Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vyrůstat doma, ne v dětském domově

Organizace
Aufori, o.p.s.

Autor
Lenka Matoušková

DARUJTE

V rámci oslav Giving Tuesday spouštíme sbírku, ve které spolu s námi můžete přispět k tomu, aby děti mohly vyrůstat doma, a ne v dětských domovech. Mimo rodinu jsou děti v České republice nejčastěji umísťovány ze sociálních důvodů, které jsou spojené s nízkými rodičovskými kompetencemi. Na těch lze ale pracovat, aby děti mohly zůstat s těmi, které nejvíce milují.

 

V programu „Učí (se) celá rodina“ naši pracovníci navštěvují každý týden ohrožené rodiny na Hradecku, Náchodsku a Jaroměřsku a pomáhají jim lépe zvládat požadavky školy a společnosti. V rodinném prostředí napomáháme dětem s přípravou do školy, doučujeme je a rodičům ukazujeme, jak pečovat o ně i o domácnost.

 

Přejeme si, aby děti mohly vyrůstat doma! Roční pobyt dítěte v dětském domově stojí stát téměř 500 000 Kč. Naše intenzivní pomoc 1 dítěti stojí přibližně 30 000 Kč za rok. Cílová částka 300 000 Kč umožní zapojit do programu 10 ohrožených dětí, které nemusí skončit v dětském domově.

Naše odkazy

O naší organizaci

V Aufori podporujeme sociální fungování a začlenění lidí, kteří žijí v nepříznivých podmínkách. Chceme, aby každý dostal šanci na své uplatnění ve společnosti a životě. Proto v Královéhradeckém kraji poskytujeme sociální službu „terénní programy“, které jsou zaměřené na dospělé osoby ohrožené sociálním vyloučením, a program „Učí (se) celá rodina,“ ve kterém pomáháme ohroženým dětem a jejich rodinám.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy