úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko:  

Registrované Giving Tuesday
aktivity a výzvy 2019

Zobrazit filtry
Zobrazit filtry
Skrýt filtry

x Odstranit filtry

najděte výzvu

vyberte region
vyberte region
Hlavní město Praha
Středočeský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Vysočina
Celá ČR

vyberte sektor

vyberte činnost

vyberte oblast

Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Kačenka je 15-ti letá slečna, která by si měla naplno užívat své mládí a dospívání. Místo toho je její život plný strachu, deprese a úzkosti. Kačenky dětství nebylo jak z pohádky. Tatínek byl alkoholik s depresemi. Díky častým nemocem Kačenka mnohdy nešla do školy, a když už tam šla, musela tam čelit šikaně od svých spolužáků i paní učitelky kvůli její nadváze. Místo toho, aby našla útěchu u svých prarodičů, dočkala se několikaletého sexuálního zneužívání ze strany dědy. To vše vyústilo v těžké deprese, sebepoškozování a záchvaty úzkosti. Dnes se Kačenka se svým dědou již nestýká a žije pouze se svou maminkou a sestrou. Její psychický stav ale přetrvává, přestala navštěvovat školu a z bytu téměř nevychází – trpí posttraumatickým syndromem. Z toho důvodu si u nás Kačenka zažádala o asistenčního psa. Cira je fena německého ovčáka, která bude pro Kačenku psychickou oporou a nejlepší kamarádkou, která ji vrátí sebejistotou a důvěru sama v sebe a své okolí. Při depresích a úzkostech ji vytrhne z jejího chování a pomůže vrátit zpět do běžného fungování. Cílem je, aby Kačenka s Cirou opět začala chodit do školy, na nákupy, s přáteli ven a dělat vše ostatní, jako její vrstevníci. Výcvik asistenčního psa jako je Cira, trvá v průměru 6-9 měsíců. Náklady na výcvik jednoho psa jsou cca 250.000 Kč a klienti od nás psa dostávají zcela zdarma. Zapojením se do Giving Tuesday nám pomůžete předat dalšího psího parťáka do nové rodiny.

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s.

Čtyřnohý anděl pro slečnu Kačenku

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
životní prostředí

Trápí vás současná situace v lesích? Chtěli byste pomoci, ale nevíte jak? S námi tu možnost máte. Darujte stromečky pod stromeček! Přispějte na obnovu českých lesů. Za Vaši podporu obdržíte certifikát o zalesnění kousku české krajiny. Certifikát si můžete uschovat pro Váš dobrý pocit, nebo jej darovat jako smysluplný vánoční dárek svým blízkým. Zasazení jedné prostokořenné sazenice stojí průměrně 25 Kč. Tato cena zahrnuje nákup sazenice, její ochranu a práci spojenou se sázením. Na jeden hektar lesa se obvykle vysadí 4 000 – 8 000 sazenic listnáčů nebo jehličnanů. Vlastníci lesa musejí kvůli kalamitě zalesňovat na mnoha místech a hlavně rychle. Jejich síly ani finance jim na to ale často nestačí. Rádi bychom jim proto pomohli. Vždyť lesy, o které se starají, jsou veřejně přístupné nám všem a výhody z nich máme také všichni. Pojďte do toho s námi, české lesy si naši pomoc zaslouží. Co dostanu, když přispěji na zalesnění lesů? – certifikát o zalesnění kousku české krajiny. Certifikát bude na Vaše jméno, nebo na jméno obdarovaného, – potvrzení o daru (hodí se pro daňové přiznání), – informační servis o tom, jak byl Váš dar využit (kolik se vybralo, fotografie ze zalesnění apod.). Certifikát Vám odešleme, jakmile bude Vaše platba připsána na našem účtu na Darujme.cz. Které lesy pomohu svým darem zalesnit? Podpoříte všechny lesy zapojené do projektu. Tyto lesy jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si také vybrat jenom jeden konkrétní les a na ten přispět. – Lesy u Zbirohu a Dobříše ve Středočeském kraji (zalesní je Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o.), – Lesy u Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a kraje Vysočina (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.), – Lesy u Koutu na Šumavě v Plzeňském kraji (zalesní je Jakubova dílna), – Lesy u Opočna v Královéhradeckém kraji a u Nového Knína ve Středočeském kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.), – Lesy u Milešova nad Vltavou ve Středočeském kraji (zalesní je Woodmania).

Nadace dřevo pro život

Darujte stromečky pod stromeček

Nadace dřevo pro život
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se rozhodl v rámci celosvětového svátku dárcovství Giving Tuesday otevřít dobročinnou sbírku, která pomůže rodině Liama z Liberce získat prostředky na potřebný vertikalizátor. Cena za pořízení elektrického zvedacího zařízení činí 88 732 korun. Patronkou sbírky je letošní držitelka Ceny Olgy Havlové Tereza Nagyová, která skrze projekt NEJSEMTABU šíří osvětu o životě se stomií. Liam pochází z Liberce a je mu 13 let. Do 4 roků byl zcela zdravý chlapec. V lednu 2010 onemocněl lymfatickou leukémií, tedy akutním nádorovým onemocněním krvetvorby. V dubnu 2010 došlo při léčbě ke vdechnutí tablety a k přidušení. Probudil se po týdnu, s handicapem, zcela odkázaný na pomoc svých blízkých. Maminka Kateřina pečuje o Liama a jeho 10letého bratra zcela sama. Kvůli nemoci musela rodina navíc provést úpravy domu, tak aby vyhovoval bezbariérovému využití pro pohyb s vozíkem. Se svými přáteli rodina dokonce založila na pomoc pro Liama iniciativu na Facebooku s názvem Chuť žít a bojovat. Liamovo onemocnění vyžaduje neustálou péči, zdravotnické pomůcky a pohybová terapie jsou drahé a rodina si vše hradí ze svého rozpočtu. Liamova rodina obtížně hledá každou korunu. Chce zabezpečit vše, co Liam potřebuje. Chlapec je krmen speciální sondou přímo do žaludku, potřebuje 24hodinovou péči. I přesto maminka pracuje jako zdravotní sestra v Krajské nemocnici Liberec, díky směnnému provozu je schopná vydělat peníze na provoz domácnosti. Ale ani tak to na všechno, co Liam potřebuje nebo co by mu ještě více zlepšilo kvalitu života, nestačí. V současné době naléhavě potřebuje vertikalizátor, jelikož jak Liam roste a sílí, stává se péče o něj obtížnější, a přístroj by rodině velmi pomohl. Více informací zde: https://www.darujme.cz/projekt/1202505.

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Sbírka pro Liama na elektrický zvedák

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Nedoklubko se již třetím rokem zapojuje do #givingtuesday, světového dne dárcovství. #givingtuesdaykids Povídejme si se svými dětmi. Mluvme spolu o tom, jak malé a křehké byly při svém narození. Povězme jim o tom, že KAŽDÝ DEN se v naší zemi narodí jedno miminko předčasně. Příliš brzy a mnohem menší a zranitelnější než by mělo… Celkem se narodí za rok 9000 dětí. Projděme spolu už vyřazené oblečení a vyberme ty nejmenší dupačky, ten nejmenší overálek nebo bodýčko. Připišme k tomu osobní vzkaz pro rodiče, kteří jsou v současné době se svými dětmi na jednotkách intenzivní péče. Nechme k tomu děti namalovat obrázek. Připišme k tomu #givingtuesdaykids pro #nedoklubko . Případně do jaké nemocnice si přejete dárek poslat. My ho v rámci našich vánočních předávání Nedoklubka předáme do jednoho z 25 center, kde se pečuje o předčasně narozená miminka🎁 Pošlete nám svůj osobní dárek na adresu Nedoklubko V Olšinách 16/82 10000 Praha 10 Posílejte ode dneška do 3.12., kdy se oficiálně slaví tento den. Buďte s námi❤️ Pokud žádné takové oblečení nemáte, podpořte nás finančně prostřednictvím naší výzvy Síla pro Nedoklubko zde: https://www.giving-tuesday.cz/sila-pro-nedoklubko/ #nedoklubko #givingtuesday #givingtuesday2019 #givingtuesdaycz

Nedoklubko

“Učme své děti myslet na druhé…”

Nedoklubko
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
životní prostředí

Akce Forest.ink 2 Viva la Amazonia! bude toto poselství šířit skrze vzdělávací přednášky i sebezkušenostní workshopy v neděli 15. prosince ve Vnitroblocku v pražských Holešovicích. Amazonský prales je unikátním místem díky své bohaté biodiverzitě a přírodnímu bohatství. Každým dnem je z ní však vypáleno 81 000 hektarů půdy. Každým dnem miliony zvířat přichází o své přirozené prostředí nebo rovnou o život. Iniciativa Forest.ink organizuje přednášky zaměřené na téma podpory udržitelnosti a ochrany pralesa. Vstupenky na jednotlivé body programu jsou k zakoupení za 270 Kč. Všechny vstupenky je možné zakoupit přes GoOut. Všechny vybrané peníze posílá Forest.ink sesterskému projektu Bosque Medicinal, který za tyto prostředky kupuje v Amazonii pozemky a buduje rezervaci na ochranu deštného pralesa. Na základě této činnosti vznikl letos projekt Unida (United for the Development of the Amazon), který sdružuje univerzity v Ekvádoru, Peru, Kolumbii, Brazílii a v České republice (Mendelova Univerzita, ČZU, Univerzita Palackého, Karlova, Univerzita a Masarykova univerzita). V roce 2016 proběhla v prostoru Chemistry Gallery tatérská benefiční akce na odkoupení prvních 10 ha pralesa v ekvádorské Amazonii. Později se rezervace rozrostla o dalších 40 ha, tudíž nyní se již nachází na ploše o velikosti 37 fotbalových hřišť. Na odkoupeném pozemku vyrostla pralesní stanice, která slouží jako základna pro zodpovědný ekoturismus a dobrovolnickou činnost, zejména zalesňování ploch, které byly vykácené kvůli nelegální těžbě. Program: • Petra Shakti Kaur – Úvod do kundalini jógy • Barbora Hu JÓGA Živlového Archetypu • Jan Komeda Tantra Jako Přístup K Životní Energii a Překročení Duality • Muna Saliba – Ájurvéda • Lena Yellow – DAR HLASU • Petr Vašák – Dechová extáze • MAOK pro Prales! Koncert Setkání je určené pro ty, co se rozhodli žít jiným způsobemživota, než je ve společnosti považované za normální a běžné. Přijďte, obohaťte se, dopřejte svému tělu,potěšte svou duši, a staňte se součástí komunity, které není současný stav pralesa jedno. Celý výtěžek půjde na odkup dalších pozemků v Ekvádorské amazonii. Konkrétně na Valle de Colibri a Jardin de la Rosas, vedle přírodní rezervace El Paraíso. Přijďte, obohaťte se, dopřejte svému tělu, potěšte svou duši, a staňte se součástí komunity, které není současný stav pralesa jedno.

Forest.ink

Forest.ink 2 Viva la Amazonia!

Forest.ink
detail
Plzeňský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Vážení, i v roce 2020 je potřeba zajistit financování hospicových služeb v domácím prostředí pro nevyléčitelně nemocné. Pomozte nám, aby byl vstup do roku 2020 o něco lehčí Připojte se k podpoře důstojného umírání v domácím prostředí na Tachovsku O tom, jak jsou služby hospice kvalitní, vypovídají poděkování pozůstalých: „Velice mi pomohli, jak radami, tak konkrétní pomocí, pomůckami, po úmrtí se službou poslední pomoci, psychickou pomocí v těžké chvíli. Jsou skvělí“ „Díky zdravotním sestrám za odbornou pomoc při péči o nemocného, která byla provázena nesmírnou trpělivostí, laskavostí a empatií. Díky Hospici Sv. Jiří mohl náš tatínek a dědeček prožít důstojně závěr svého bohatého života.“ „Nikdo, kdo se v takové situaci neocitnul, nedokáže vůbec pochopit a vážit si jak moc je právě ta Vaše práce a pomoc důležitá. Věnovaly jste naší mamince i svůj čas po té lidské stránce, kdy jste si s ní dokázaly i hezky popovídat a nepřistupovaly jste k ní jen jako ke „kusu“.“ POMOZTE HOSPICI SV. JIŘÍ NAPLŇOVAT MOTTO: DOMA JE DOMA AŽ DO POSLEDNÍHO OKAMŽIKU Pro více informací o možnostech podpory Hospice Sv. Jiří, o.p.s. kontaktujte fundraiserku Lucii Davidovou na emailu hospic@hospictachov.cz nebo na telefonu 774 413 374. Děkujeme Vám

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.

Doma je doma i v roce 2020

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dobrovolníky
senioři

Staňte se na jeden den dobrovolníkem ŽIVOTa 90! Pojďte společně s námi nakazit vánoční náladou křehké seniory a udělat jim krásný den v historickém centru Prahy! Tak jako každý rok i letos ŽIVOT 90 pořádá tradiční akci Advent určenou pro křehké seniory, která se bude konat v sobotu 7. prosince 2019. Cílem je umožnit křehkým seniorům zažít vánoční atmosféru i mimo domov, setkat se s vrstevníky a vidět znovu vánoční Prahu. Zhruba 100 křehkých seniorů svezeme domluvenou dopravou do ŽIVOTa 90, kde pro ně i všechny ostatní, kteří přijeli vlastními silami, bude připraven program v podobě vánočních trhů, uměleckých vystoupení v divadle a komentovaných procházek s doprovodem po okolí. A tím doprovodem můžete být právě Vy! A nejenom to! Vaši pomoc uvítáme i u autobusů, kde bude třeba křehkým seniorům pomoci vystoupit a nastoupit, dále můžete pomáhat s obsluhováním při jídle, jako doprovod v domě, jako společník k rozhovorům, či jako šatnář, uvaděč, pokladní a navigátor. Akce je celodenní – zhruba od 09:00 do 17:00. Pojďte společně s námi zajistit hladký průběh a vykouzlit nejenom vánoční atmosféru, ale i úsměv na tvářích křehkých seniorů! Zájemci se mohou hlásit emailem na veronika.markova@zivot90.cz nebo na telefonním čísle: 725 098 527. Těšíme se na spolupráci! ŽIVOT 90 „Vánoce jsou láska v akci. Jsou pokaždé, když milujeme a dáváme.“ – Dale Evans

ŽIVOT 90, z.ú.

Advent v ŽIVOTě 90

ŽIVOT 90, z.ú.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
životní prostředí

„Ráda bych vám poděkovala za skvělou akci „Pěšky do školy“, je to super nápad a letos jsem konečně do vaší výzvy přihlásila sebe a syna Františka. Povedlo se nám spojit příjemné s užitečným, když jsme do našeho rozvrhu přidali pohybové aktivity. Fanda trpí nadváhou a chůze nebo jízda na kole či koloběžce mu pomáhá shazovat přebytečná kila. Při odpoledních procházkách cestou ze školy ze sebe navíc setřese nahromaděný stres. Díky Pěšky do školy jsme si dokázali, že to ráno bez auta v klidu stíháme i zvládneme, a že nejsme žádná „vořezávátka“ a ani první podzimní plískanice nás neodradí. Je jisté, že budeme pokračovat i po skončení Vaší kampaně.“ Darina, maminka Každá cesta do školy je jedinečným příběhem. Může být zábavný, nudný, radostný, stresující, překvapivý, společenský nebo osamělý. Naše každodenní volba způsobu dopravy rozhoduje, jaký ten příběh bude. Někdy je těžké odhodlat se ke změně, ale stojí za to zkusit to. Fanda do toho šel. A spolu s ním více než 12 000 dětí z 60 škol z celé ČR. Před školami nemusí být znečištěný vzduch, dopravní zácpy a nebezpečno. Je to jen na nás. Pojďme společně přesvědčit i další školy, děti a rodiče, že chůze je dobrá pro ně i pro místo, kde žijí. PODPOŘTE PĚŠKY DO ŠKOLY 2020!

Pražské matky z. s.

Pěšky do školy

Pražské matky z. s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidská práva

Giving Tuesday v roce 2019 připadá na úterý, 3. prosince. U Dětí úplňku bude probíhat pravidelná komunikační porada, kde budeme probírat dramaturgický plán na rok 2020 pro náš dokumentární seriálu o životech rodin dětí s poruchou autistického spektra a revize komunikačního plánu prvních měsíců roku 2020. Zároveň prověříme vizuál našeho PF k Novému roku. Pro dárcovskou výzvu v rámci Giving Tuesday oslovujeme veřejnost s následující zprávou: Podpořte rodiny dětí s poruchou autistického spektra, podpořte Děti úplňku. Naším cílem je zajistit důstojný život pro tyto rodiny. – Natáčíme dokumentární seriál Příběhy rodin – prostřednictvím videí pojmenováváme problémy, upozorňujeme na ně, otevíráme oči veřejnosti i odborníkům. – Do ČR přinášíme nový typ odlehčovací služby a formu podpory rodin – Homesharing, sdílenou péči o děti, které mají vážné zdravotní postižení. – Všechny naše aktivity podporujeme intenzivní advokační činností. Naším cílem je změna Zákona 108 o sociálních službách a změna paradigmatu sociální péče v ČR, tak aby adekvátní péče byla dostupná pro všechny bez výjimky! Darujte pomoc rodinám, které pečují o své děti s poruchou PAS v režimu 24/7. Všechny naše aktivity, tedy u vaše podpora, směřují k tomu, aby adekvátní péče byla dostupná pro všechny bez výjimky!

Naděje pro děti úplňku

Naděje pro děti úplňku

Naděje pro děti úplňku
detail
Jihomoravský kraj
vzdělávací sektor
sháním dobrovolníky
ostatní

Rádi bychom u příležitosti Giving Tuesday Česko neboli svátku dárcovství uspořádali tzv. dobročinný bufet a hledáme pro něj dobrovolníky! Kuchaři/ pekaři – dobrovolníci z řad zaměstnanců i studentů upečou nebo připraví doma něco rychlého, dobrého (buchtu, chlebíčky, sendviče…fantazii se meze nekladou). Jejich produkty se pak budou prodávat v hlavní hale ESF zaměstnancům a studentům za symbolickou cenu. Každý, kdo si bude chtít něco z nabízeného občerstvení koupit, vhodí do pokladničky dle svého výběru. Připraveny budou pokladničky těchto tří brněnských neziskových organizací: – Domov pro mne, z.s. (http://www.domovpromne.cz/) – Na počátku o.p.s. (https://napocatku.cz/) – Vodicí pes, z. s. (https://www.vycvikvodicichpsu.cz/) Výtěžek z akce tedy poputuje na jejich podporu. Pokud chcete udělat něco pro svou karmu, zpříjemnit fakultní život v předvánočním čase a zároveň podpořit dobrou věc, ozvěte se prosím Evě Kopčíkové z Centra pro výzkum neziskového sektoru (Eva.Kopcikova@econ.muni.cz). Všichni jsou tímto zároveň zváni, aby si neváhali přijít „nakoupit“ snídani nebo svačinu darováním libovolné finanční částky na Lipovou 41a v úterý 3. prosince 2019 mezi 9.00 a 15.00 v prostorách vstupní haly ESF.

Centrum pro výzkum neziskového sektoru (Katedra veřejné ekonomie - ESF MU)

Dobročinný bufet na ESF MU

Centrum pro výzkum neziskového sektoru (Katedra veřejné ekonomie - ESF MU)
detail
Středočeský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Jsme rodinné centrum působící v Brandýse nad Labem. Uvědomujeme si, jak je důležitá socialiazace malých dětí do kolektivu a nutnost komunikace mezi rodiči na mateřské dovolené. Rádi bychom v okolních obcích Brandýsa nad Labem zajistili dětskou hernu pro malé děti do 4 let, kteří zatím nenavštěvují školku. A proto přicházíme s projektem Mobilní hernička. V rámci projektu Mobilní herna zajistíme herničku „na kolečkách“, se kterou budeme cestovat do okolních obcí v dopoledních hodinách dle předem dohodnutého časového harmonogramu. Chceme tak podporovat rodiny s dětmi v místech, kde jsou služby hůře dostupné, s cílem podporovat místní komunitu a nabídnout rodičům a dětem aktivity přímo v místě bydliště, bez dojíždění. V některých lokalitách dopolední aktivity pro rodiče s dětmi zcela chybí. Pro děti připravíme v rámci mobilní herničky rovněž doprovodný program v návaznosti na zájem rodičů, věk dětí a prostorové možnosti daného místa (tvoření pro děti, pohybové hry, kulturní program). Respektovat budeme taky tradice, celý program budeme přizpůsobovat zvykům, svátkům, které slavíme a ročnímu období. Sociálně slabým rodinám bude umožněn vstup zdarma. Pro ostatní bude vstupní poplatek symbolický. Prostory již máme předjednány s představiteli některých okolních obcí – Nový Vestec, Obec Jenštejn, v jednání Kostelec nad Labem, Dřísy (toto by měly být pravidelné zastávky, ale nebráníme se ani dalším místům). Počítáme s dlouhodobým, víceletým fungováním této herničky. Hlavním cílem projektu je zapojit rodiče v místě bydliště a naučit je být aktivní. Na projekt sháníme částku 227 000,-Kč, což je částka, která obsahuje automobil včetně nákladů na naftu, pojištění, opravu, dále pak materiální vybavení herny (herní sestavy, stolky, židličky, skakací hrad, hračky), pomůcky pro pohybové hry, výtvarné potřeby, propagační materiály a mzdy na pečovatelky. Projekt můžete podpořit jakoukoliv částkou na náš účet. Moc děkujeme za podporu.

Brandýský Matýsek z.s.

Vytvořme společně mobilní hernu pro nejmenší děti

Brandýský Matýsek z.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
chci darovat
ostatní

Povaluje se ti doma oblečení, které už nevyužiješ? Daruj ho VlčkoviceFestu. Z této sbírky vznikne benefiční festivalový textil z jehož výtěžku podpoříme služby pro rodiny v tíživé situaci provozované naší společností Statek Vlčkovice. Podpoříš tak nejen naší organizaci, ale i udržitelný přístup k oblékání. CO MŮŽEŠ DAROVAT? Pánský, dámský i dětský bavlněný textil, který se dá potisknout. Mikiny, trika, tílka, košile, cardigany, kalhoty, kraťasy… KDE MŮŽEŠ DAROVAT? Textil můžeš přinést do jednoho z našich pražských sběrných míst (mapu míst nalezneš kliknutím na tlačítko daruj). KDO JSME? Statek Vlčkovice, o.p.s. je nezisková organizace věnující se pomoci rodinám v těžké životní situaci, pořádání kulturních a vzdělávacích akcí v obci Vlčkovice a obnově jejího kulturního dědictví a organizaci dobrovolnických aktivit. www.statekvlckovice.cz VlčkoviceFest je benefiční multižánrový festival, na kterém se jeho návštěvníci mohou těšit na hudbu, divadla, filmy, workshopy, fotbalový turnaj a spontánní atmosféru, kterou ocení všechny generace včetně dětí. Festival je realizován skupinou dobrovolníků za účelem rozvíjení aktivit pořádající organizace Statek Vlčkovice, o.p.s. www.vlckovicefest.cz Less Dress, stylistka zabývající se upcyclovanou módou, spolupracující s námi na sbírce textilu a jeho následném potisku. www.facebook.com/lessdress.cz Zdeňka Holub Převrátilová, animátorka, ilustrátorka, od roku 2019 autorka vlčkovických motivů.

Statek Vlčkovice, o.p.s.

DARUJ CO NENOSÍŠ…

Statek Vlčkovice, o.p.s.
detail
Jihomoravský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
děti

„Terezka bydlela s maminkou v azylovém domě. Kvůli matčině závislosti na alkoholu přišly o bydlení a Terezce hrozila ústavní péče. Díky sociální pracovnici se podařilo vytvořit zázemí u babičky, kde může Terezka vyrůstat jako spokojené dítě.“ I toto je jeden z příběhů, se kterými se dennodenně potkáváme v neziskové organizaci Ratolest Brno. Prostřednictvím našich dvou nízkoprahových klubů Likusák a Pavlač, Centra pro ohroženou rodinu, Centra prevence a resocializace a Dobrovolnického centra již více než čtyřiadvacet let pomáháme ohroženým dětem, mládeži i celým rodinám z Brna a jeho okolí. • Své služby nabízíme dětem a mladým lidem, kteří jsou zasaženi či ohroženi nežádoucími jevy a zlepšujeme kvalitu jejich života prostřednictvím preventivních programů, poskytnutí bezpečného prostoru a prostoru pro volnočasové aktivity. • Usilujeme o zlepšení kvality života dětí a mládeže, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci, žijí v sociálně vyloučených lokalitách v Brně a jejich život je tímto přímo ovlivněn. • Pomáháme rodinám v tíživé životní situaci, v jejímž důsledku může hrozit až odebrání dítěte z domova do náhradní péče. • Děláme preventivní, probační a resocializační programy určeny dětem a mladým lidem od 9 do 30 let, kteří se pohybují na hraně zákona, spáchali trestný čin, nebo se vrací z výkonu trestu odnětí svobody. • Poskytujeme informace a služby zájemcům o dobrovolnictví v sociálních službách a propojujeme je s organizacemi, které mají chuť a vůli zapojit dobrovolníky do svých činností. Naše práce ve službách sociální prevence možná neplní titulní stránky novin, ani se o jejich přínosu nemluví v hlavním vysílacím čase. Výsledky práce sociálních pracovníků se nemusí projevit okamžitě, ale jsou všude kolem nás – jsou to děti, které smysluplně tráví volný čas, rodiny, které jsou bezpečným místem pro všechny, mladí lidé, kteří vědí, že jejich minulost nedefinuje jejich budoucnost. A prevence se vždy vyplatí víc, než řešení vyvstalých problémů. Pokud si myslíte, že služby sociální prevence mají smysl, podpořte prosím naši činnost. Na odkazu www.darujme.cz/projekt/428 probíhá sbírka, pomocí které můžete přispět jakoukoliv sumou; budeme vděční za každý příspěvek. Naši práci můžete podpořit také koupí obrazu, trička či tašky z nabídky Galerie Ratolest (wwww.galerieratolest.cz). Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá. Děkujeme. ❤️

RATOLEST BRNO, z.s.

Jaký je smysl prevence?

RATOLEST BRNO, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
vzdělávání

Ženy na rodičovské dovolené, ale i spousta dalších žen, například těch, které pečují o svoje rodiče nebo jsou samy s malými dětmi, má tolik finančních starostí, že jim nezbývají peníze na důležité věci. A my pokládáme vzdělání za důležité. Proto jsme zřídily Stipendijní fond jako transparentní účet a z tohoto fondu podporujeme ženy, které chtějí jít dál… Jsme veřejně prospěšná organizace, která již více než 10 let podporuje ženy v jejich cestě k ekonomické nezávislosti. Nabízíme vzdělávání, mentoring i pomoc při budování sítě důležitých kontaktů. Pořádáme konferenci Equal Pay Day , která se dívá na aktuální otázky českého byznysu pohledem žen. Součástí konference je Mentoring Day, během kterého 65 zkušených žen předává svoje zkušenosti těm, kterým mohou být užitečné. Co si ženy z akce odnášejí ? Věřit sama sobě a pracovat na sobě! Vyselektovat nedůležité informace a „vysavače“ energie. Využívat nová média není povinnost, ale příležitost. Sebevědomí: Lidé vás povyšují kvůli vašim silným stránkám, tak se nesoudtřeďte na ty slabé. Chyba je kámoš. Vše je možné, jen se nebát. Nikdy není pozdě. Nejsem v tom sama. Všechny máme nějakého kostlivce ve skříni. Ženy a muži se doplňují. No, nikdo není dokonalý. To jsem ještě nezkoušela, to mi půjde. Kdo nehoří, nemůže zapálit jiné. Přispějte do Stipendijního fondu, ze kterého financujeme vstup na konferenci Equal Pay Day právě ženám, které si nemohou takový luxus normálně dovolit. Luxus vzdělání a pomoci stát na vlastních nohách – být ekonomicky nezávislá. Obdarovanou může být jakákoliv žena ve věku od 18 do 80 let, která se zajímá o svůj další rozvoj . číslo účtu: 2101662598/2010

Business & Professional Women CR, z.s.

Darujte vzdělání

Business & Professional Women CR, z.s.
detail
Plzeňský kraj
neziskové organizace
sháním dobrovolníky
senioři

CHCETE SE STÁT DOBROVOLNÍKEM? NA TO STÁT SE DOBROVOLNÍKEM NEPOTŘEBUJETE VZDĚLÁNÍ STAČÍ JEN CHTÍT… Hlavním úkolem Dobrovolnické Regionální Agentury DoRA je aktivní podpora a šíření myšlenky dobrovolnictví, servisní podpora dobrovolníků (proškolení, pojišťování, komunikace mezi dobrovolníkem a přijímající organizací, supervizní podpora) v Plzeňském kraji. Práce dobrovolníků je velmi záslužná činnost, která je v současné společnosti nepříliš oceňovaná, přesto však velmi potřebná a žádná. Proškolení dobrovolníci jsou schopni odvádět pomoc za minimálních finančních nákladů. Díky dobrovolníkům mohou všechny organizace v sociální sféře výrazně rozšířit své služby klientům a zkvalitnit život stávajících klientů. Cílem projektu je zajištění výkonu dobrovolnické služby podle zákona o dobrovolnické službě na základě akreditovaného projektu. Dobrovolníci většinou docházejí pomáhat do neziskových organizací, nemocnice, domovů pro seniory, azylových domů pro matky s dětmi, kde se věnují dětem, seniorům, handicapovaným. Mohou také pomáhat s doučováním dětí ze sociálně slabých rodin. Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem, neváhejte se na nás obrátit! Spojíme se s Vámi a společně vybereme tu nejvhodnější formu pomoci.

Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA

Staňte se dobrovolníkem v Plzeňském kraji!

Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA
detail
Celá ČR
firmy
ostatní
lidé s handicapem

Již 13. rokem pořádáme projekt, Plníme přání, myslíme na druhé, který vrcholí právě před Giving Tuesday. Jedná se o charitativní projekt Skupiny ČEZ, Nadace ČEZ a jejich zaměstnanců na konkrétně zaměřenou pomoc s heslem „Společně proti nepřízni osudu“. Pomáháme lidem, kterým osud nepřál, a ocitli se v těžké životní situaci. Stejně jako u dalších obdobných akcí dbáme na maximální zapojení zaměstnanců do celého procesu sbírky – počínaje doporučením osob v těžké životní situaci až po možnost ovlivnit, jak vysoká finanční částka bude mezi tyto osoby rozdělena. Zaměstnanci mohou nejprve sami navrhnout někoho ze svého okolí, kdo podle nich potřebuje pomoci v těžké životní situaci. Zaměstnanec se tak stává jakýmsi ambasadorem jím navrhovaného příjemce – společně sepisují životní příběh příjemce i plán, na co by finanční příspěvek byl využit. Z došlých návrhů jsou pak vybrány ty, které splňují podmínky grantového řízení Nadace ČEZ. Příběhy jsou následně zveřejněny na interní síti společně s výzvou na všechny zaměstnance k dobrovolnému dárcovství. Přispět mohou jak konkrétnímu příjemci, jehož příběh je nejvíce osloví, tak na souhrnnou platformu, z níž se finance rozdělují rovným dílem mezi všechny zúčastněné. Celkovou vybranou sumu od zaměstnanců Nadace ČEZ poté zdvojnásobí.

Skupina ČEZ

Plníme přání, myslíme na druhé

Skupina ČEZ
detail
Královéhradecký kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Zveme vás na den otevřených dveří do Domova sv. Josefa v Žirči a oslavu plnoletosti tohoto jedinečného zařízení. A dárek k tak významným narozeninám? Nová okna! Právě výměna více než 100 let starých oken původně barokního areálu je hlavním cílem již téměř ročního snažení a projektu s příznačným názvem „Mám sklerózu, ale okno nemám.“ Jen díky úspěchu tohoto projektu se daří postupným tempem původní, netěsnící a profukující stará okna nahrazovat těmi novými, funkčními a památkově předepsanými, které zachovají historické hodnoty Domova. Kromě toho více než 4 milionová investice výrazně uspoří provozní náklady v budoucích letech, které budou investovány do zkvalitnění péče o klienty. Nedávno jsme dokončili první etapu výměny (22 oken). Přijďte k nám a sdílejte s námi velkou radost i víru v úspěšné finále celého projektu! Čeká vás: 15:00 Komentovaná prohlídka Domova (CITAK – centrum pro informační technologie a alternativní komunikace, rehabilitace, vodoléčba, keramická dílna,…) 16:00 Žirečské okénko – příběh obnovy Domova sv. Josefa (shrnutí 18ti let fungování, představení projektů minulých i současných a budoucích plánů) 15:00 – 18:00 Uzavírání sezóny v cyklomuzeu (poslední příležitost roku 2019 k navštívení stálé expozice cyklistik v zámeckém parku) Budeme se těšit na viděnou v Domově sv. Josefa!

Domov sv. Josefa

Den otevřených oken v Domově sv. Josefa

Domov sv. Josefa
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Anděl Strážný nabízí jednoduchý a moderní způsob ochrany zdraví a bezpečí především seniorům, ale i lidem se zdravotním postižením a dlouhodobě nemocným prostřednictvím SOS tlačítka. Tísňovou péči zajišťuje a své klienty hlídá 24 hodin denně, 365 dní v roce v rámci celé ČR. Známé přísloví praví, že čas měří všem stejně. Dříve nebo později se naši prarodiče, rodiče a konec konců i my sami ocitneme v situaci, kdy nám zdraví již nebude tak sloužit a naše tělo nás nebude zcela poslouchat. Čím dál častěji budeme přemýšlet o tom, jak dlouho budeme moci ještě žít život jako doposud. Ve svém domově, obklopeni svou rodinou a blízkými. Ne všichni naši klienti mají to štěstí, někteří jsou ve stáří úplně sami. Finance vynakládají na bydlení, na nákup mnoha léků a na další potřeby jim nezbývá. Náklady na měsíční službu tísňové péče prostřednictvím SOS tlačítka, která zajistí klientovi pomoc v nouzových situacích, jakými jsou pád, zhoršení zdravotního stavu nebo napadení, představuje finanční částku 350 Kč. Za 11,50 Kč denně zajistíte některému z klientů Anděla Strážného možnost zůstat i nadále v přirozeném prostředí, v jeho domově, bez nutnosti odchodu do pobytového zařízení – domu s pečovatelskou službou, domu pro seniory apod.. Darujte službu za 450 Kč nebo za 550 Kč a kromě základní péče v podobě záchrany zdraví a života dopřejte seniorovi možnost pravidelné denní kontroly zdravotního stavu, připomínání léků, pitného režimu nebo tzv. Povídavou linku, která eliminuje pocity úzkosti a osamění. Děkujeme, že se zapojíte do sbírky a darujete některému z našich osamocených klientů měsíc tísňové péče, ale i vědomí toho, že na ně někdo myslí na nejsou úplně sami. Váš Anděl Strážný

Anděl Strážný, z.ú.

SOS tlačítko – nonstop pomoc v celé ČR

Anděl Strážný, z.ú.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
vzdělávání

„Neřeš blbosti!“ „Z toho se vyspíš.“ – i s takovými radami se můžete setkat ve chvíli, kdy vám není psychicky dobře. V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a přinášíme prevenci nejen do českých škol. Přes 2 000 středoškoláků. Přes 3 000 dospělých. Ve 12 krajích ČR. Proč to děláme? Podle Světové zdravotnické organizace se pětina náctiletých potýká s duševními obtížemi a 75 % chronických duševních onemocnění se poprvé projeví do 24. roku života. Pomozte nám šířit programy o duševním zdraví mezi další studenty i v roce 2020. Podpořte unikátní workshop Duševní zdravovědy pro středoškoláky a darujte duševní pohodu. Program je zaměřený na osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví. Z našich dotazníků také vyplynulo, že až 30 % teenagerů před workshopem nevědělo nebo si nebylo jisto, kam se obrátit v případě duševních obtíží. Po skončení workshopu byly základní kontakty na pomoc známy 93 % studentů. Zároveň víme, že už díky nám minimálně 100 dětí a dospívajících vyhledalo pomoc odborníka. Vaše příspěvky nám umožní vyškolit lektory, dopravit je do škol a vytisknout třeba kartičky první pomoci nebo manuály pro učitele, které radí, jak vést podpůrný rozhovor s žákem s duševními obtížemi. Našim lektorům a koordinátorům můžeme díky vaší pomoci zajistit i odbornou supervizi, aby sami nevypustili duši a mohli se i nadále zlepšovat v tom, co dělají tak dobře a celou svou duší. Umožníte nám se dále profesionalizovat a vyvíjet nové programy o duševním zdraví pro ještě více lidí.

Nevypusť Duši, z. s.

Mluvíme o tom

Nevypusť Duši, z. s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Ozbrojený konflikt na východě Ukrajiny, který započal v roce 2014, stále trvá. Každým dnem se střílí ostrými a počet obětí narůstá. Válka ovlivňuje každodenní život rodin a dětí, které žijí v bezprostřední blízkosti frontové linie a nemají kam jít. Nezbývá jim ale nic jiného, než v nebezpečných podmínkách zůstat. Charitní Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce v těchto oblastech pomáhá od začátku konfliktu. Pro chudé děti z těchto míst od roku 2017 pořádá Mikulášskou nadílku, kterou chce udělat radost dětem, které nemají takové štěstí jako my a vyrůstají v prostředí války. Pomozte nám splnit jejich přání. Letos bude možné obdarovat minimálně 50 dětí z míst Doněcké oblasti, která leží v bezprostřední blízkosti bojových zón. Zapojte se: • pořízením konkrétního dárku (do 10. 12. 2019), • nebo finančním příspěvkem (do 15. 12. 2019). Seznam všech dětí a jejich přání naleznete na webových stránkách Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce www. adoptujsi.cz. Nadílku předáme dětem na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. prosince.

Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské

Mikulášská nadílka dětem v bojových zónách

Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské
detail
Jihomoravský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
ostatní

Rok 2018 měl 2 000 pracovních hodin. V Diecézní charitě Brno loni pracovalo 1 600 zaměstnanců na 1 119 pracovních úvazků. To znamená, že v loňském roce Charita pomáhala lidem v nouzi 2 230 000 hodin. Kolik hodin věnujete Charitě vy? Průměrná hodinová mzda byla v loňském roce 200 Kč. Chcete věnovat Charitě hodinu? → 200 Kč Chcete věnovat Charitě půl pracovního dne? → 800 Kč Chcete věnovat Charitě celý pracovní den? → 1 600 Kč Chcete věnovat Charitě celý pracovní týden? → 8 000 Kč Máme šanci dosáhnout 2 230 000 darovaných hodin? Asi ne, ale každá minuta se počítá, protože znamená pomoc: Pomoc Ivy nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám Jsem součástí týmu, který je na blízku pacientům, kteří se rozhodli strávit své poslední okamžiky v domácím prostředí, a jejich rodinám. Zajišťujeme nemocným odbornou paliativní péči tak, aby byla zachována důstojnost a předešli jsme utrpení. Pro rodiny jsme oporou a často i podmínkou toho, aby péči o svého nejbližšího zvládli doma s co nejmenšími obavami. Toto vědomí dělá z mé profese zdravotní sestry opravdové poslání. Iva Matějková, vrchní sestra Domácího hospice sv. Lucie v Brně Pomoc Honzy lidem, kteří se ocitli v dluhové pasti Jako koordinátor a poradce Dluhové poradny Celsuz pomáhám lidem, kteří se dostali do dluhové pasti. Aktuálně jim pomáháme především s přípravou oddlužení podle insolvenčního zákona. Náš tříčlenný tým ročně pomůže až 600 klientům z Brna vrátit se zpátky do plnohodnotného života. Jan Dvořáček, koordinátor a dluhový poradce Dluhového poradenství Celsuz v Brně

Diecézní charita Brno

Den pro Charitu: Každá minuta znamená pomoc

Diecézní charita Brno
detail
Zlínský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Magnolia je název denního stacionáře pro seniory a je jednou z mnoha služeb Charity Vsetín. Budova, kde Magnolia sídlí, je situovaná na kopečku malebného vsetínského Horního náměstí a její součástí je poměrně velká zahrada, umístěná ve svažitém terénu. Rádi bychom zde vytvořili přístupnou, nejlépe bezbariérovou zahradu, kde by naši senioři aktivně trávili čas od jara do podzimu, setkávali se se svými rodinami, měli by možnost pečovat o květiny, bylinky nebo pěstovat zeleninu ve vyvýšených záhonech. Tuto zahradu by mohli využít mimo uživatelů Stacionáře Magnolia i uživatelé dalších služeb Charity Vsetín. V Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež ZRNKO zajišťujeme volnočasové aktivity pro zájemce od 6 – 18 let věku ze sociálně znevýhodněných rodin, Sociální rehabilitace CAMINO poskytuje pomoc a podporu lidem s duševním onemocněním. Přáli bychom si vytvořit pro naše uživatele oázu klidu – terapeutickou zahradu, s takovým zázemím, kde by si mohli posedět, odpočinout, kochat se výhledem na město a řeku Bečvu, trávit čas na čerstvém vzduchu nebo aktivně, v rámci svých možností, pracovat s našimi pracovníky a čerpat tak energii z malého kousku přírody uprostřed města. Terapeutická zahrada by mohla sloužit i široké veřejnosti v rámci komunitních setkání a dalších akcí, pořádaných Charitou Vsetín, jako jsou workshopy či hudební setkání.

Charita Vsetín

ZAHRADA PRO MAGNOLII

Charita Vsetín
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dobrovolníky
děti

Naši společnost Hornomlýnská, o.p.s. můžete v rámci Giving Tuesday 2019 podpořit příslibem své dobrovolnické pomoci pro Centrum Filipovka a na akcích, které budeme pořádat v roce 2020. Upište se nám v projektu Čas pro Filipovku a my se na Vás příští rok budeme těšit. Čas pro Filipovku je dobrovolnický projekt pro všechny, kteří nám chtějí pomáhat. Kromě péče o děti s postižením totiž pořádáme mnoho akcí a projektů, na kterých by nám pomocná ruka přišla vhod. Přislíbit dobrovolnickou pomoc (upsat se Filipovce) můžete na libovolný počet hodin a můžete si také vybrat při čem a jak chcete v roce 2020 pomáhat: – Bez konkrétního termínu a akce – Zahradní dny (19.3., 23.4., 21.5., 25.6., 17.9., 22.10., 19.11.2020) – Májový běh pro Filipovku (8. května 2020). – Dětský den (1. června 2020) – Zahradní slavnost (17. června 2020) – Příměstské tábory pro děti s postižením (léto 2020) – Beach Help Cup (5. září 2020) Přísliby (úpisy) na rok 2020 sbíráme od 3.11. do 3.12.2019. Celý projekt Čas pro Filipovku chápeme jako neformální, přátelskou aktivitu, díky které poznáme a vzájemně seznámíme príma lidi, kteří rádi pomohou dobré věci. „Pomáhání může být zábavné.“ Podrobné informace a on-line formulář pro zasílání příslibu dobrovolnické pomoci naleznete na http://www.hornomlynska.cz/giving-tuesday-cas-pro-filipovku-2020/

Hornomlýnská, o.p.s.

Čas pro Filipovku

Hornomlýnská, o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidská práva

Domácí násilí se týká nás všech. Každý máme ve svém okolí nejspíš někoho, kdo od svého blízkého víc než lásku a pochopení, zažívá teror a násilí. Možná to ani netušíte. A není divu, oběti své trápení často úspěšně tají, průměrně 8 – 10 let. Svou situaci zlehčují, násilnou osobu omlouvají, anebo si vše kladou za vinu. Vystoupit z kruhu násilí chce hodně odvahy. Díky mobilní aplikaci Bright Sky CZ to ale společně můžeme změnit. Na jednom místě nabídne bezpečně a důvěrně všechny potřebné informace: 3 minutový dotazník pro posouzení nebezpečí ve vztahu, databázi kontaktů na centra pomoci, funkci Můj deník pro zaznamenávání důkazů, příklady domácího násilí a mnohem víc. Určena je nejen pro samotné oběti, ale pro každého, kdo má obavy o svoji kamarádku, kolegu, sousedku nebo někoho z rodiny. Chceme aplikaci dostat ke každému, kdo ji může potřebovat. Možná tím společně zachráníme život. Naším cílem je vybrat do 3. prosince 500 000 Kč, které použijeme na provoz a rozvoj aplikace, aby se o ní dozvěděli všichni napříč celým Českem. Do sbírky nezapojujeme pouze naše zaměstnance, kteří přispívají v rámci aktivity Pečení pro neziskovky, hotově i svými benefitními body, ale zároveň kampaní cílíme i na širokou veřejnost, která může přispět na darujme.cz/brightskycz. O BRIGHT SKY APP S nápadem na aplikaci pro oběti domácího násilí přišel vysloužilý britský policista John Liversidge. Sám se během své 30-ti leté kariéry podílel na vyšetřování mnoha vražd, které byly důsledkem domácího násilí. Spojil se proto s britskou organizací Hestia, která v Londýně pomáhá týraným ženám i mužům a společně vytvořili aplikaci, kterou má dnes ve svých telefonech přes 23 000 lidí, tisíce z nich si už udělali test bezpečného vztahu, tisíce z nich si vedou záznamy pomocí funkce Můj deník a aplikaci používají i britští policisté, když zasahují u případů domácího násilí. Od svého vzniku v roce 2018 se aplikace po Velké Británii rozšířila taky do Irska. Na přípravě české verze se podílela i policie a ministerstvo vnitra, odborným garantem je organizace ROSA – centrum pro ženy.

Nadace Vodafone Česká republika

Odhalte včas domácí násilí

Nadace Vodafone Česká republika
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
vzdělávání

Přispějte prosím na Grantový program EYCB podporující výjezd ekonomicky znevýhodněné mládeže na projekty Erasmus+: Mládež. Stačí poslat jakoukoli částku na účet č. 2800605023/2010 a použít variabilní symbol 150307. Náš „Grantový program na podporu účasti ekonomicky znevýhodněné mládeže na vzdělávacích projektech EU“ umožňuje mladým lidem ze sociálně nebo ekonomicky slabých poměrů účastnit se zahraničních neformálně-vzdělávacích projektů programu Erasmus+: Mládež. Tito lidé často nemají dostatek peněz na zakoupení letenek nebo jízdenek, díky kterým by se na projekt vůbec dostali. Díky naší podpoře získají finance na předfinancování nejen svých cestovních nákladů, ale také na pořízení cestovního pasu, cestovního pojištění, příp. nákupu nezbytného občerstvení při dlouhém čekání na letišti/nádraží. Zařaďte se na Giving Tuesday mezi naše dárce a pomozte těm chudším mezi námi splnit si jejich sny, rozvinout jejich schopnosti, poznat cizí země a získat neocenitelné zkušenosti a nové přátele. Vaše dary od určité výše navíc odměníme tričkem, mikinou, taškou nebo skládací lahví! Děkujeme za Vaši podporu!

Evropské centrum mládeže Břeclav/European Youth Centre Břeclav z. s.

Pomozte znevýhodněné mládeži na vzdělávací projekt

Evropské centrum mládeže Břeclav/European Youth Centre Břeclav z. s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Již pátým rokem pořádáme akci Muzikálem bez bariér u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených, který letos připadá na GivingTuesday. Akce se koná 3. prosince od 19.00 hodin ve velkém bezbariérovém sále Kulturního centra Novodvorská (Novodvorská 1013/151, 142 00 Praha 4). Na letošním koncertu zazní známé muzikálové i filmové písně, tentokrát v opačném podání – písně, které normálně zpívají zpěvačky budou zpívat zpěváci a naopak. Tzv. „árie naopak“, jak jsme nazvali letošní téma koncertu zazpívají známé muzikálové hvězdy pod vedením zpěvačky a herečky Michaely Tomešové. Letos s Michaelou Tomešovou vystoupí: Michal Kavalčík, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Alžběta Bartošová, Michaela Gemrotová, Richard Pekárek, Tomáš Löbl, Jan Fanta, Aneta Krejčíková, Ivana Korolová, Markéta Procházková, Petra Vojtková a Eva Burešová a Lukáš Adam jako moderátor. Část výtěžku vstupného bude poukázána ve prospěch veřejné sbírky konané Polovinou nebe, o.p.s. pro postiženou Sofii Stránskou upoutanou na vozík. Její příběh si můžete přečíst na našem webu www.polovinanebe.cz/pomozme-sofii-zit-doma/. Na koncertě bude také předán výtěžek sbírky pro Sofii, která probíhala ve spoluprácí s Mgr. Juditou Halvovou a klinikou estetické a čínské medicíny Body Beauty Clinic. Vstupenky je možné zakoupit v síti TicketPortal www.ticketportal.cz/event/MUZIKALEM-BEZ-BARIER-V. Během listopadu bude na našem Facebooku probíhat soutěž o vstupenky zdarma. Více informací o akci a tiskové materiály jsou dostupné na e-mailu: daniela.razkova@polovinanebe.cz, 603836710 Těšíme se na viděnou 3. 12. 2019 v 19 hodin

Polovina nebe o.p.s.

Muzikálem bez bariér V.

Polovina nebe o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
ostatní

Při příležitosti Světového dne dárcovství žádáme naše podporovatele o finanční příspěvky na vytvoření nových informačncích letáčků o očkování. Rozhodli jsme se vydat tolik letáčků, kolik dětí se v ČR ročně přibližně narodí – 100 000! Letáčky vytvoříme po vzoru osvědčené verze (k nahlédnutí ZDE) ve stylu „víte, že…“; budou obsahovat několik základních otázek, které by si měl před očkováním položit každý rodič. Na našem webu budou tyto body v podobě interaktivního letáčku doplněny o podrobnější informace i se zdroji. Rodiče tak získají možnost si informace ověřit a vyhodnotit, a získat tak ucelenější pohled na téma očkování. Zapojte se do osvěty a podpořte rodiče v informovaném rozhodování!

ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z.s.

Očkování – vím zas o něco víc

ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidská práva

Jemen zažívá nejhorší humanitární krizi na světě od roku 1945, čelí válce, hladomoru i epidemiím. Chybí potraviny, pitná voda, nafta, léky i pozornost světa. Uprostřed této zkázy jsou lidé jako my a naši přátelé. Projekt veřejné jídelny pomůže aspoň některým z nich mít zase naději. Jeho cílem je shromažďovat peníze na transparentní účet, nakupovat potraviny přímo v Sanaa a zajišťovat pravidelné jídlo pro 50 rodin (300 osob) v extrémní nouzi. Společnými silami jsme již shromáždili peníze na start a první měsíce provozu. Sabina Addailmy v Sanaa už od září vaří. Pomoc je určena hlavně ženám, dětem, starým a nemocným lidem, kteří přišli o všechno, nemají zajištěnou bezpečnost, neví, kdo jim může ublížit a jak. Lidem, kteří žijí v neustálém strachu, někteří nemají kde bydlet., sužují je závažné choroby a umírají i na ty, za jiných okolností, banální. Často přišli o rodinu, nejbližší přátele. Nemají vůbec žádné jistoty. Jedno jídlo denně už je ale naděje. A my ji společně s vámi můžeme dávat . Jídlo stojí: 11 Kč pro 1 člověka na 1 den, 333 Kč pro 1 člověka na celý 1 měsíc, 2000 Kč pro 6 osob (1 rodinu) na celý 1 měsíc Neodkládejte nic na zítřek, pomozte právě teď, jak jen můžete. Jediný oběd v restauraci nebo jeden člověk bez hladu celý měsíc? Vyměňme každý měsíc aspoň jeden svůj oběd v restauraci za jídlo pro člověka v extrémní nouzi na celý měsíc. Vaše podpora má cenu naděje, cenu života. Děkujeme!

