Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vánoční pohledy, které pomáhají postiženým

Organizace
Domov pro mne, z.s.

Autor
Lenka Romportlová

DARUJTE

Letošní adventní čas bude jiný. Obejít se musíme bez tradičních trhů, vánočních večírků a často i návštěv rodiny. Víc než kdy jindy je proto důležité dělat si radost maličkostmi a ukázat blízkým, že na ně myslíme. Připravili jsme proto speciální vánoční Dobropohledy. Zavzpomínejte na staré časy a pošlete krásný zimní obrázek s milým vzkazem těm, které máte nejraději.

Co je to Dobropohled?

Pohled, který dělá radost dvakrát. Přinese radost tomu, kdo ho najde ve schránce, i všem klientům neziskové organizace Domov pro mne. Koupí autorského pohledu nám totiž pomůžete vybrat peníze na bezbariérové auto, které nutně potřebujeme. Auto s úpravou pro jeden vozík stojí přibližně 750 tisíc. To je hodně peněz. Jejich shánění ale chceme pojmout jako zábavu a potěšit co nejvíce lidí. Pomůžete nám?

Jak to funguje?

Vyberte si jeden (nebo víc) z našich pohledů, zaplaťte odpovídající sumu a vyplňte adresu, na kterou si přejete pohledy odeslat. Speciální pohled vám pošlou přímo naši klienti nebo zaměstnanci. Rádi ale připíšeme i speciální vzkaz dle vašeho přání.

Komu tím prospějete?

Pomůžete klientům osobní asistence k větší samostatnosti. Do teď jsme si při jejich přepravě museli vystačit s veřejnou dopravou a vlastními svaly. Průměrný elektrický vozík ale váží 80 kg a dostat ho do standardního osobního auta a ještě zajistit bezpečný převoz klienta je prakticky nemožné. Do speciálně upraveného auta pohodlně zajede i rozměrný vozík s téměř ležícím člověkem. Cesta k lékaři, rodině nebo na výlet, která dřív znamenala několikadenní plánování a zničená záda asistenta, se tak může poměrně snadno změnit v bezstarostnou jízdu.

Naše odkazy

O naší organizaci

Domov pro mne, z. s. je nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je “pomáhat lidem se zdravotním postižením žít běžným způsobem života“. Od roku 2004 pomáháme dětem i dospělým se zdravotním postižením překonávat každodenní překážky běžného života, aby mohli žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. V současnosti jsme jedním z největších poskytovatelů sociální služby osobní asistence ve městě Brně. Dále provozujeme sociální službu chráněné bydlení určenou osobám s těžkým tělesným postižením. Vedle toho realizujeme zážitkové pobyty pro děti a dospělé s postižením za vydatné pomoci dobrovolníků a také příměstské tábory pro děti a mládež. Nově pořádáme zájmové kroužky pro děti a mladé lidi do 26 let. Naším dlouhodobým cílem je podpora rozvoje komunitních služeb, které umožní lidem i s těžkým handicapem žít aktivně ve své vlastní domácnosti v blízkosti rodiny a přátel.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy