Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vánoce bez násilí

Organizace
Otevři oči, z. s.

Autor
Petr Beneš

DARUJTE

Vánoce slavíme jako svátky klidu a míru. Neplatí to však pro všechny, rozhodně ne pro kapry, kteří ve jménu těchto svátků paradoxně umírají násilnou smrtí.

Kampaň Vánoce bez násilí dlouhodobě upozorňuje na tento vánoční paradox a informuje veřejnost o možných alternativách štědrovečerního pokrmu.

V současné době považujeme za tradiční vánoční pokrm kapra. Nejde přitom o nijak hlubokou tradici. Pevná vazba Vánoc a smaženého kapra se ustálila až v 50. letech 20. století. Česká kuchyně přitom skýtá řadu mnohem starších, skutečně tradičních pokrmů jako např. houbový kuba nebo hrachovka.

Zamysleme se nad tímto zbytečným utrpením, kterým si každoročně prochází statisíce kaprů, a položme si otázku, zda nechceme letos oslavit raději Vánoce bez násilí.

O naší organizaci

Jsme organizace hájící práva zvířat. Usilujeme o zlepšení postavení zvířat ve společnosti prostřednictvím podpory a propagace rostlinné stravy (veganství). Mezi naše stěžejní aktivity patří pravidelné veřejné akce, jako ochutnávky veganských pokrmů nebo komunitní večeře. Pořádáme pochod za práva zvířat, iniciativu Vánoce bez násilí, osvětovou kampaň Bílé minus či Světový den hospodářských zvířat. Provozujeme webové stránky www.soucitne.cz, nejrozsáhlejší portál o veganství v ČR.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy