Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
UDRŽME PRACOVNÍ MÍSTA PRO LIDI S POSTIŽENÍM

Organizace
Portus Praha z.ú.

Autor
Soňa Cimalová

DARUJTE

UDRŽÍME PRACOVNÍ MÍSTA PRO LIDI S POSTIŽENÍM V CHRÁNĚNÉM BISTRU PŘÍBĚH S VYHLÁŠENÝMI DOBROTAMI?

Letos v létě jsme dokončili výstavbu chráněného bistra, ve kterém se nám podařilo zaměstnat dalších 5 lidí s postižením. Kvůli koronavirové pandemii byl ale provoz za krátko uzavřen a zaměstnání našich klientů se dostalo do ohrožení. Nechceme jen nečinně vyčkávat, co bude dál, proto jsme se rozhodli celý koncept sociálního podniku pozměnit. Kupte si dobročinnou cihlu a přestavte s námi stávající bistro na novou prodejnu s naloženými sýry, utopenci, farmářskými výrobky a dalšími delikatesami. Věříme, že příští rok prodejnu opět rozšíříme i o původní Bistro PŘÍBĚH. Jednu cihlu unesete!

PROČ UŽ NA TO SAMI NESTAČÍME?

Kousek od Prahy ve středočeské Davli najdete výrobnu naložených sýrů a utopenců a malé bistro PŘÍBĚH, díky rozšíření podniku jsme mohli zaměstnat dalších 5 šikovných pracovníků s mentálním a kombinovaným postižením, v samostatné výrobně naložených delikates pracuje dalších 10 zaměstnanců. V létě se bistru začalo rychle dařit, zákazníci u nás nakupovali rádi a vypadalo to, že je vše na dobré cestě. Pak ale přišla druhá vlna epidemiologických opatření a s nimi bohužel i uzavření bistra. V současné době máme v bistru pouze výdejnu a prodejnu našich balených sýrů a utopenců.

JAK NÁM MŮŽETE PRÁVĚ VY POMOCI?

Rádi bychom naše zaměstnance vrátili do pracovního procesu co nejrychleji. Dáváme proto do oběhu několik unikátních cihel v hodnotě 1 000 Kč, které si můžete pokreslit či popsat a my je poté použijeme na výstavbu pamětní zídky a posezení před novou prodejnou.

Stále samozřejmě zůstává také možnost příspěvku v libovolné hodnotě. Je jen na vás, pro jaký typ a výši finanční podpory se rozhodnete. Budeme rádi za každý dar. Přispět můžete zakoupením E-cihly na www.akcecihla.cz/e-cihla/.

Na co budou finance ze sbírky použity?

Abychom se vyhnuli hrozbě neustálého zavírání našeho podniku, rozhodli jsme se bistro přestavět na chráněnou prodejnu. Udržíme tak všech 5 pracovních míst, a pokud nasbíráme dostatek financí, budeme moci prodejnu dokonce rozšířit a nabídnout zaměstnání i dalším lidem.

Vaše peníze poputují na:

stavební úpravy vnitřních prostor

dokončení venkovních prací (příjezdová cesta a úprava okolí objektu)

pořízení vybavení

Naše odkazy

O naší organizaci

O Portusu Praha a AKCI CIHLA

Už řadu let pomáháme lidem s mentálním i kombinovaným postižením. Společně s našimi dárci věříme, že díky menší či větší podpoře mohou všichni lidé bez výjimky žít spokojený a kvalitní život. A důkazem toho, že někdy stačí skutečně drobná podpora, je i AKCE CIHLA. Ta odkazuje na tradiční benefiční koncept Buy a Brick (kupte cihlu), Be a Brick (buďte cihlou), v rámci kterého si lidé kupují různě hodnotné cihly a ty jsou pak jedna po druhé použity při stavbách chráněného bydlení i dílen. Nejen symbolicky se tak všichni stávají pilířem lepší budoucnosti našich klientů.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy