Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
“Učme své děti myslet na druhé…”

Organizace
Nedoklubko

Autor
Lucie Žáčková

DARUJTE

Nedoklubko se již třetím rokem zapojuje do #GivingTuesdayCZ, světového dne dárcovství.

Povídejme si se svými dětmi. Mluvme spolu o tom, jak malé a křehké byly při svém narození. Povězme jim o tom, že KAŽDÝ DEN se v naší zemi narodí jedno miminko předčasně. Příliš brzy a mnohem menší a zranitelnější než by mělo… Celkem se narodí za rok 9000 dětí.
Projděme spolu už vyřazené oblečení a vyberme ty nejmenší dupačky, ten nejmenší overálek nebo bodýčko.
Připišme k tomu osobní vzkaz pro rodiče, kteří jsou v současné době se svými dětmi na jednotkách intenzivní péče. Nechme k tomu děti namalovat obrázek a připsat #GivingTuesdayKids pro #nedoklubko. Případně do jaké nemocnice si přejete dárek poslat. My ho v rámci našich vánočních předávání Nedoklubka předáme do jednoho z 25 center, kde se pečuje o předčasně narozená miminka🎁
Pošlete nám svůj osobní dárek na adresu
Nedoklubko
V Olšinách 16/82
10000 Praha 10
Posílejte ode dneška do 3.12., kdy se oficiálně slaví tento den.
Buďte s námi❤️
Pokud žádné takové oblečení nemáte, podpořte nás finančně prostřednictvím naší výzvy Síla pro Nedoklubko zde.

#Nedoklubko #GivingTuesday #GivingTuesday2019 #GivingTuesdaycz

O naší organizaci

Nedoklubko zapsaným spolkem, spolupracuje se všemi perinatologickými centry v ČR, je jedním z více naž 100 aktivních členů mezinárodní organizace EFCNI, spolupracuje s Českou neonatologickou společností ČSL JEP a podílí se na odborném výzkumu.
Záštitu nad Nedoklubkem převzal MUDr. Lumír Kantor, Ph.D., primář neonatologického oddělení FN Olomouc a senátor Parlamentu České republiky-předseda výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR..
Nedoklubko realizuje několik projektů, které významně podporují rodiče předčasně narozených dětí i perinatologická centra.
Koordinujeme projekty: Mámy pro mámy – podpora maminek v jednotlivých centrech povzbuzujícími časopisy a dárky, Běh pro miminka do dlaně – běh zaměřený na podporu konkrétního perinatologického centra, Oslavy Světového dne předčasně narozených dětí na Žofíně v Praze – upozornění na problematiku předčasného porodu vyzdvihnutí neonatologické péče v ČR a Pomáháme (ne)donošení – podpora výzkumného týmu zkoumajícího příčiny a prevenci předčasného porodu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy