Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Volnočasové aktivit pro zrakově handicapované děti

Organizace
Osvěta z.s.

DARUJTE

V rámci našeho spolku i přes současnou krizi chceme pokračovat v naší činnosti zajištění volnočasových aktivit pro zrakově handicapované děti. Pomozte nám prosím i Vy zajistit dětem kvalitní a inovativní volnočasové aktivity pro jejich rozvoj a kvalitní volný čas ve sportovní, výtvarné nebo hudební dílně.

Naše odkazy

O naší organizaci

Spolek Osvěta z.s. vznikl v roce 2017 na Praze 13. Nyní pracuje v rámci spolku výtvarná dílna pro zrakově handicapované děti a pohybové centrum. Současně s tím je v provozu šicí dílna, která vyrábí naše vlastní pomůcky pro naše aktivity. V rámci pohybového centra nově otevíráme také hudebně-pohybové aktivity pro děti a rodiče.
Cílem projektu je nabídnout možnosti trávení volného času i rozvoje osobnosti dětí s postižením zraku skrze pohyb a umění. Aktivity probíhají ve speciálně upraveném prostředí, s využitím speciálních pomůcek, které otevírají dětem nové možnosti poznávání okolního světa. Děti jsou motivovány k posílení a vývoji skrze přirozené pohyby a ke zvýšenému vnímání vlastního těla v prostoru.
Důraz je kladen především na to, že celá rodina tu bude mít unikátní prostor pro cvičení a vývoj. Tak se naše činnost pak stává sbližující pro celou rodinu a příležitostí pro aktivity i odpočinek, vede k začleňování dětí ve společnosti a o rozvoj praktických dovedností. Veškeré lekce probíhají individuálně a jsou přizpůsobeny každému dítěti zvlášť.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy