Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vodafone seniorům

Organizace
Nadace Vodafone Česká republika

Autor
Jolana Hájková

Je ti smutno? Rodinu, kamarády nebo kolegy teď kvůli pandemii vídáš jen na obrazovce mobilu nebo počítače? Nemůžeš s nimi být, ale aspoň je vidíš a slyšíš. Představ si, že bys neměl ani to…

V takové situaci jsou v Česku tisíce seniorů, a protože nám to není jedno, rozhodli jsme se jim pomoci.
Všem asi život zlepšit nedokážeme, ale pár úsměvů a slz dojetí bychom na tvářích babiček a dědečků vykouzlit mohli. A za to to rozhodně stojí! Jdeš do toho s námi?

V rámci letošního ročníku Giving Tuesday, mezinárodního svátku dobrovolnictví a dárcovství, jsme se rozhodli podpořit seniory. Za vybrané peníze v rámci zaměstnanencké sbírky pořídíme smartphony či tablety, připojení a voucher na úvodní kurz, jak takový tablet co nejlépe využít na praktické záležitosti a spojení s rodinou a přáteli.

Na sbírce spolupracujeme s organizací SenSen a Moudrá sovička.

Cílíme na částku 200.000 Kč a Nadace Vodafone částku zdvojnásobí.

Pro větší motivaci zaměstnanců pořádáme charitativní tombolu, kde se sejdou ceny z různých oddělení a Top managementu.

Kolegové na prodejnách nás podpoří mimo jiné tak, že budou od zákazníků vybírat použité, ale stále funkční zařízení, které pošleme potřebným. Před tím je pro nás ale zcela zdarma zkontroluje náš partner WHS a jiné oddělení zas zdarma doplní chybějící příslušenství. A když se takhle zapojují lidé napříč celou firmou, těší nás celá věc o to víc.

Držte nám palce!

O naší organizaci

Nadace Vodafone byla založena v roce 2006. Je spolufinancovaná Skupinou Vodafone (Vodafone Group) a společností Vodafone Czech Republic a.s. Od doby svého založení Nadace Vodafone rozdělila více než 195 milionů korun a podpořila na 500 projektů, čímž ovlivnila životy více než 1, 5 milionu lidí a dostala se na přední místa v hodnocení nadací. Patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických inovací, které mají pozitivní dopad na společnost.

Posláním Nadace Vodafone je dlouhodobě vytvářet ekosystém společenských a sociálních inovací a změn, které využívají technologie ke zkvalitňování života lidí v České republice, zlepšují veřejný prostor a strategicky propojují osoby a komunity k veřejnému prospěchu. Věříme, že technologické možnosti, know-how a zapojení zaměstnanců společnosti Vodafone mají pozitivní dopad na vývoj naší společnosti.

Těchto cílů chceme dosáhnout prostřednictvím programů, které:
•zvyšují inovační potenciál organizací, jež usilují o společenskou a sociální změnu prostřednictvím moderních informačních a komunikačních technologií;
•zpřístupňují mobilní technologie lidem a komunitám, které z nich mají užitek;
•posilují angažovanost mladých lidí v řešení naléhavých společenských problémů novým způsobem;
•propojují byznys a neziskový sektor na poli expertního dobrovolnictví a tím zvyšují kapacity neziskového sektoru;
•podporují osobní zapojení zaměstnanců Vodafone ČR v místních komunitách.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy