úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko:  

Registrované Giving Tuesday
aktivity a výzvy 2018

Zobrazit filtry
Zobrazit filtry
Skrýt filtry

x Odstranit filtry

najděte výzvu

vyberte region
vyberte region
Hlavní město Praha
Středočeský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Vysočina
Celá ČR

vyberte sektor

vyberte činnost

vyberte oblast

Plzeňský kraj
neziskové organizace
sháním dobrovolníky
nezarazeno

Oslovujeme při příležitosti Giving Tuesday aktivní lidi z regionu Sušicka a z Plzně, kteří se chtějí zapojit do realizace filmového festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Sušici či Plzni.  

Jeden svět v Sušici čeká v roce 2019 teprve druhý ročník. Je tedy na naprostém startu a vyvíjí se. Ale už v rámci prvního ročníku v letošním roce se ukázalo, že o jeho vstup na sušickou kulturní scénu je velký zájem. A proto budeme rádi za jednotlivce – dobrovolníky, rodiny, neziskové organizace, komunity i firmy, které nám pomohou posunout festivalovou laťku o trochu výš směrem k divákům. Každý projev velkorysosti se počítá a každý má něco, co může nabídnout, ať už svůj čas, odborné znalosti, finanční podporu, větší i menší věcné dary či občerstvení na festivalový raut. Chceš-li se přidat do sušického týmu, obrať se na jeho koordinátorku Sarah Huikari: sarah.huikari@clovekvtisni.cz. 

Jeden svět v Plzni čeká v roce 2019 již 18. ročník. Jedná se o zavedený festival, kolem kterého je vytvořen tým pracovníků a dobrovolníků, kteří jej pořádají. Vše funguje v již zavedeném systému, ale rádi bychom se více zaměřili na podporu právě našich dobrovolníků, kteří s námi nejen během celého festivalu, ale i v rámci jeho příprav tráví mnoho času. Takže pokud Vás napadá, jak jim zpříjemnit tento čas například drobným občerstvením, určitě budou mile překvapeni. S nápady se neváhejte obrátit na koordinátorku plzeňského festivalu Andreu Vernerovou: andrea.vernerova@clovekvtisni.cz.

Člověk v tísni, o.p.s.

Jeden svět v Sušici a v Plzni

Člověk v tísni, o.p.s.
detail
Jihočeský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Chelčický domov sv. Linharta, obecně prospěšná společnost, prošel v roce 2018 velkou rekonstrukcí a od ledna 2019 čeká uživatele této služby nový prostor výtvarného ateliéru v podkroví bývalých maštalí. Místnost bude sloužit především lidem s psychickými zátěžemi, lidem se schizofrenií a autismem a její hlavní úkol bude spočívat v uvolnění, relaxaci, ale zároveň pro stimulaci všech smyslů. Tito lidé mají zvláštní obrazové vnímání… ti, kteří s námi komunikují, nám např. říkají, že i písmena mají barvy, čich a chuť… V tomto projektu Giving Tuesday bychom rádi vytvořili pro naše uživatele novou dřevěnou prosklenou stěnu, která by oddělovala ateliér od komunikačního schodiště a která by svými kresbami na skle uklidňovala a nespouštěla neklid. Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch mentálního vývoje a jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Důsledkem poruchy je, že uživatel této sociální služby dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a co prožívá… Prosím, pomůžete nám zafinancovat tuto prosklenou stěnu v dřevěném rámu 8 metrů širokou a 5 metrů vysokou (půdní prostory)? Pro náš charitativně zaměřený chelčický Domov je to velká finanční zátěž. Nalezl by se někdo, kdo by nám dokázal malbou na sklo namalovat přírodní klidné motivy na tuto prosklenou stěnu? V den Giving Tuesday budeme s uživateli sociální rehabilitace dělat návrhy na tuto malbu na sklo. Přidáte se někdo, prosím?

Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s.

Chápu, ale nerozumím… pomůžete mi, prosím?

Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Sport je v SANANIMu důležitou součástí léčby závislostí. Dlouholeté zkušenosti ukazují, že sportovní programy jsou silnou motivací pro život bez drog – mezi účastníky klíčových sportovních akcí dosahuje úspěšnost léčby až neuvěřitelných 85 %. Klienti SANANIMu se pravidelně účastní závodů jako Kolo pro život či Handy Cyklo Maraton, fotbalového turnaje Homeless World Cup i přátelských utkání v programech Harm reduction. Zátěžové akce ve formě horské turistiky, sjíždění řek nebo vícedenních cyklovýletů jsou nedílnou součástí všech léčebných programů. Sportovním akcím předcházejí měsíce tréninku, který pomáhá upevňovat vůli i zdraví, dodávat motivaci i naději a utvrzuje klienty v léčbě, že jejich snaha přináší výsledky. Díky nim zažívají okamžiky soudržnosti, naplnění a štěstí z úspěšně dokončeného závodu nebo turnaje. Navždy si mohou připomínat, že síla vůle, kterou si díky sportu dokázali uvědomit, jim pomůže odolat i těm největším pokušením. Uvědomí si, že vzrušení, silných prožitků a pocitu uspokojení můžou dosáhnout i sportem, bez rizika a bezpečně. A pracovníkům SANANIMu to pomáhá opakovaně zažívat zázrak úspěšné léčby. Pojďme jim společně fandit a podpořit je! Každou korunu, kterou darujete, zdvojnásobí Nadace České spořitelny, která podporuje SANANIM už od jeho vzniku.

SANANIM z.ú.

Sportem zpátky do života

SANANIM z.ú.
detail
Celá ČR
firmy
sháním dárce
nezarazeno

Dnes desetiletý Kubík se narodil jako zdravé miminko. Rodičům nic nenaznačovalo, že by byl nemocný. V průběhu let ale vycítili, že není něco v pořádku. Před šesti lety proto Kuba absolvoval genetické vyšetření, které bohužel potvrdilo domněnky lékařů. Byla mu diagnostikována svalová dystrofie Duchenneova typu. Jedná se o závažné, prozatím nevyléčitelné, vrozené nervosvalové onemocnění projevující se rychle postupující svalovou slabostí a úbytkem svalové hmoty v důsledku degenerace kosterního, srdečního i hladkého svalstva. Kubovi jeho aktuální stav dovoluje ujít kratší vzdálenosti. Na delší přesuny využívá mechanický vozík nebo speciální kočárek. Nevyjde schody a potřebuje asistenci, pokud se chce posadit na zem a posléze se zase zvednout zpět na nohy. I přes svoje onemocnění navštěvuje společně se zdravými dětmi Waldorfskou školu Wlaštovka v Karlových Varech, kde se mu dostává individuálního přístupu. Permanentní péči Kubíčkovi zajišťuje především rodina, která se nedávno rozrostla ze čtyř členů na pět. Ve spojení s Luckou Zimovou se Vivantis rozhodl věnovat finanční prostředky ve výši 30 000 Kč na péči a zdravotní pomůcky Kubíčkovi, synovi dobrých přátel Lucky a celé její rodiny. I vy se můžete zapojit a jakýmkoli finančním darem rodině přispět na účet 286465750/0300 na péči a zdravotní pomůcky, které Kubík potřebuje. Od úterý 27. 11. do neděle 2. 12. bude navíc na facebookovém profilu Vivantisu probíhat dobročinná aukce zajímavých kousků. Výtěžek z aukce poputuje také na Kubíčkův účet. Tak pojďme společně udělat dobrou věc.

VIVANTIS a.s.

Zdravotní pomůcky a péče pro Kubíčka

VIVANTIS a.s.
detail
Jihomoravský kraj
vzdělávací sektor
chci darovat
nezarazeno

I MY DĚTI DOKÁŽEME PŘISPĚT! Celý listopad u nás ve škole vyrábíme krásné věci, které si budete moci koupit 6. 12. 2018 na mikulášském DOBROTRHU https://www.giving-tuesday.cz/dobrotrh-mendelu/ Všechny penízky, které vyděláme, rozdělíme mezi 2 neziskové organizace – S LEHKOU HLAVOU, která pomáhá těžce nemocným rodičům malých dětí získat čas a naději a – DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně. Přijďte na DOBROTRH a podpořte s námi DOBROU VĚC!

Základní škola LETOKRUH, Brno

Letokruh S lehkou hlavou a DEBRA

Základní škola LETOKRUH, Brno
detail
Celá ČR
sociální podnik
ostatní
nezarazeno

Chráněné dílny registrované na webu www.ChraneneDilnyOZP.cz nabízejí kvalitní služby a produkty. Zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, a to minimálně 50 % OZP z celkového počtu zaměstnanců, nebo OZP samostatně výdělečně činné! Hledáte dárky k Vánocům, chcete si zútulnit byt či kancelář nebo hledáte úklid? Tyto dílny nabízejí opravdu širokou nabídku produktů a služeb! Nejenom, že koupíte, co opravdu potřebujete, ale ještě tím potěšíte a pomůžete dalším!

UnBounded, z. s.

Podpořme společně nákupem chráněné dílny!

UnBounded, z. s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Mnohým z nás z předvánoční horečky stoupá adrenalin v krvi. Proč ale nepojmout Vánoce trochu jinak? Místo adrenalinu si doplnit ADRAnalin? Sladký pocit z pomoci… Vyberte si z nabídky darů na www.edonation.cz, kterými letos uděláte dvojitou radost – pomůžete lidem v nouzi a potěšíte své blízké certifikáty z naší vánoční kolekce. A to všechno z pohodlí Vašeho domova. Zakupte třeba chudým bangladéšským školákům teplé obědy na celý měsíc nebo pojištění pro dobrovolníky navštěvující osamělé seniory či děti v České republice. Chcete být originální? Zakupte hejno slepic i s kohoutem nebo oslíka s vozíkem. My Vám za tento dar vystavíme originální vánoční certifikát, který můžete věnovat svým blízkým pod vánoční stromeček. Na dárkový certifikát Vám napíšeme věnování pro obdarovaného dle Vašeho přání.

ADRA o.p.s.

Vánoční ADRAnalin

ADRA o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Tříletá jednovaječná dvojčátka Veronika a Dominika s genovou mutací GABRB3. Holčičky se sice narodily v termínu, ale bohužel se vůbec nehýbaly a musely být na kyslíku. Posléze jim doktoři zjistili epilepsii a genovou mutaci GABRB3. S touto mutací jsou spojené nekonečné záchvaty. Holčičky nelezou, nesedí, nemluví, nedrží hlavičku, jsou zcela hypotonické a jen celý den leží. Ale holčičky i rodiče jsou velkými bojovníky. V tuto chvíli je pro dvojčátka nejdůležitější získat speciální kočárek na míru, který stojí 60.393,- Kč.

Desetiletý Tomášek trpí spinální svalovou atrofií, typ III. Jedná se o nervosvalové postižení, které způsobuje problémy s mobilitou. Tomášek je schopen chůze pouze na kratší vzdálenosti, zvláště nebezpečné jsou jeho nepředvídatelné pády na kolena. Rodiče potřebují Tomáškovi pořídit vertikalizační stojan pro zlepšení postoje a bezbariérový sprchový kout, celková částka činí 95.000,- Kč.

Sedmnáctiletý Tomáš s oboustrannou těžkou percepční sluchovou vadou Tomáš má od narození těžkou sluchovou vadu a od 4 let nosí sluchadla, která mu pomáhají při komunikaci s ostatními. V současné době navštěvuje 2. ročník střední školy pro sluchově postižené, obor Grafik. Maminka by mu chtěla umožnit kvalitnější vnímání zvuku prostřednictvím nových sluchadel, která stojí 51.800,- Kč.

I vy můžete přispět k tomu, aby se těmto dětem s handicapem a jejich rodičům žilo o něco lépe tím, že si budou moci pořídit potřebné speciální pomůcky. Můžete pomáhat s Nadací Naše dítě. Každý příspěvek má smysl, vážíme si vaší pomoci. S úctou, Tým Nadace Naše dítě

Nadace Naše dítě

3 těžké osudy – pomozte jim s námi

Nadace Naše dítě
detail
Hlavní město Praha
firmy
chci darovat
nezarazeno

Ipsos se i letos zapojuje do výzvy Giving Tuesday. Plánujeme podpořit syna našeho skvělého kolegy – těžce postiženého Jáchyma. Rádi bychom mu alespoň částečně přispěli na měsíční pobyt na rehabilitační klinice Axon (www.neuroaxon.cz), který není hrazen ze zdravotního pojištění. Do výzvy se stejně jako loni zapojují naši kolegové z Ipsosu. Věříme, že se nám podaří významnou částkou přispět na Jáchymkovu rehabilitaci, díky níž zvládá dělat velké pokroky.

Ipsos

Rehabilitace pro Jáchyma

Ipsos
detail
Jihomoravský kraj
státní správa
ostatní
nezarazeno

Z iniciativy zaměstnanců Krajského úřadu Jihomoravského kraje vznikla před časem tradice vánočních a velikonočních jarmarků. Na těchto jarmarcích se svými výrobky prezentují nejenom příspěvkové organizace kraje zejména ze sociální oblasti, ale i další regionální neziskové organizace a Mistři tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje. Součástí je také dobročinný stánek zaměstnanců úřadu, na kterém najdete rukodělné výrobky včetně různých dobrot a pochutin vyrobených zaměstnanci. Výtěžek vždy putuje ve prospěch neziskové organizace, kterou si vyberou sami zaměstnanci. V letošním roce poprvé přispějeme jednotlivci – třináctileté Šárce, která se narodila jako zdravé dítě, během prvních dnů života u ní však došlo ke komplikacím, kvůli kterým od té doby žije s dětskou mozkovou obrnou. Jako kvadruplegik potřebuje velkou péči – intenzivní cvičení, rehabilitace, milou pozornost. A toto vše jí pomáhá zajišťovat jako dobrovolník i Jolana, která je zaměstnankyní krajského úřadu. A právě příběh Šárky a Jolany nás inspiroval pro letošní Dobrostánek, který můžete podpořit ve dnech 27. 11. od 10 do 13 hodin v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově nám. 3 nebo 29. 11. od 10 do 12 hodin v budově na Cejlu 73.

Krajský úřad Jihomoravského kraje

#GivingTuesday na KrÚ JMK – Dobrostánek pro Šárku

Krajský úřad Jihomoravského kraje
detail
Celá ČR
firmy
ostatní
nezarazeno

Ústecká společnost ADLER Czech se zapojila do výzvy v rámci Giving Tuesday charitativním kalendářem Banglades 2019, který pokřtila známá návrhářka Liběna Rochová. Registrovaní zákazníci firmy jej pořídí prostřednictvím e-shopu www.adler.info, ostatní zájemci jej mohou objednat za 299 Kč prostřednictvím e-mailu: kalendar@adler.info a následně obdrží konkrétní pokyny k platbě. Veškerý výtěžek z prodeje kalendáře poputuje na vzdělání dětí v dháckém centru Čalantika a pomůže tak dětem v zemi, kde vzniká většina textilní produkce firmy. „Daruj vzdělání, daruješ budoucnost“ – právě vzdělání je pro většinu dětí slumu nedostupný sen. Alespoň některým se jej budeme i s Vaší pomocí snažit splnit. Vždyť vzdělání je jedinou možnou cestou, jak se vymanit ze spárů chudoby.

ADLER Czech, a.s.

Charitativní kalendář společnosti ADLER

ADLER Czech, a.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Rehabilitační pobyty na klinikách, které pomáhají dětem s dětskou mozkovou obrnou nebo jiným postižením, stojí přibližně 50 tisíc korun a jsou potřeba aspoň dvakrát do roka. Pro rodiny to obvykle bývá velká finanční zátěž, proto chceme touto výzvou pomoct aspoň třem z nich. TEREZKA K. při porodu málem zemřela, narodila se téměř vykrvácená a nedýchala. Má dětskou mozkovou obrnu a mikrocefalii. Na konci října oslavila třetí narozeniny a díky pravidelným rehabilitacím měsíc za měsícem překvapuje svou šikovností nejen maminku, ale i lékaře, kteři očekávali, že zůstane spastickým vozíčkovým dítětem. NIKOLKA H. je pětiletá holčička, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou a lékaři nedávali velké šance, že bude někdy chodit. Ještě letos v březnu dokázala udělat jen dva kroky. A teď? Díky rehabilitacím a péči své maminky spolu chodí na procházky. Nicolka potřebuje dva rehabilitační pobyty ročně. HYNEK S. oslavil v říjnu sedmé narozeniny. V létě před čtyřmi lety utrpěl úraz v bazénu a v kritickém stavu byl převezen do Fakultní nemocnice Motol. Došlo bohužel k poškození mozku v důsledku doby strávené pod vodou. Ke zlepšení pohybové aktivity jsou potřeba nejen pobyty v lázních, ale také různé zdravotní pomůcky, každodenní cvičení a pravidelné rehabilitace.

Nadační fond Be Charity

Be Charity a pomozme chodit dětem s handicapem

Nadační fond Be Charity
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Pojďme sehnat peníze na nové postele pro děti z Klokánku Chabařovická. Určitě si ve své těžké situaci zaslouží alespoň kvalitní místo pro odpočinek. Co je náš cíl? Sehnat prostředky na 20 postelí pro děti, které už toho za svůj krátký život prožily opravdu hodně a zaslouží si alespoň místo, kde by si mohly kvalitně odpočinout. Kam postele poputují? Postele najdou své nové bydliště v Klokánku Chabařovická na Praze 8. Je to nejstarší zařízení tohoto typu v Praze a spolu s Klokánkem v Žatci nejstarším Klokánkem v ČR. Pomáhá dětem už od roku 2000. Klokánek sídlí ve 3. patře školní budovy, která patří Městské části Praha 8. V patře jsou vybudovány čtyři byty, ve kterých je možné ubytovat celkem 16 dětí. V každém bytě bydlí maximálně 4 děti. O tuto skupinku dětí se nepřetržitě stará vždy jedna teta, Ta se po týdnu střídá s tetou z druhé směny. Takto je zachován princip péče, která se podobá péči rodinné. Skupina dětí má své stabilní 2 „tety“, které se s dětmi učí, vaří nakupují a hrají si. Péče je tak individuální a všechny děti mají možnost pocítit jistotu a pevné vazby. Proč potřebují pomoc? Klokánek je nezisková organizace a je do značné míry závislá na darech od firem a jednotlivců, kterým není lhostejný osud ohrožených dětí. Je poměrně složité řešit denní agendu a péči o všechny svěřené děti a zároveň shánět peníze na běžný provoz i mimořádné výdaje. Z tohoto důvodu se snažíme Klokánku pomoci alespoň se sháněním prostředků na nové postele. Ty, co jsou tam nyní, jsou již v hrozném stavu.

Potex s.r.o.

Postele pro děti z Klokánku Chabařovická

Potex s.r.o.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Žít plnohodnotným životem je pro každého z nás důležité. Pomozte nám přispět na projekt Osobní asistence. Představte si, že jste upoutáni na lůžko, bez možnosti pohybu a komunikace, nezvládnete se sami najíst, napít ani se poškrábat na nose, který vás právě začal svědit. Rádi byste vyrazili na procházku nebo do kina, pustili si oblíbený film nebo přečetli knížku, kterou jste dostali k Vánocům. Nejde to, máte ALS. Nemocní trpící amyotrofickou laterální sklerózou si svůj rychle se zhoršující stav plně uvědomují. Vše v ostré realitě vnímají i ve stavu naprosté nehybnosti těla, absence jakékoliv mimiky, tedy neschopnosti veškeré komunikace. Žít plnohodnotným životem je pro každého z nás důležité a díky osobní asistenci je o pacienty profesionálně postaráno ať už po stránce fyzických potřeb, tak co se emočního naplnění týče. Podpořením projektu Osobní asistence pomáháte přímo a výrazně zvýšíte kvalitu života konkrétním pacientům s ALS. ALS – Této závažné diagnóze nečelí pouze nemocný, ale v podstatě celá rodina. Ať už se jedná o mladý manželský pár, o rodinu s malými dětmi nebo lidi v důchodovém věku, pro každou rodinu, ve které je některý z členů plně odkázán na pomoc ostatních, je velice důležité, aby si zachovala alespoň z části svůj plynulý chod. Její členové tak mohou například setrvat ve svých zaměstnáních a po návratu domů trávit společný čas aktivitami, které rodinu stmelují a naplňují.

ALSA z.s.

#Spolecneprotibezmoci

ALSA z.s.
detail
Celá ČR
firmy
chci darovat
nezarazeno

Naše aktivita v rámci #GivingTuesdayCZ spočívá v tom, že zdarma poskytneme mediální prostor na komunikační kampaň ve školním vysílání sítě ÁMOS VISION (http://www.amosvision.cz/). Oslovíme tak děti a mládež na základních a středních školách. Díky této kampani neziskové organizace a její prospěšné aktivity zviditelníme. Kampaně budou určeny celkem pro tři neziskové organizace. Hodnota jedné kampaně je cca 25 tis. Kč. Jedná se o podporu organizacím, které realizují své aktivity pro děti a mládež, případně pro rodiny v rámci ČR. Stačí, aby nám neziskové organizace na email office@inpublic.cz poslaly svůj příběh. Čemu se věnují, proč a jaký to má dopad na děti, mládež, rodiny, region, atd. My ze zaslaných příběhů vybereme tři a tyto organizace podpoříme. Příklad jedné kampaně: Nezisková organizace se zaměřením např. na ekologickou výchovu – Mediální prostor v délce 2 týdnů ve vysílání ÁMOS VISION pro spot o délce 20s  – Termín vysílání volitelný (v období ledna až března 2019)

inpublic group s.r.o.

Propagace tří neziskovek na školách | ÁMOS VISION

inpublic group s.r.o.
detail
Moravskoslezský kraj
neziskové organizace
ostatní
nezarazeno

Spirála plní sny lidem s duševním onemocněním a vy nám s tím můžete pomoci. Zakoupením krásných dárků uděláte radost sobě i nám. Pomůžete rozšířit naše cateringové služby a tím umožníte najít sebeuplatnění v práci dalším lidem se zdravotním postižením. Veškerý výtěžek z prodeje poputuje na koupi auta, které doveze náš catering k dalším spokojeným zákazníkům. www.spirala-ops.cz/splnit-si-svuj-sen = cesta ke snu. Co přináší duševně nemocnému člověku pracovní příležitost, kterou u nás dostává, krásně zformuloval náš kolega Vláďa: „Co je pro mě Spirála? Něco jako druhá rodina. Když jsem do Spirály přišel, vedoucí mě učili samostatnosti a jak zvládat emoční situace. Časem se chci posunout o nějaký ten „level“ výše, ale stále se mám co učit… Jsem teď už zaměstnanec a vedoucí se spoléhá na mou samostatnost a abych byl příkladem pro všechny. Musím si pokaždé v duchu říkat, že jsem dostal příležitost a nesmím zklamat nejen sebe, ale ani vedoucí a ředitelku – tu, co jsem ji moc vděčný, že mi dala takovou příležitost… Mám kolem sebe nejen fajn vedoucí, ale i kolegy na které se mohu spolehnout.”

Spirála o.p.s.

Splnit si svůj sen

Spirála o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Klokánkování je chování miminka na holém těle rodiče. Tato metoda je hojně užívaná u nedonošených miminek. Pochází z Bogoty – je to úžasný vynález z nouze – na místní neonatologii měli málo inkubátorů, tak maminky miminka nosily na těle 24 hodin denně. K překvapení všech to miminkům báječně prospívalo, přibírala stejně jako v břiše, méně trpěla infekcemi. V porodnici u Apolináře má klokánkování ohromnou podporu, jakmile to zdravotní stav miminka dovolí, jde se chovat k rodičům. Není výjimkou, že se u rodičů hřejí miminka s hmotností pod 500 gramů, často i připojená na umělou plicní ventilaci. Je prokázáno, že na těle rodiče se nedonošené miminko stabilizuje. Zlepší se mu tělesná teplota, dýchání, tepová frekvence. Blahodárně působí nejen na psychiku drobečka, ale i na psychiku rodiče, který má tak možnost sžít se s faktem, že má potomka a začít si k němu vytvářet citové pouto. Povětšinou chová malé miminko maminka. Metodou kůže na kůži se tělo mimča osídluje bakteriemi a zároveň tělo matky přijímá objednávku na složení mateřského mléka, které navaří přesně na míru. Právě mateřské mléko je další úžasný bonus pro předčasný vstup miminka na svět. Samotné klokánkování trvá různě dlouho. Většinou se podřizuje režimu dítěte, který bývá zpravidla 2-3 hodinový. Je možné spojit 2 režimové sekvence dohromady. Leckdy tedy rodiče nehnutě sedí a chovají svá děťátka i 4 hodiny v kuse. Je důležité způsob sedu přizpůsobit miminku a poloze, ve které je mu dobře. Rodič je obalen hadičkami, dečkami. Nesmí se prudce pohybovat. Klokánkování též není možné přerušit, jen dříve ukončit, aby se maličké miminko nevystavovalo nežádoucím změnám. Právě proto je třeba mít křesla, ve kterých rodič vydrží potřebnou dobu sedět a být oporou svému miminku. Též je potřeba mít křesel dostatek, aby bylo umožněno chovat všem maminkám naráz.

Apolinářská nedonošeňátka z.s.

Maličkým klokánkům

Apolinářská nedonošeňátka z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dobrovolníky
nezarazeno

Konec roku je dobou obdarovávání a vzdání díků za to, co se povedlo a z čeho máme radost. I my v Hestii bychom rádi využili příležitosti svátku Giving Tuesday k poděkování všem dobrovolníkům, kteří ve spolupráci s námi podali letos pomocnou ruku potřebným. Konec roku je také příležitostí pro rekapitulaci toho, co jsme v minulém roce zvládli, a obdobím předsevzetí a stanovování si cílů na další rok. Pojďte si jedno smysluplné předsevzetí dát už nyní. Nastartujte s námi Sezónu dobra 2019 a dejte si svůj závazek, kolik dobra a komu v příštím roce rozdáte! Návod najdete na našem FB. Možná zjistíte, že dobrovolnictví je vaším receptem na dlouhodobé štěstí. Data a průzkumy ukazují, že lidé, kteří dobrovolně pomáhají potřebným, jsou v životě celkově šťastnější. A platí to i obráceně – šťastný člověk se více a častěji věnuje dobrovolnictví. Takže je to takový koloběh štěstí. Přidejte se ke koloběhu štěstí, sdílejte s námi své dobrovolnické předsevzetí na příští rok, svůj plán na odstartování Sezóny dobra 2019! Napište je na svůj Facebook spolu s hashtagy: #GivingTuesday #SezonaDobra2019

Pokud chcete začít pomáhat ještě teď v listopadu, stačí se ozvat našim koordinátorům. Děkujeme. Budeme rádi, když do toho půjdete i v příštím roce s námi! Vaše Hestia.

Hestia - Centrum pro dobrovolnictví

Nastartujte s námi Sezónu dobra 2019 už v listopadu

Hestia - Centrum pro dobrovolnictví
detail
Královéhradecký kraj
firmy
chci darovat
nezarazeno

Pokud v týdnu od 20. do 27. 11. 2018 úplně obyčejně nakoupíte v našem eshopu www.pleva.cz. Z částky za každý nákup poputuje 10 % do Centra Orion. Centrum Orion sdružuje 58 rodin s dětmi s handicapem. A peníze použijí pro to, aby rodiny s handicapovanými dětmi mohli žít běžným způsobem života. Děkujeme.

Rodinná firma Pleva

Rodinná firma Pleva pro Centrum Orion

Rodinná firma Pleva
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

V rámci kampaně Giving Tuesday hledáme dárce pro fond MOZAIKA / FOND NA PODPORU INTEGRACE DĚTÍ CIZINCŮ V TÍŽIVÉ ŽIVOTNÍ SITUACI. V rámci tohoto fondu přispíváme dětem na jejich mimoškolní činnost. Fond je určen na podporu integrace dětí uprchlíků a dalších cizinců nejčastěji ze třetích zemí (např. Bělorusko, Kuba, Sýrie, Ukrajina, Vietnam, Mongolsko), kteří v České republice hledají nový domov. Rodiny těchto dětí musely opustit zemi původu nejčastěji z důvodu válečného konfliktu, rasového, náboženského a politického pronásledování nebo chudoby. V České republice hledají nový domov a při svém hledání se často potýkají s problémy jako dlouhodobá nezaměstnanost, existenční a existenciální nejistota z důvodu nejistého pobytového statusu (s omezeným přístupem k dávkám státní sociální podpory). Děti cizinců jsou znevýhodněné ve společnosti, zejména ve společnosti vrstevníků, protože mluví jiným jazykem než česky, pocházejí mnohdy ze zcela odlišného kulturně-náboženského prostředí, ztratily širší rodinu a kamarády, pocházejí z neúplných rodin, prožívají existenční nejistotu rodiny, je na ně kladena přílišná zátěž a odpovědnost neúměrná jejich věku Jak jim může MOZAIKA pomoct? Prostřednictvím finančních darů z Fondu umožníme dětem cizinců účastnit se mimoškolních aktivit, ať již odpoledních zájmových kroužků nebo školních akcí mimo školu (škola v přírodě, školní výlet), kde mohou vystoupit z izolace a navázat nové a hlubší sociální vazby, zlepšit své jazykové dovednosti, rozvíjet svou osobnost, zažít radost a úspěch s českými kamarády. Integrace dětí cizinců prostřednictvím sportovních, uměleckých a jiných zájmových aktivit se v praxi velmi osvědčila. InBáze, z. s., která je jedinou pražskou nevládní organizací soustavně pracující s dětmi cizinců, doposud mimoškolní aktivity finančně podporovala z grantů a jednorázových darů.

InBáze z.s.

Podpora integrace dětí migrantů

InBáze z.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
chci darovat
nezarazeno

Každý rok v květnu probíhá některým z pražských parků Fun&Run. Účastníci a účastnice tohoto charitativního běhu ukazují, že homofobie a stigmatizace HIV pozitivních lidí nemají v české společnosti místo. Výtěžek ze startovného navíc finančně podpoří LGBT poradnu sbarvouven.cz a Dům světla. V rámci Giving Tuesday nabízíme limitovaný počet voucherů v hodnotě 500 Kč, kterými podpoříte Fun&Run 2019. Voucher pak můžete v květnu proměnit na registraci do závodu. S diskriminací ale vyběhnete, i když přijdete třeba „jen“ fandit. Už vaše přítomnost na Fun&Run totiž znamená, že podporujete otevřené myšlení a respektujete odlišnosti. Fun&Run je charitativní běh, u kterého je účast důležitější než vítězství. Kupte si Giving Tuesday voucher a ukažte, že předsudky nejsou fair-play a to přes portál darujeme.cz a nebo na našem eshopu www.shop.praguepride.com

Prague Pride z.s.

Vyběhni s homofobií – podpoř běh Fun&Run

Prague Pride z.s.
detail
Hlavní město Praha
firmy
chci darovat
nezarazeno

Sbírka oblečení – V Tchibo pravidelně pořádáme sbírky oblečení. Spoluprací s projektem FOREWEAR – https://www.forewear.cz/ – a Borůvka Praha o.p.s. – http://www.boruvkapraha.cz/ – podporujeme koloběh nevyužitého textilu a jeho další zpracování. Jsme rádi, že můžeme podpořit tyto aktivity s pozitivním společenským a ekologickým dopadem.

Tchibo Praha spol. s r.o.

TCHIBO GIVING TUESDAY – Sbírka oblečení

Tchibo Praha spol. s r.o.
detail
Zlínský kraj
neziskové organizace
ostatní
nezarazeno

27. 11. 2018 je #GivingTuesdayCZ, mezinárodní svátek dárcovství a dobrovolnictví, který s Vámi oslavíme novou benefiční akcí Tichá aukce laskavosti. Zajímá Vás co Tichá aukce laskavosti je? V první fázi se těšíme na zajímavé dárky od Vás. Například: Upeču ti bábovku, až ti přijede maminka. Vyfotím Vaši rodinku na vánoční PF. Umyji ti okna. Uvařila jsem pro tebe domácí marmeládu z lásky sbíraných malin, bez „éček“. Naučím tě používat dotykový mobil. Doučím tvé dítě matiku pro první stupeň základní školy. Zazpívám ti na rodinné oslavě. Upletla jsem ti ponožky na zimní dny. Ušiji ti zvířátko pro tvé dítě. Všechny tyto dárky budeme zveřejňovat na stránce této události (proto doporučuji označit naši facebookovou událost jako Mám zájem nebo Zúčastním se) a na webové stránce zlínské NADĚJE. V úterý 27. 11. v 17 hodin se všichni sejdeme v Městském divadle Zlín a vydražíme si věci, které se nám líbí nebo je třeba chceme dát někomu blízkému pod stromeček. U každé nabízené „věci“ bude arch papíru, na který budete moci připisovat Vámi nabízenou sumu. Mezi tím si můžete dát něco dobrého na zub a zapíjet to dobrým pitím. V 18:30 proběhne vyhlášení vítězů aukcí. Peníze nezískává dárce, ale NADĚJE Zlín, která výtěžek využije pro pomoc lidem s mentálním postižením. Těšíte se? My ano! Pozvěte své přátele…

NADĚJE, pobočka Zlín

Tichá aukce laskavosti

NADĚJE, pobočka Zlín
detail
Jihomoravský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Ahoj! Jmenuji se Alena Sekeráková, pocházím z Pístovic, což je malá vesnice u Vyškova, a jsem absolventkou magisterské Adragogiky (vzdělávání dospělých) na Masarykově univerzitě v Brně. Momentálně již více než tři měsíce pomáhám v Charitativním centru pro uprchlíky a žadatele o azyl v Kišiněvě pod programem Evropské dobrovolné služby ERASMUS+. Vzhledem k tomu, že UNHCR snižuje své finanční prostředky pro Moldavsko a již také zavírá svoji kancelář v Kišiněvě, na práci našeho centra to má přímý negativní dopad. Aktuálně se v Moldavsku nachází zhruba 500 uprchlíků, žadatelů o azyl a lidí, kteří jsou pod humanitární ochranou. Přichází sem z desítek různých zemí jako jsou například Sýrie, Irák, Afghánistán, Turecko, Súdán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Ukrajina, Palestina, Rusko a další. Naše centrum se momentálně potýká s nedostatkem zimního oblečení a bot pro muže, s čímž jsem se rozhodla pomoci. Vytvořila jsem výzvu směřovanou k lidem z Kišiněva, aby nám nosili nepotřebné oblečení, nicméně místní pomoc se nejeví jako dostatečně efektivní – lidé nám darují převážně trička, ale mužské bundy či boty téměř nikdy. Významnou příčinou je rozhodně velmi špatná místní ekonomická situace, čímž se Moldavsko řadí k nejchudším zemím Evropy (pro představu – ceny jsou zde srovnatelné s ČR, nicméně platy 4-5 krát menší, důchod činí 800Kč/měsíčně). Z tohoto důvodu jsem se rozhodla založit i fundraisingovou kampaň a přidat se iniciativě Giving Tuesday, v rámci níž se snažím oslovit širší sortu lidí, kteří by mohli naši pomoc podpořit. Velice cenná by pro nás byla nejen samotná dotace, ale také sdílení kampaně či pomoc s hledáním dalších dárců, na které bych se mohla s touto prosbou obrátit. Děkuji!

Charity Centre for Refugees

Zimní oblečení a obuv pro uprchlíky v Moldavsku

Charity Centre for Refugees
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Návrat lidí se získaným poškozením mozku (po úrazech, nádorech hlavy a po mrtvici) zpět do aktivního života bývá dlouhou a náročnou cestou, na níž může být pro klienta velkou pomocí možnost sdílení své situace s lidmi se stejnou zkušeností, kteří už mají největší překážky za sebou, s tzv. peer konzultanty. Tato interakce a vztah je velmi přínosný jak pro peer konzultanta, tak pro klienta. Koncept vzájemného sdílení lidí se stejnou nebo podobnou zkušeností je rozvinut především v zahraničí, u nás takový druh služby zcela chybí a poptávka po ní postupně narůstá. Vzhledem k výhodám a přínosnosti celého modelu bychom rádi zaštítili práci peer konzultantů, nabídli jim možnost být profesionálně proškoleni a co nejvíce využiti v praxi. Za vybrané peníze bychom realizovali následující: 20 tis. Kč a více: bude zajištěno profesionální proškolení peer konzultantů, 10 tis. Kč a více: bude zajištěna prezentace a propagace služby v různých rehabilitačních ústavech a nemocnicích po celé republice. Jakákoliv menší částka nám pomůže v udržení pravidelného cyklu workshopů a sdílených tvůrčích setkání v rámci komunitních aktivit, během kterých je možné využít peer konzultace. A v neposlední řadě nám můžete pomoci i nefinančně – jste kouč nebo supervizor? Darujte našim peer konzultantům své vlastní znalosti a zkušenosti nabité při práci s lidmi a jejich motivací.

CEREBRUM - Sdružení osob se získaným poškozením mozku a jejich rodin, z.s.

Pomoc lidem s poškozením mozku tak trochu jinak

CEREBRUM - Sdružení osob se získaným poškozením mozku a jejich rodin, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
nezarazeno

Nadace Vodafone spolu se zaměstnanci Vodafone letos v rámci Giving Tuesday podpoří vývoj aplikace ECHO. V České republice. Policie každoročně pátrá po desítkách dětí, které jsou přímo ohroženy na zdraví nebo životě. První hodiny od zmizení jsou klíčové a s každou další hodinou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. Proto vzniká mobilní aplikace Echo, která bude propojena s policejní databází pohřešovaných dětí a v reálném čase bude uživatele informovat o konkrétním případu. Aplikace do pátrání od samého začátku zapojí širokou veřejnost a přispěje k tomu, aby dětí, které se ztratí a nikdy nenajdou, bylo co nejméně. Tým Echo se do vývoje pustil díky programu Laboratoř Nadace Vodafone. Získaná částka bude využita na dokončení a spuštění aplikace. Celý listopad se u nás ponese v duchu kampaně „Víc očí víc vidí“. Stejně jako minulý rok zapojíme zaměstnance Vodafone napříč odděleními a regiony. Pomáhají nám dostat sbírku na darujme.cz/aplikaceecho do povědomí široké veřejnosti a splnit náš ambiciózní cíl, a sice dosáhnout částky půl milionu korun, kterou Nadace Vodafone ještě zdvojnásobí. Zaměstnanci se sami finančně podílí nebo přispívají aktivitami jako je například Pečení pro neziskovky, kdy mají možnost podpořit další 1-2 neziskové organizace z daného regionu, které si sami nominují. Výtěžek z Pečení pro neziskovky Nadace Vodafone opět zdvojnásobí. #GivingTuesday ale oslavujeme ještě jinak. V průběhu listopadu chodí týmy pomáhat do vybraných organizací v rámci Dne pro neziskovku a poslední listopadové úterý se věnuje dobrovolnickým aktivitám i naše nejvyšší vedení. GivingTuesday u nás máme rádi hlavně kvůli atmosféře, kdy se u nás všichni spojí pro dobrou věc.

Podívejte se na naše videa:

 

 

Nadace Vodafone Česká republika

Aplikace Echo – Víc očí víc vidí

Nadace Vodafone Česká republika
detail