Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vybavení nové terapeutické herny pro týrané děti

Organizace
DĚTSKÉ KRIZOVÉ CENTRUM, z.ú.

Autor
Jana Pěchová

DARUJTE
V loňském roce přijalo Dětské krizové centrum do péče 220 nových klientů, 100 jich bylo z kapacitních důvodů odmítnuto. V současné době tak musíme odmítat závažně ohrožené či traumatizované děti. Pomozte nám prosím rozšířit kapacitu Dětského krizového centra a přispějte na vybavení a rekonstrukci nové herny! Nedávno se nám podařilo získat nové prostory, které však potřebují rekonstrukci a vybavení.

O naší organizaci

Dětské krizové centrum bylo založeno v roce 1992, jako první zařízení na problematiku dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných. Jsme jediným pracovištěm v ČR specializovaným na sexuální zneužívání dětí. Alarmující je věk, do kterého děti datují zahájení sexuálního zneužívání. Ve 37 % případů to bylo méně než 6 let!

Bez odborné pomoci jsou oběti týrání a zneužívání odsouzené mnohdy k celoživotnímu trestu existence v zajetí vlastních psychických obtíží.

Poskytujeme ambulantní služby, Linku bezpečí 24/7, právní poradnu a služby preventivní.

Za dobu svého působení pomohlo Dětské krizové centrum více než 6 300 dětem a jejich rodinám. Na Lince důvěry jsme přijali více než 60 000 kontaktů.

V loňském roce přijalo Dětské krizové centrum do péče 220 nových klientů, 100 jich bylo z kapacitních důvodů odmítnuto. V současné době tak musíme odmítat závažně ohrožené či traumatizované děti.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy