Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Upečeme dětem dům!

Organizace
Dům Ronalda McDonalda, nadační fond

Autor
Ivana Pešatová

DARUJTE
Od úterý 27. 11. 2018 jsou ve všech restauracích McDonald’s na prodej vykrajovátka na vánoční cukroví a perníky. Jejich zakoupením podpoříte výstavbu domu Ronalda McDonalda, kterou připravujeme ve Fakultní nemocnici v Motole. Cena jednoho vykrajovátka je 40 Kč, z toho 32 Kč jde na sbírkový účet, zbytek jsou výrobní náklady. Prodej vykrajovátek potrvá do konce roku nebo do vyprodání zásob. Přijďte si koupit vykrajovátko ve tvaru domu, srdce nebo anděla a přispějte tak k tomu, aby rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí mohly být spolu!

Naše odkazy

O naší organizaci

V České republice působí Nadační fond Dům Ronalda McDonalda (DRMcD) od roku 2002.

Průběžně shromažďuje prostředky na stavbu prvního domu pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí ve Fakultní nemocnici v Motole. V současnosti se připravuje výstavba domu, otevření domu se plánuje na konec roku 2020. Služby domu budou pro rodiny malých pacientů zdarma.

Do doby, než bude první český dům Ronalda McDonalda stát, hradí Nadační fond DRMcD náklady za pobyt v ubytovně motolské nemocnice rodičům, kterým ubytování nehradí zdravotní pojišťovna. Ročně tuto pomoc využije více než 100 rodin. V letošním roce se podařilo ve spolupráci s motolskou nemocnicí modernizovat 14 pokojů na ubytovně, které DRMcD vybavil dubovými postelemi s kvalitními matracemi.

DRMcD působí i mimo Prahu. V roce 2016 pomohl nadační fond zrekonstruovat dva pokoje se sociálním zázemím a kuchyňkou pro společné ubytování nemocných dětí a rodičů na dětském oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku. V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně podporuje projekt „MaléMimi“, jehož cílem je vytvořit společné ubytování rodičů a předčasně narozených dětí. V roce 2018 financoval DRMcD modernizaci dvou pokojů na novorozeneckém oddělení nemocnice s poliklinikou v České Lípě.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy