Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vracíme úsměv opuštěným dětem na Ukrajině

Organizace
Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce

Autor
Ivana Dingová

DARUJTE

V ulicích Kyjeva žijí opuštěné děti. Čelí hladu, násilí, zneužívání. Nechodí do školy, nikam nepatří. Jedinou šanci na alespoň trochu normální život pro ně představuje organizace Otcův dům. Poskytuje jim ubytování či náhradní pěstounskou péči v rodinách. Vzdělává je, klasická škola je pro ně obtížně dostupná. Zajišťuje jim zdravotní péči i psychologickou pomoc, aby vyléčily svá fyzická i duševní zranění a mohly se plnohodnotně zapojit do života. Dar, který pošlete do Otcova domu, poslouží k chodu této organizace. Pomůžete tak navrátit dětem ztracený úsměv a důvěru v dospělé. Děkujeme!

Naše odkazy

O naší organizaci

Práce Diakonie se uskutečňuje přes jednotlivá střediska a speciální školy – je jich 35. Střediska poskytují sociální, zdravotní a vzdělávací služby a pracují na území celé České republiky.

Časem bylo ale jasné, že je potřeba reagovat také na potřeby lidí v zahraničí. Proto v roce 2011 vzniklo naše Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, jeden z nejmladších členů rodiny Diakonie.

Jako jediné středisko se věnujeme humanitární a rozvojové práci v zahraničí a propojujeme české a zahraniční organizace a odborníky. Jsme schopni zasáhnout na místě humanitární katastrofy a rychle reagovat. V minulosti jsme tak pomohli například po tajfunu na Filipínách, po zemětřesení v Nepálu nebo tsunami v Indonésii. Dlouhodobě pracujeme v Jordánsku, Libanonu, Kambodži nebo Myanmaru.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy