Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vodárenská sbírka nepotřebného oblečení

Organizace
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

Autor
Marek Síbrt

V předvánočním období v letech 2016, 2017 a 2018 uspořádali zaměstnanci SmVaK Ostrava sbírku nepotřebného oblečení pro neziskovou organizaci MOMENT, která provozuje v moravskoslezském regionu síť dobročinných second handů. Napoprvé se podařilo vybrat více než 400 kilogramů oblečení, v dalším roce to bylo 280 kilogramů. To mohlo být následně spolu s dalšími donesenými věcmi v podobě tašek, kabelek nebo dětských her prodáno v charitativních obchodech, a pomoci těm, kteří to skutečně potřebují.
V roce 2018 se podařilo vybrat rekordní množství oblečení, jehož váha dosáhla 570 kilogramů. Sbírka proběhla v budově správy společnosti, v jednotlivých provozech, střediscích a největších úpravnách na konci listopadu. Z těchto míst bylo následně oblečení a další předměty svezeny do Ostravy tak, aby si ho neziskovka mohla odvézt do svého skladu a následně do provozoven v regionu. Ukázalo, že zaměstnanci SmVaK Ostrava mají srdce na správném místě a dokáží pomoci těm, kteří to opravdu potřebují!
Další ročník vodárenské sbírky tak proběhne opět v předvánočním období v roce 2019.

Naše odkazy

O naší organizaci

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. jsou největší vodárenskou společností v Moravskoslezském kraji a dlouhodobě se řadí mezi přední firmy na vodárenském trhu v České republice. Hlavní výrobní činností je výroba a dodávka pitné vody spolu s odváděním a čištěním odpadních vod.

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava patří ke špičce ve vodárenství v České republice a udržují si pevnou pozici mezi předními společnostmi Moravskoslezského kraje.

SmVaK Ostrava jsou rozhodujícím dodavatelem pitné vody v Moravskoslezském kraji, částečně také v Olomouckém kraji. Působnost především v okresech Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín a Opava. Dodávky vody na základě smluvních vztahů městům Ostrava, Studénka, Hlučín a dalším obcím.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy