Registrované Giving Tuesday
aktivity a výzvy 2018

x Odstranit filtry

najděte výzvu

vyberte region

vyberte region
vyberte region
Hlavní město Praha
Středočeský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Vysočina
Celá ČR

vyberte sektor

vyberte činnost

Karlovarský kraj
neziskové organizace
sháním dárce

Pojďte se společně s námi podílet na poskytování služeb pro nevyléčitelně nemocné v domácím prostředí i v roce 2019! Hospic Sv. Jiří v roce 2018 potkala změna sídla spojená s přeregistrováním nabízených služeb i s vyššími výdaji vynaloženými na nájem a energie za nové prostory. I v tomto roce narůstá počet klientů, kterým jsou poskytovány služby hospice a klientů, kteří využívají poradenské služby. Co se nezměnilo, je financování, které je stále vícezdrojové a stojí především na Vás, dárcích, bez kterých se neobejdeme ani v příštím roce. Co bude za Vaše dary pořízeno? Za 650 Kč nakoupíme každý den léky a zdravotní materiál pro klienty Hospice Sv. Jiří – při průměrné době péče (33 dnů) vychází náklady na den péče u jednoho klienta na částku 1 520 Kč. 600 Kč vynaložíme každý den na pohonné hmoty, abychom se dostali za nevyléčitelně nemocnými do jejich domovů. POMOZTE HOSPICI SV. JIŘÍ NAPLŇOVAT MOTTO: DOMA JE DOMA AŽ DO POSLEDNÍHO OKAMŽIKU

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.

Doma je doma i v roce 2019

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce

Giving Tuesday využijeme k nabízení zapojení do projektu Novoročenky, které pomáhají, kdy prodejem obrazů našich klientů, mentálně znevýhodněných dospělých, které malují pod vedením arteterapeutů, získáváme prostředky na asistenční služby právě pro naše klienty. Dárce získá kromě originálu obrazu i motiv na novoročenku, kterou zpracujeme, ale hlavně bude mít dobrý pocit.

Společnost DUHA, z.ú.

GIVING ARTS

Společnost DUHA, z.ú.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
ostatní

V rámci Giving Tuesday bude náš spolek šířit prevenci v boji proti AIDS a informovat širokou veřejnost o možnosti testování na HIV infekci, způsobu přenosu, co je HIV a co je AIDS, jak prokázat vir HIV, a to telefonickými nebo i osobními konzultacemi nebo konzultacemi na sociální síti Facebook. Budeme se zaměřovat především na MSM komunitu (Muže mající sex s muži), která je nejvíce ohrožena. Kontaktovat nás můžete na telefonních číslech: Miroslav Hlavatý 737358551, Petr Sobek 775905994

Red Ribbon, z.s.

Šíření prevence v boji proti AIDS na sociální síti

Red Ribbon, z.s.
detail
Jihomoravský kraj
neziskové organizace
sháním dárce

Společnost Na počátku stejně jako v předchozích letech věnuje na Giving Tuesday poděkování svým dárcům a podporovatelům. Tito jednotlivci umožňují organizaci fungovat a pomáhat těhotným ženám a maminkám s malými dětmi v tísni. Pravidelné i jednorázové dary se podílí na příjmech organizace až ze 40 procent. Na Giving Tuesday posílá organizace dárcům vánoční dopis s poděkováním a malým dárkem. Dále se organizaci Na počátku rozhodla podpořit firma Cafe+co DELIKOMAT. Mezi svými zaměstnanci uspořádala sbírku, ze které se nakoupí spotřebiče do azylového domu Domov pro dětský život. Klientkám tak bude sloužit nová chladnička, rychlovarné konvice a vysavač na mokré čištění.

Na počátku

Na počátku

Na počátku
detail
Ústecký kraj
vzdělávací sektor
ostatní

V úterý 27. 11. 2018 si v průběhu vyučování spolu se žáky vysvětlíme, co je dobrovolnictví, obecně prospěšná činnost, jaké může mít formy a jaké obecně prospěšné společnosti působí u nás či ve světě, na co se zaměřují. Zapojíme se v rámci projektů Fond Sidus, Život dětem, Tříkrálová sbírka. Žáci školní družiny v předvánočním čase navštíví babičky a dědečky v pečovatelském domě, kde si společně zazpívají vánoční koledy.

Základní škola Měcholupy

Potěšíme své blízké, neznámé i potřebné

Základní škola Měcholupy
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dobrovolníky

Nemáme vlastní mozek na spoustu věcí, ale učíme se s vděčností a rádi. Vy jste určitě skvělí ve svém oboru. Rozdělíte se s námi o to, co umíte? Chceš být náš guru? Fakt? Určitě bychom potřebovali experta na on-line marketing nebo zákaznický servis, chybí nám mozek na SEO, hodil by se nám mozek na sociální sítě, ty nám fakt moc nejdou, hlavně ty nové vychytané metody náboru :-(. Máš čas třeba jen půl dne? I to by bylo fajn. Momentálně potřebujeme kromě jiného proškolit v PPC a zákaznickém přístupu, ale nejen v tom. Jednotlivé výzvy najdete na našem webu. Pokud máš zajímavé téma a chceš se podělit, sem s ním.

Tamtamy o.p.s.

Daruj mozek pro Tamtamy

Tamtamy o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce

Naším cílem je zprostředkovat zážitek z workcampů každému, a to i doborovlníkům se speciálními potřebami. Workcampy jsou 2-3 týdenní projekty, které poskytují jedinečnou příležitost poznat různé země a jejich kulturu, podpořit svou prací veřejně prospěšný projekt, naučit se nové věci a poznat zajímavé lidi. A takový zážitek bychom rádi zprostředkovali dobrovolníkům, pro které to není z různých důvodů samozřejmostí. V minulosti se dobrovolníky stali lidé s mentálním a fyzickým postižením (na vozíku, neslyšící, nevidomí, s DMO apod.), ale i mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí. Pro všechny tyto dobrovolníky je workcamp velkou výzvou, která však přináší skvělý pocit! Proto bychom rádi vybrali peníze na podporu těchto lidí. Za vybrané prostředky dobrovolníkům poskytneme asistenci, přípravu, cestovné nebo pojištění.

INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, z.s.

Workcampy pro každého!

INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce

Nadace Vodafone spolu se zaměstnanci Vodafone letos v rámci Giving Tuesday podpoří vývoj aplikace ECHO. V České republice. Policie každoročně pátrá po desítkách dětí, které jsou přímo ohroženy na zdraví nebo životě. První hodiny od zmizení jsou klíčové a s každou další hodinou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. Proto vzniká mobilní aplikace Echo, která bude propojena s policejní databází pohřešovaných dětí a v reálném čase bude uživatele informovat o konkrétním případu. Aplikace do pátrání od samého začátku zapojí širokou veřejnost a přispěje k tomu, aby dětí, které se ztratí a nikdy nenajdou, bylo co nejméně. Tým Echo se do vývoje pustil díky programu Laboratoř Nadace Vodafone. Získaná částka bude využita na dokončení a spuštění aplikace. Celý listopad se u nás ponese v duchu kampaně „Víc očí víc vidí“. Stejně jako minulý rok zapojíme zaměstnance Vodafone napříč odděleními a regiony. Pomáhají nám dostat sbírku na darujme.cz/aplikaceecho do povědomí široké veřejnosti a splnit náš ambiciózní cíl, a sice dosáhnout částky půl milionu korun, kterou Nadace Vodafone ještě zdvojnásobí. Zaměstnanci se sami finančně podílí nebo přispívají aktivitami jako je například Pečení pro neziskovky, kdy mají možnost podpořit další 1-2 neziskové organizace z daného regionu, které si sami nominují. Výtěžek z Pečení pro neziskovky Nadace Vodafone opět zdvojnásobí. #GivingTuesday ale oslavujeme ještě jinak. V průběhu listopadu chodí týmy pomáhat do vybraných organizací v rámci Dne pro neziskovku a poslední listopadové úterý se věnuje dobrovolnickým aktivitám i naše nejvyšší vedení. GivingTuesday u nás máme rádi hlavně kvůli atmosféře, kdy se u nás všichni spojí pro dobrou věc.

Nadace Vodafone Česká republika

Aplikace Echo – Víc očí víc vidí

Nadace Vodafone Česká republika
detail
Celá ČR
firmy
chci se stát dobrovolníkem

Zaměstnanci Plzeňského Prazdroje se rozhodli darovat svůj čas a vědomosti v několika vybraných oblastech. Máte chuť se rozvíjet a něco nového se naučit? Chcete slyšet nové nápady, možnosti, ale i případnou konstruktivní kritiku? Níže jsou uvedeny oblasti, ve kterých nabízíme neziskovému sektoru podporu a pomoc. Není to však zadarmo, na oplátku požadujeme zájem, chuť a nadšení. 🙂

 

a) Oblast lidských zdrojů – od toho, jak oslovovat kandidáty, přes vedení pohovoru, až po řízení značky

b) Oblast financí – od nastavení ceny, analýzy, až po odhalení tajů Excellu

c) Oblast daní – vše, na co si vzpomenete z oblasti daní

d) Oblast komunikace – od interní komunikace, až po budování vztahů s novináři

 

Jak se zapojit? Na email barbora.simunkova@asahibeer.cz napište:

  1. o jakou oblast máte zájem,
  2. co očekáváte od Prazdrojáků,
  3. zda upřednostňujete seminář nebo individuální pomoc/podporu,
  4. cokoli dalšího co Vám bude připadat smysluplné.
Plzeňský Prazdroj, a.s.

„Na jedno“ s Prazdrojáky #PomahamZnRad

Plzeňský Prazdroj, a.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
ostatní

Naším cílem je nahradit stávající nevyhovující budovu v areálu azylového domu novými obytnými kontejnery. Tyto domky poskytnou dočasný domov deseti matkám s dětmi, které svůj domov ztratily a ocitly se tak v tíživé životní situaci. Rádi bychom tak těmto ženám pomohli s návratem do běžného života.
K zahájení projektu nám zbývá zajistit ještě 500 000 Kč, které bychom rádi získali z podpory soukromých dárců. Budeme rádi, když se podíváte na naše webové stránky, skrze které nám můžete přispět i vy a společně tak můžeme tohoto cíle dosáhnout.

Středisko křesťanské pomoci Horní Počernice

Plechové domky pro naše mamky

Středisko křesťanské pomoci Horní Počernice
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce

Hájíme zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilujeme o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti. S tímto cílem realizujeme řadu projektů. Můžete nás podpořit formou DMS. Podpořte nás zasláním jednorázové nebo trvalé darovací SMS v hodnotě 30, 60 nebo 90 Kč. Na číslo 87 777 pošlete pro jednorázovou podporu SMS ve tvaru: DMS CZEPA 30, DMS CZEPA 60 nebo DMS CZEPA 90, pro trvalou podpora použijte tvar: DMS TRV CZEPA 30, DMS TRV CZEPA 60 nebo DMS TRV CZEPA 90. V případě trvalé podpory Vám částka bude strhávána pravidelně každý měsíc. Trvalou podporu můžete kdykoliv odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP CZEPA na 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, my obdržíme z každé zaslané DMS 29, 59 nebo 89 Kč. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky ji zajišťuje ATS Praha.

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Giving Tuesday 2018 pro Českou asociaci paraplegiků – CZEPA

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dobrovolníky

Hledáme šikovné a pilné ruce i hlavy a Vaše nápady a zkušenosti. V dubnu pořádáme již 10. ročník konference Ženy Sobě – Equal Pay Day, které předchází rozsáhlá kampaň o rovných příležitostech. Kampaň řeší nejen otázky rovnosti platů, ale i posun žen do rozhodovacích pozic, rozvoj jejich kariéry nebo podnikání a další aktuální témata. Hledáme podporovatele, kteří nám pomohou šířit naše vize na sociálních sítích i mimo virtuální svět. Orientujete se na těchto sociálních sítích: Instagram, Twitter, Facebook, Youtube, LinkedIn? Rádi píšete nebo točíte videa? Pomozte nám tvořit příběhy, které budeme publikovat na našem blogu a na dalších kanálech. Máte zkušenosti s prodejem nebo je chcete získat? Můžete se zapojit do naší fundraisingové kampaně. Chcete se zapojit, ale nevíte přesně, s čím můžete pomoci? Určitě společně vymyslíme vhodnou aktivitu. Proč se zapojit? Můžete udělat kus prospěšné práce. Poznáte nové zajímavé ženy zapálené pro svou práci. Získáte vstupenky na jedinečnou akci zdarma.

Business and Professional Women

Darujte nám SEBE

Business and Professional Women
detail
Česká republika
neziskové organizace
sháním dárce

Podpoříme děti, kterým osud do vínku nadělil postižení nebo zdravotní komplikace. Děti, které často potřebují drahé zdravotní pomůcky, na které jejich rodiče nemají peníze.

Patron dětí

Giving Tuesday pro Patrona dětí

Patron dětí
detail
Středočeský kraj
firmy
ostatní

V sídle České podnikatelské pojišťovny proškolí naši odborníci 10 dětí z dětského domova Dubá – Deštná v oblasti financí. Záleží nám, aby jejich budoucnost byla co nejlepší, chceme přispět k jejich samostatnosti a vyšší kvalitě života po opuštění dětského domova. Česká podnikatelská pojišťovna dlouhodobě poskytuje domovu Dubá – Deštná materiální i odbornou podporu. V minulém roce zde realizovalo svůj dobrovolnický den vedení firmy za účasti skupiny Chinaski, která pro děti uspořádala minikoncert.

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Finanční gramotnost pro dětský domov

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
detail
Celá ČR
neziskové organizace
chci darovat

Asociace společenské odpovědnosti daruje na Giving Tuesday dva roční členské balíčky pro neziskové organizace (členství od 1. 12. 2018 do 30. 11. 2019). Vybrané neziskovky tak získají zcela zdarma přístup do platformy sdružující velké firmy, malé a střední podniky, školy a neziskové organizace. Budou se moci účastnit členských akcí, prezentovat své aktivity dalším členům, propagovat projekty skrze kanály A-CSR a navazovat nové spolupráce.

Pokud jste nezisková organizace a máte zájem o bezplatné členství, prosím, napište krátce (200 slov) do 27. listopadu 2018 na email Karolíně (tesarek@a-csr.cz), proč byste se rádi stali členem Asociace společenské odpovědnosti.

Asociace společenské odpovědnosti

Darujeme členství zdarma pro dvě neziskové organizace

Asociace společenské odpovědnosti
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce

Děti v azylových domech moc dárků nedostávají. Představte si, jakou radost jim udělá krabice od bot plná dárků – mohou v ní být školní nebo výtvarné potřeby, hračky, oblečení nebo knížky. Pošlete jim jednu krabici online. My za váš dar pořídíme to, co je v azylových domech nejvíc potřeba a zároveň to děti potěší. Krabice online je doprovodná akce sbírky Krabice od bot: Děti darují dětem k vánocům, v rámci které děti s pomocí rodičů připravují dárkové balíčky pro vrstevníky z chudších rodin. Vloni tak děti darovaly 23 120 dárků. Sbírka Krabice od bot se letos koná od 26. 11. do 9. 12., ale darovat online je možné až do vánoc.

Diakonie ČCE

Darujte Krabici od bot plnou dárků

Diakonie ČCE
detail