Pomůžu jak můžu, z. s.

1 Tvůj oběd zachrání 1 dítě na 1 měsíc!

Pomůžu jak můžu, z. s.
detail
Královéhradecký kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Domov sv. Josefa jako jediný v ČR pečuje o lidi nemocné roztroušenou sklerózou v pokročilém stádiu nemoci. Byl vybudován ve starém barokním areálu a postupné investice do jeho obnovy v zájmu zvyšování kvality péče i rozšiřování kapacit jsou tedy nezbytné. V současnosti se zde velkou výzvou stala výměna více než 100 let starých oken, jež přestávají plnit svou funkci. Okna netěsní, profukují, často jsou napadena plísní, zavírání nefunguje nebo jen s obtížemi. Tím je snižován komfort pacientů na pokojích i při rehabilitacích a znesnadňována práce personálu při poskytování péče. Rekonstrukce oken si vyžaduje investici přesahující 4 mil. Kč. To je dáno specifickými požadavky na okna, která jsou památkově chráněna, a na 86 oken připadá 15 různých typů. Dotace pokrývají pouze necelých 60 % celkových nákladů a průměrná částka na dofinancování jednoho okna z jiných zdrojů (darů a grantů) je 20 800 Kč. Darujte část nebo rovnou celé okno a dejte nemocným roztroušenou sklerózou zázemí opravdového domova. Díky výměně oken uspoříme až 20 % nákladů na energie a finanční prostředky budeme moci investovat přímo do vývoje péče o nemocné. Naši pacienti pocítí na svých pokojích opravdové pohodlí domova i při těch největších zimních mrazech či letních vedrech.

Domov sv. Josefa

Mám sklerózu, ale okno nemám

Domov sv. Josefa
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Zemská porodnice u Apolináře má jedno z nejlepších perinatologických center v republice, kde zachraňují extrémně nedonošená miminka. Aktuálně potřebují sálové resuscitační lůžko, které umožní zajištění miminka ihned po vyjmutí z dělohy, bez nutnosti rychle oddělit pupečník a odnést novorozence od matky. Tím zvýší naději na přežití a sníží riziko následného postižení. Hlavní a obrovskou výhodou takového lůžka je možnost placentární transfúze. Nedonošenému miminku dopřeje množství krve, které má při těžkém startu nedostatek. Zároveň tento způsob resuscitace významně sníží riziko krvácení do mozku, tím i riziko budoucího postižení. Usnadní poporodní adaptaci po stránce oběhového systému, čímž sníží riziko poškození plic. Přínos pro miminko je tedy obrovský. Tato metoda zároveň omezí separaci miminka a maminky, což je prospěšné jak pro samotného drobečka, tak blahodárné pro psychický stav rodičky, která většinou po porodu své nedonošeně nevidí a dlouho nemá informace o jeho zdravotním stavu. V současnosti je většina nedonošenců, záhy po porodu oddělena od pupečníku, aby mohla být přenesena na pevné resuscitační lůžko a následně převezena na ARO/JIP, kde tým lékařů pracuje na jejich stabilizaci.

Apolinářská nedonošeňátka

Resuscitační lůžko na záchranu novorozenců

Apolinářská nedonošeňátka
detail
Celá ČR
neziskové organizace
chci darovat
děti

Ahoj, jmenuji se Eliška, koncem roku mi bude už 6 let. I když jsem se narodila jako zdravé miminko a v bříšku ani při narození jsem neměla žádné problémy a všechna vyšetření jsem měla na jedničku, přesto neumím stále chodit, neumím říci máma. Mám těžké kombinované postižení a spoustu dalších zdravotních problémů včetně autismu a těžko léčitelné epilepsie. Jsem odkázaná na celodenní péči maminky. Moje nemoc se začala projevovat už ve 2 měsících mého života těžkými epileptickými záchvaty. Od té doby jsem prošla několika hospitalizacemi, spousty vyšetřeními, brala hodně různých léků. Genetické testy potvrdily moji nemoc až v 2,5 letech. Moje nemoc se jmenuje CDKL5, bohužel se jedná o těžké a neléčitelné onemocnění s prognózou potřebné péče 24 hod. denně do konce života. Naději vidíme v pravidelných intenzivních rehabilitacích a individuálních terapiích, které mi moc pomáhají a díky kterým dělám pokroky v mém psychomotorickém vývoji. V roce jsem se neuměla ani přetočit na bříško a nyní si už umím sama sednout, i když sedět nevydržím ještě moc dlouho. Věříme, že budu jednou chodit a že se naučím nějakou formou komunikovat. Bohužel většina intenzivních rehabilitací a terapií není hrazena ze zdravotního pojištění. Naším cílem je získat dostatek finančních prostředků na potřebné intenzivní rehabilitace a terapie na Slovensku. Pobyty probíhají v centrech Neurino, Gardenia a K-centrum, kde mají praktické několikaleté zkušenosti již se 7 pacienty s CDKL5 onemocněním. Bohužel v ČR takové centrum nenajdete, protože u nás víme zatím pouze o 4 diagnostikovaných pacientech. Pokud nasbíráme celkovou cílovou částku může díky Vaší pomoci Eliška absolvovat potřebné rehabilitace, muzikoterapii, snoezelen, logopedii, plavání a další terapie se zkušenými terapeuty. Cílem rehabilitací a terapií je, aby byla Eliška schopná komunikovat s okolím a samostatně se co nejvíce hýbat, tím usnadní nejen péči nám rodičům, budoucím pedagogům, asistentům, ale také tím předcházíme budoucím hospitalizacím a operacím páteře, kyčlí nebo nohou. Děkujeme Vám z celého srdce, že pomůžete Elišce, aby měla spokojenější a lepší život, děkujeme, že nám pomůžete šířit povědomí o nemoci CDKL5.

CDKL5 Czech, z.s.

SPOLEČNĚ to dokážeme, pomůžeme Elišce …

CDKL5 Czech, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Věnujte hodinu své práce dětem! Hodina dětem (www.hodinadetem.cz) umožňuje snadno věnovat hodinu Vaší práce na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem v České republice. Jednoduše na www.hodinadetem.cz zvolte Vaši symbolickou hodinovou mzdu. Tu pak jedním kliknutím můžete darovat na sbírkové konto Pomozte dětem a podpořit tak projekty zabývající se zlepšením situace ohrožených a znevýhodněných dětí. Darovat můžete libovolný počet hodin, pakliže se Vám zdá jedna hodina málo! Oslovte Vaše zaměstnance, ať věnují pod jménem Vaší společnosti hodinu své práce dětem. Motivovat je můžete tím, že darovanou částku například znásobíte. Stačí, aby Vaši zaměstnanci zadali odkaz v následujicim formátu, tedy za lomítkem uvedli jméno Vaší firmy /např: www.hodinadetem.cz/drmax/. Darujte svou hodinu dětem pravidelně, staňte se členem Klubu přátel Kuřete. Budete dostávat informace o podpořených projektech a aktivitách Kuřete. Více o sbírce a pomoci dětem na www.pomoztedetem.cz

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti

Najděte to v sobě a dejte své hodině smysl! Pomozte dětem!

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
detail