistit, vodit, nebo společně nakrmit. Každé naše setkání je jiné, vždy ale plné pozitivních emocí, úsměvů a velké vděčnosti klientů. Snažíme se nezapomínat ani na pečující personál.
Kůň má certifikaci České hiporehabilitační společnosti, terapeutka se věnuje celoživotně vzdělávání koní a jezdců.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy