úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko:  

Registrované Giving Tuesday
aktivity a výzvy 2019

Zobrazit filtry
Zobrazit filtry
Skrýt filtry

x Odstranit filtry

najděte výzvu

vyberte region
vyberte region
Hlavní město Praha
Středočeský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Vysočina
Celá ČR

vyberte sektor

vyberte činnost

vyberte oblast

Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidská práva

Jemen zažívá nejhorší humanitární krizi na světě od roku 1945, čelí válce, hladomoru i epidemiím. Chybí potraviny, pitná voda, nafta, léky i pozornost světa. Uprostřed této zkázy jsou lidé jako my a naši přátelé. Projekt veřejné jídelny pomůže aspoň některým z nich mít zase naději. Jeho cílem je shromažďovat peníze na transparentní účet, nakupovat potraviny přímo v Sanaa a zajišťovat pravidelné jídlo pro 50 rodin (300 osob) v extrémní nouzi. Společnými silami jsme již shromáždili peníze na start a první měsíce provozu. Sabina Addailmy v Sanaa už od září vaří. Pomoc je určena hlavně ženám, dětem, starým a nemocným lidem, kteří přišli o všechno, nemají zajištěnou bezpečnost, neví, kdo jim může ublížit a jak. Lidem, kteří žijí v neustálém strachu, někteří nemají kde bydlet., sužují je závažné choroby a umírají i na ty, za jiných okolností, banální. Často přišli o rodinu, nejbližší přátele. Nemají vůbec žádné jistoty. Jedno jídlo denně už je ale naděje. A my ji společně s vámi můžeme dávat . Jídlo stojí: 11 Kč pro 1 člověka na 1 den, 333 Kč pro 1 člověka na celý 1 měsíc, 2000 Kč pro 6 osob (1 rodinu) na celý 1 měsíc Neodkládejte nic na zítřek, pomozte právě teď, jak jen můžete. Jediný oběd v restauraci nebo jeden člověk bez hladu celý měsíc? Vyměňme každý měsíc aspoň jeden svůj oběd v restauraci za jídlo pro člověka v extrémní nouzi na celý měsíc. Vaše podpora má cenu naděje, cenu života. Děkujeme!

Pomůžu jak můžu, z. s.

1 Tvůj oběd zachrání 1 dítě na 1 měsíc!

Pomůžu jak můžu, z. s.
detail
Královéhradecký kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Domov sv. Josefa jako jediný v ČR pečuje o lidi nemocné roztroušenou sklerózou v pokročilém stádiu nemoci. Byl vybudován ve starém barokním areálu a postupné investice do jeho obnovy v zájmu zvyšování kvality péče i rozšiřování kapacit jsou tedy nezbytné. V současnosti se zde velkou výzvou stala výměna více než 100 let starých oken, jež přestávají plnit svou funkci. Okna netěsní, profukují, často jsou napadena plísní, zavírání nefunguje nebo jen s obtížemi. Tím je snižován komfort pacientů na pokojích i při rehabilitacích a znesnadňována práce personálu při poskytování péče. Rekonstrukce oken si vyžaduje investici přesahující 4 mil. Kč. To je dáno specifickými požadavky na okna, která jsou památkově chráněna, a na 86 oken připadá 15 různých typů. Dotace pokrývají pouze necelých 60 % celkových nákladů a průměrná částka na dofinancování jednoho okna z jiných zdrojů (darů a grantů) je 20 800 Kč. Darujte část nebo rovnou celé okno a dejte nemocným roztroušenou sklerózou zázemí opravdového domova. Díky výměně oken uspoříme až 20 % nákladů na energie a finanční prostředky budeme moci investovat přímo do vývoje péče o nemocné. Naši pacienti pocítí na svých pokojích opravdové pohodlí domova i při těch největších zimních mrazech či letních vedrech.

Domov sv. Josefa

Mám sklerózu, ale okno nemám

Domov sv. Josefa
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Zemská porodnice u Apolináře má jedno z nejlepších perinatologických center v republice, kde zachraňují extrémně nedonošená miminka. Aktuálně potřebují sálové resuscitační lůžko, které umožní zajištění miminka ihned po vyjmutí z dělohy, bez nutnosti rychle oddělit pupečník a odnést novorozence od matky. Tím zvýší naději na přežití a sníží riziko následného postižení. Hlavní a obrovskou výhodou takového lůžka je možnost placentární transfúze. Nedonošenému miminku dopřeje množství krve, které má při těžkém startu nedostatek. Zároveň tento způsob resuscitace významně sníží riziko krvácení do mozku, tím i riziko budoucího postižení. Usnadní poporodní adaptaci po stránce oběhového systému, čímž sníží riziko poškození plic. Přínos pro miminko je tedy obrovský. Tato metoda zároveň omezí separaci miminka a maminky, což je prospěšné jak pro samotného drobečka, tak blahodárné pro psychický stav rodičky, která většinou po porodu své nedonošeně nevidí a dlouho nemá informace o jeho zdravotním stavu. V současnosti je většina nedonošenců, záhy po porodu oddělena od pupečníku, aby mohla být přenesena na pevné resuscitační lůžko a následně převezena na ARO/JIP, kde tým lékařů pracuje na jejich stabilizaci.

