Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vánoční překvapení

Organizace
Kola pro Afriku o.p.s.

Autor
Petra Mičková

DARUJTE

Vánoce tam, kde je nečekají
Díky Vám chceme překvapit muže z naší dílny Kola pro Afriku, kteří mají každý svůj složitý příběh. Jejich životní cesta má mnoho překážek i vlastních zakopnutí. Mnohokrát se snažili vstát a znovu začít. Plocha pod nimi je však křehká. Právě nyní zažívají pevnější půdu pod noha, také díky současnému zapojení do projektu Kola pro Afriku, prostřednictvím kterého se našli, a tím si objevili i svou užitečnost ve prospěch druhých. V sobě tak nachází cosi nového, dosud skrytého, a to prostor pro druhé. V tom celém přichází naděje, nová šance pro chlapy, kteří jsou na okraji společnosti, často mimo naše oči. Jsou to lidé po výkonu trestu, s různými hendikepy na trhu práce i zdravotními. Mnozí z nich po stržení svých exekucí musí vyjít s životním minimem a velmi prostou stravou, která se skládá většinou z obyčejných masných výrobků, konzerv, čínských
polévek, atp.
Pojďme jim společně vykouzlit příjemnější vánoční svátky s vědomím, že není vše tak černé, jak se zdá. Je to 10 bojovníků, kteří se snaží dostat zpátky do života, s novou chutí překážky zvládnout a postavit se na vlastní nohy. Dopřejme jim hřejivý pocit, že ještě v jejich letech je tu kouzlo Ježíška. Díky Vám jim budeme moci předat kvalitnější potraviny na vánoční stůl a malý dárek, i když už žádný nečekají ….. o to více je můžeme společně překvapit a přinést jim pocit, že i oni pod světlo světa patří. Už i tento pocit může znamenat v životě těchto lidí zázrak.

Naše odkazy

O naší organizaci

Kola pro Afriku tvoří lidé, jejichž posláním je iniciace české veřejnosti k darování starého nebo nepotřebného kola k dalšímu využití.
Darovaná kola se v sociální dílně Kola pro Afriku v ČR a vězeňské dílně v Heřmanicích, třídí, čistí a opravují pomocí mužů s trestní minulostí, kteří svým zapojením pomáhají jiným lidem. Co člověk, to složitý životní příběh. Kola se rozdělují na vhodná pro školáky do Gambie a na kola, která mohou po opravě ještě sloužit dalšímu majiteli v ČR.
Některá darovaná česká kola tedy přepravujeme do gambijských škol, kde kola dětem pomáhají překonat velké vzdálenosti na cestě do školy a zároveň vytváří pracovní místa pro gambijské obyvatele v pozici školních a komunitních opravářů kol. Pečlivě monitorujeme potřeby škol a jednotlivých žáků, kteří docházejí denně do školy 5-10 km. Kola, nevhodná pro africký terén, se prodávají v benefičním prodeji na e-shopu kolaprokola.cz. Zde mohou čeští dárci získat mnohdy originální kolo ke svým vyjížďkám.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy