Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
V. Rekondiční pobyt pro pacienty s ALS

Organizace
Alsa, z.s.

Autor
Monika Kekrtová

DARUJTE

Pomozte nám šířit povědomí o onemocnění ALS a přispějte na 5. rekondiční pobyt, který se bude konat na jaře 2020. Každý rok pořádáme pobyty pro 10 pacientů a jejich rodiny. Na pobytech se snažíme poskytnout veškeré informace, který rodina i nemocný pacient mají mít. Pobytu se zúčastňují odborníci různých profesí a také náš multidisciplinární tým. Pobyt pořádáme 3 denní vždy na jaře a podzim.

Naše odkazy

O naší organizaci

Pro každého registrovaného pacienta a rodinu nabízíme možnost odborné konzultace v domácím prostředí. Péče o nemocného ALS by měla mít multidisciplinární charakter, tudíž nabízíme možnost zavolat si odborníky přímo domů. Můžete si sjednat konzultaci s našimi spolupracujícími psychiatry, logopedy, fyzioterapeuty, koordinátorkou sociálních a zdravotnických služeb. Tým se Vám bude snažit odpovědět na všechny Vaše otázky. Služba je zdarma pro registrované pacienty.

Online půjčovna pomůcek

Sháníte kompenzační pomůcku? Podívejte se do naší půjčovny pomůcek pujcovna.zsalsa.cz. Pokud ji nenajdete, kontaktujte nás nebo zažádejte o finanční příspěvek pro její úhradu. Naše půjčovna se zaměřuje na specifické pomůcky pro ALS onemocnění. Pomůcky zapůjčujeme na dobu určitou zdarma.

Osvěta zdravotnických pracovníků/ spolupráce s centry paliativní péče, hospici a jinými zdravotnickými službami

Pravidelně dojíždíme do zdravotnických center, stacionářů, hospiců, kde školíme odborníky v problematice péče o nemocné ALS. Pořádáme webináře.

Hotlinka

Telefonní linka pro veřejnost funguje 2 týdně. Naše koordinátorka Vás nasměruje na vhodné pomůcky, terapie a poradí s čím je potřeba. Pokud se chystáte využít tuto službu, dodržujte konzultační hodiny, v jiné dny nás prosím kontaktujte přes kontaktní formulář, ozveme se vám. Děkujeme.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy