Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Úsměv pro maminky po předčasném porodu

Organizace
Motýlek - pomoc rodinám v tíživé situaci, z. s.

Autor
Kristýna Šeflová

DARUJTE

Maminka, která přivedla na svět své miminko předčasně místo radosti prožívá nejistotu a strach. Může mít pocit, že je v této velmi náročné situaci sama. Proto se jim snažíme pomoci přímo v hradecké nemocnici. Pravidelně se s nimi vídáme a sdílíme naši vlastní zkušenost s předčasným porodem. Přinášíme jim nejen podporu, ale také drobné dárky vyrobené dobrovolníky (balíček obsahuje např. přáníčko, pletenou nebo háčkovanou čepičku a textilní obal na očkovací průkaz, textilní tašku, ručně šité srdíčko nebo háčkovanou hračku). Za 120,- Kč vyrobíme 1 balíček, který alespoň na chvíli vykouzlí mamince úsměv na tváři. Pomozte nám získat prostředky na výrobu dárečků pro 25 maminek, s tolika se v nemocnici průměrně potkáme za jediný měsíc.

Nebo nás přijdte podpořit na Vánoční charitativní burzu hraček a knih, která se koná 3. 12. v Hradci Králové v prostrorách Sboru kněze Ambrože (Ambrožova 728). Ať už jako nakupující nebo prodávající pomůžete dobré věci. Více informací na našem webu, Facebooku nebo Instagramu.

O naší organizaci

U zrodu spolku Motýlek – pomoc rodinám v tíživé situaci, z. s. stáli rodiče dětí, které si na svět pospíšily o několik měsíců dříve a první týdny života strávily na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Neonotalogické oddělení se však nestará jen o nedonošeňátka, ale i o děti narozené v termínu, jež se potýkají s jinými zdravotními problémy. Nehledě na týden narození či komplikace, prožívají rodiče stejný strach o své děti. Naším projektem Malí bojovníci proto podporujeme jak hradecké perinatologické centrum, tak také přímo děti a jejich maminky. Zároveň nabízíme rodinám s malými dětmi, jež prožívají těžké chvíle ať už kvůli předčasnému porodu, nemoci či existenčním potížím, materiální pomoc prostřednictvím Komunitní půjčovny.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy