úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko:  

Registrované Giving Tuesday
aktivity a výzvy 2020

Zobrazit filtry
Zobrazit filtry
Skrýt filtry

x Odstranit filtry

najděte výzvu

vyberte region
vyberte region
Hlavní město Praha
Středočeský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Vysočina
Celá ČR

vyberte sektor

vyberte činnost

vyberte oblast

Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
zvířata

Spolek Hlas zvířat vznikl s cílem prosazovat a hájit zájmy a práva zvířat, a to všech, ať se jedná o zvířata domácí, hospodářská či volně žijící. Našim cílem je ukázat pachatelům, že jejich chování vůči zvířatům nezůstane nepotrestáno. Několik let se věnujeme mj. odhalování nelegálních množíren. Nedostatečná legislativa nám bránila takovou množírnu odhalit, a pokud už se nám to podařilo, pachatelé odcházeli se směšnými tresty a v nelegálních množírnách pokračovali dále. Proto jsme se v roce 2018, vedle jiných legislativních změn, rozhodli sepsat a prosadit novelu trestního zákoníku, která kriminalizuje množírny a nevhodné podmínky chovu všech zvířat, rapidně zvyšuje trestní sazby za týrání zvířat a zavádí nový druh trestu zákazu chovu a držení zvířat. Na prosazování novely jsme strávili 2 658 hodin. V březnu 2020 se nám novelu podařilo prosadit, ačkoliv původně Poslanecká sněmovna novelu zarazila. Zvrátit se nám to podařilo až v Senátu a poté ve 3. čtení Poslanecké sněmovny. Novela je tak účinná od června 2020 a Česká republika se díky novele sepsané právníky z Hlasu zvířat řadí mezi nejvyspělejší země na světě, co se trestněprávní ochrany zvířat týče. Odhalili jsme jedny z největších množíren v České republice: https://hlaszvirat.cz/nase-kauzy/6-mnozirna-plzen-vinice-a-sedlec https://hlaszvirat.cz/nase-kauzy/13-mnozirna-kocek-v-neratovicich Další námi řešený otřesný případ týrání koní: https://hlaszvirat.cz/nase-kauzy/49-kon-kenek Jen díky Vaší podpoře budeme schopni odhalovat a potrestat pachatele týrání zvířat a vyslat společnosti jasný signál, že týrání zvířat není přijatelné a pokud k němu dojde, stihne pachatele spravedlivější trest, než tomu bylo doposud.

Hlas zvířat

Pomozte nám zastavit množírny a týrání zvířat

Hlas zvířat
detail
Pardubický kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Srdečně Vás zveme na Vánoční dobročinný online jarmark školy Rybitví, který se uskuteční od 24. listopadu 2020 do 6. prosince 2020. Leták s nabídkou výrobků a jejich doporučenou hodnotou naleznete na stránkách školy. Pokud se Vám některý z výrobků zalíbí a budete chtít udělat radost nejen sobě a svým blízkým, ale také pomoci malé Elišce Novotné, napište prosím svou poptávku na email: info@skolarybitvi.cz a uveďte název výrobků a jejich počet. Počet je omezen, ozveme se Vám tedy zpět a potvrdíme, že výrobky pro Vás můžeme rezervovat. Prosíme o zaslání doporučené ceny výrobků přímo na transparentní účet Elišky č. 2001142763/2010, do poznámky prosím uveďte heslo „jarmark“. Výdej výrobků bude probíhat ve středu 16. prosince 2020, čas Vám bude upřesněn do emailu. Pokud se budete chtít zapojit a Elišce přispět i bez objednávky výrobků od nás ze školy, velmi si vážíme jakékoli pomoci. Eliška je statečné a šikovné děvčátko bojující každý den s nevyzpytatelnou nemocí CDKL5, která ovládá její tělíčko, a navíc s epilepsií, kterou se nedaří kompenzovat. Aktuálně potřebuje pomoc především s financováním rehabilitací. Více informací o Elišce naleznete na: www.nadejeproelisku.cz. Děkujeme, když se rozhodnete společně s námi podpořit Elišku na její složité cestě životem.

CDKL5 Czech, z.s.

Vánoční dobročinný online jarmark pro Elišku

CDKL5 Czech, z.s.
detail
Středočeský kraj
neziskové organizace
chci darovat
děti

Od úterý 1. prosince až do neděle 13. prosince se mohou zájemci zúčastnit benefiční online aukce a vydražit si obrazy, grafiky, fotografie nebo jiné věci věnované zajímavými osobnostmi a podpořit tak činnost naší neziskové organizace a děti v dětských domovech. V nabídce je například fotografie z natáčení Večerníčka na Střeše Lucerny od výherce Czech Press Photo Lukáše Bíby, fotografie z letního tábora Dobrých víl od umělecké fotografky Bet Orten, kniha Kmeny 90 od Vladimíra 518, limitovaný vinyl Toxique s podpisem Kláry Vytiskové, deska Tomáše Kluse s věnováním a další předměty. Online dražba nabízí i obrazy pěti autorů z dětských domovů nebo komentovanou prohlídku Novoměstské radnice či kostela Svaté Ludmily na náměstí Míru. Tvářemi aukce jsou herci Jan Cina a Petr Vančura, kteří měli aukci na Novoměstské radnici moderovat „My nic nemoderujeme, protože akce, tedy aukce je přesunuta do online prostoru. Takže od 1. do 13. prosince můžete být v klidu doma a klikat a dražit! Jsou tam skvělé věci. Podporujme děti v dětských domovech a dražme, dražme, dražme!“ vyzívají Cina s Vančurou na videu, které vzniklo na podporu online aukce. Letos si bohužel společný večer nemůžeme užít vzhledem k protikovidovým opatřením. Dejte si proto s námi alespoň virtuální skleničku a udělejte radost sobě nebo někomu, koho máte rádi ‒ a pomozte nám tak dávat dětem to nejcennější – čas, pozornost a lásku. V loňském roce jsme vybrali skoro 200 tis. Kč. Taková suma umožní např. zajištění letního tábora pro děti ze tří dětských domovů. Moc děkujeme všem za podporu. Aukce je podpořená kampaní, kterou na Světový den dárcovství spouštíme ve spolupráci s reklamní agenturou CZECH PROMOTION. Silné příběhy Mili a Rudy jsou ukázkou těžkého vstupu do života a následného boje s jeho následky. Až do Vánoc budou někdejší obyvatelé dětských domovů v krátkých spotech promlouvat k divákům TV Nova.

Dobré víly dětem, z.s.

Benefiční online aukce Objetí je víc než hračka

Dobré víly dětem, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
chci darovat
děti

Organizace Dobré víly dětem už šestým rokem pomáhá více než stovce dětí ze čtyř středočeských dětských domovů. Potkávají se s tamními dětmi každý týden, znají příběh každého z nich. Vědí o jejich zálibách, radostech i trápeních. Dávají jim svůj čas, lásku a pozornost, kterou potřebují mnohem víc než hromadu hraček. „Díky tisíci hodinám strávených v dětských domovech, jsme vyslechli nespočet vyprávění. Syrové příběhy Mily a Rudy, které jsme se během Adventu rozhodli prezentovat českému divákovi, je symbolizují,“ uvedla ke kampani zakladatelka organizace Angelika Nevěřilová a dodává: „Věříme, že ostrý kontrast mezi nelehkými osudy, které museli prožít, a vánoční atmosférou, povede k zamyšlení nad životními příběhy těchto dětí, které jsou v ústavní péči.“ CZECH PROMOTION přichází se syrovou kampaní ukazující autentické příběhy dětí z dětských domovů. V naší reklamní agentuře CZECH PROMOTION jsme se letos rozhodli oslavit celosvětový svátek dárcovství Giving Tuesday. Proto jsme vytvořili nákladnou emotivní kampaň pro neziskovou organizaci Dobré víly dětem, jenž má za cíl upozornit na více jak osm tisíc dětí, které nemají takové štěstí, aby mohly Vánoce strávit se svými blízkými. „Chtěli jsme na příbězích dětí, které prošly peklem a následně normálním životem ukázat, jak důležitý je osobní přístup, pozornost a láska. Věříme, že vyprávění, které uslyšíte, donutí rodiny s dětmi k diskuzi. Ne všechny vánoční příběhy jsou veselé a taková je bohužel realita. A třeba přijdou na to, jak se zapojit,“ říká Jan Coufal ze společnosti CZECH PROMOTION, který přišel s nápadem na předvánoční spoty.

CZECH PROMOTION

8000 dětí v dětských domovech chybí pozornost

CZECH PROMOTION
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
ostatní

Spouštíme podpůrnou telefonickou linku pro zdravotníky pomáhající rodičům, kteří přišli o miminko. Poradkyně ( 8 expertek) podpoří porodní asistentky, lékaře, terapeuty, duly a sociální pracovníky při tomto náročném úkolu. Milí přátelé, v těchto dnech spouštíme internetové stránky www.perinatalniztrata.cz a informační linku pro porodní asistentky a všechny další profese zapojené do podpory rodin, které přišly o miminko v těhotenství a v období kolem porodu. V takto náročné situaci je potřeba odborné a zejména respektující péče o rodinu, která touto ztrátou prochází. Nenahraditelná pomoc může probíhat jen tehdy, pokud má pečující osoba všechny důležité informace, je připravena a zároveň průběžně dbá o to, aby ji tato náročná práce nezahltila. Vaše dary umožní: – podpořit zdravotníky a další pomáhající profesionály při práci s tématem perinatální ztráty, – poskytnout informace o nástrojích podpory a pomoci pro zasaženou rodinu, – doporučit služby návazné péče, relevantní kontakty, odkazy a zdroje, – nasměrovat na krizovou pomoc v případě těžké zkušenosti s perinatálním úmrtím, – podpořit v rozhodování, – ukázat cesty k aktivaci vlastních zdrojů. Pokud se na linku obrátí rodina, je naším cílem pomoci propojit ji s organizacemi přímého kontaktu. Služby linky se opírají o informační webový rozcestník www.perinatalniztrata.cz. Děkujeme, že jste s námi! Děkujeme, že pomáháte.