Apolinářská nedonošeňátka

Resuscitační lůžko na záchranu novorozenců

Apolinářská nedonošeňátka
detail
Celá ČR
neziskové organizace
chci darovat
děti

Ahoj, jmenuji se Eliška, koncem roku mi bude už 6 let. I když jsem se narodila jako zdravé miminko a v bříšku ani při narození jsem neměla žádné problémy a všechna vyšetření jsem měla na jedničku, přesto neumím stále chodit, neumím říci máma. Mám těžké kombinované postižení a spoustu dalších zdravotních problémů včetně autismu a těžko léčitelné epilepsie. Jsem odkázaná na celodenní péči maminky. Moje nemoc se začala projevovat už ve 2 měsících mého života těžkými epileptickými záchvaty. Od té doby jsem prošla několika hospitalizacemi, spousty vyšetřeními, brala hodně různých léků. Genetické testy potvrdily moji nemoc až v 2,5 letech. Moje nemoc se jmenuje CDKL5, bohužel se jedná o těžké a neléčitelné onemocnění s prognózou potřebné péče 24 hod. denně do konce života. Naději vidíme v pravidelných intenzivních rehabilitacích a individuálních terapiích, které mi moc pomáhají a díky kterým dělám pokroky v mém psychomotorickém vývoji. V roce jsem se neuměla ani přetočit na bříško a nyní si už umím sama sednout, i když sedět nevydržím ještě moc dlouho. Věříme, že budu jednou chodit a že se naučím nějakou formou komunikovat. Bohužel většina intenzivních rehabilitací a terapií není hrazena ze zdravotního pojištění. Naším cílem je získat dostatek finančních prostředků na potřebné intenzivní rehabilitace a terapie na Slovensku. Pobyty probíhají v centrech Neurino, Gardenia a K-centrum, kde mají praktické několikaleté zkušenosti již se 7 pacienty s CDKL5 onemocněním. Bohužel v ČR takové centrum nenajdete, protože u nás víme zatím pouze o 4 diagnostikovaných pacientech. Pokud nasbíráme celkovou cílovou částku může díky Vaší pomoci Eliška absolvovat potřebné rehabilitace, muzikoterapii, snoezelen, logopedii, plavání a další terapie se zkušenými terapeuty. Cílem rehabilitací a terapií je, aby byla Eliška schopná komunikovat s okolím a samostatně se co nejvíce hýbat, tím usnadní nejen péči nám rodičům, budoucím pedagogům, asistentům, ale také tím předcházíme budoucím hospitalizacím a operacím páteře, kyčlí nebo nohou. Děkujeme Vám z celého srdce, že pomůžete Elišce, aby měla spokojenější a lepší život, děkujeme, že nám pomůžete šířit povědomí o nemoci CDKL5.

CDKL5 Czech, z.s.

SPOLEČNĚ to dokážeme, pomůžeme Elišce …

CDKL5 Czech, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Věnujte hodinu své práce dětem! Hodina dětem (www.hodinadetem.cz) umožňuje snadno věnovat hodinu Vaší práce na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem v České republice. Jednoduše na www.hodinadetem.cz zvolte Vaši symbolickou hodinovou mzdu. Tu pak jedním kliknutím můžete darovat na sbírkové konto Pomozte dětem a podpořit tak projekty zabývající se zlepšením situace ohrožených a znevýhodněných dětí. Darovat můžete libovolný počet hodin, pakliže se Vám zdá jedna hodina málo! Oslovte Vaše zaměstnance, ať věnují pod jménem Vaší společnosti hodinu své práce dětem. Motivovat je můžete tím, že darovanou částku například znásobíte. Stačí, aby Vaši zaměstnanci zadali odkaz v následujicim formátu, tedy za lomítkem uvedli jméno Vaší firmy /např: www.hodinadetem.cz/drmax/. Darujte svou hodinu dětem pravidelně, staňte se členem Klubu přátel Kuřete. Budete dostávat informace o podpořených projektech a aktivitách Kuřete. Více o sbírce a pomoci dětem na www.pomoztedetem.cz

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti

Najděte to v sobě a dejte své hodině smysl! Pomozte dětem!

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti
detail