Unie porodních asistentek

Spouštíme podpůrnou linku k perinatální ztrátě

Unie porodních asistentek
detail
Královéhradecký kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Podpořte děti a dospělé s postižením, včetně jejich pečujících rodin v nelehké době. Plánovali jsme 19. benefiční představení, které není možné uskutečnit. Neklesáme na mysli, nastavujeme novou alternativu. Pozitivní mysl je pro nás důležitá, proto Vás chceme informovat o změnách. K pořádání benefice jsme přistupovali s respektem, avšak nadějí. Naši klienti se již o jara scházeli a vytvářeli “Příběh města Apropolis”, který se měl odehrát právě v Masarykově divadle 7. listopadu. Nyní je již zřejmé, že to nebude možné. Přistupujeme k záložnímu plánu, alternativní formě benefičního představení, kdy “Příběh města Apropolis “ ožije na filmovém plátně v dostupných dobách. Čeká nás tedy filmová práce, kde nejdůležitější aktéři budou “herci” z Apropa. Podpořte hlavní myšlenku příběhu – je potřeba táhnout za jeden provaz. To, že nemůže proběhnout tradiční představení v divadle nás velmi mrzí. Benefici vnímáme jako místo, kde se lidé setkávají, aby společně zažili hluboký pocit radosti z dávání a připojení se k dobré věci. A tento pocit sounáležitosti je potřeba v této době více než kdy jindy. Proto jsme otevřeli možnost online benefiční podpory, pro všechny, kteří chtějí s námi táhnout za jeden provaz. Připojte se k této výzvě. Staňte se dárci letošní vyjímečné benefice a pomozte nám zvýšit výtěžek. Peníze půjdou na úhradu terapií a aktivit, které zlepšují život lidí s postižením, ale které stát nefinancuje. Děkujeme. Vaše Apropo

Apropo Jičín, o. p. s.

Podpořte 19. film. benefici Apropa Jičín, o. p. s.

Apropo Jičín, o. p. s.
detail
Jihomoravský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Letošní adventní čas bude jiný. Obejít se musíme bez tradičních trhů, vánočních večírků a často i návštěv rodiny. Víc než kdy jindy je proto důležité dělat si radost maličkostmi a ukázat blízkým, že na ně myslíme. Připravili jsme proto speciální vánoční Dobropohledy. Zavzpomínejte na staré časy a pošlete krásný zimní obrázek s milým vzkazem těm, které máte nejraději. Co je to Dobropohled? Pohled, který dělá radost dvakrát. Přinese radost tomu, kdo ho najde ve schránce, i všem klientům neziskové organizace Domov pro mne. Koupí autorského pohledu nám totiž pomůžete vybrat peníze na bezbariérové auto, které nutně potřebujeme. Auto s úpravou pro jeden vozík stojí přibližně 750 tisíc. To je hodně peněz. Jejich shánění ale chceme pojmout jako zábavu a potěšit co nejvíce lidí. Pomůžete nám? Jak to funguje? Vyberte si jeden (nebo víc) z našich pohledů, zaplaťte odpovídající sumu a vyplňte adresu, na kterou si přejete pohledy odeslat. Speciální pohled vám pošlou přímo naši klienti nebo zaměstnanci. Rádi ale připíšeme i speciální vzkaz dle vašeho přání. Komu tím prospějete? Pomůžete klientům osobní asistence k větší samostatnosti. Do teď jsme si při jejich přepravě museli vystačit s veřejnou dopravou a vlastními svaly. Průměrný elektrický vozík ale váží 80 kg a dostat ho do standardního osobního auta a ještě zajistit bezpečný převoz klienta je prakticky nemožné. Do speciálně upraveného auta pohodlně zajede i rozměrný vozík s téměř ležícím člověkem. Cesta k lékaři, rodině nebo na výlet, která dřív znamenala několikadenní plánování a zničená záda asistenta, se tak může poměrně snadno změnit v bezstarostnou jízdu.

Domov pro mne, z.s.

Vánoční pohledy, které pomáhají postiženým

Domov pro mne, z.s.
detail
Pardubický kraj
jednotlivci
chci darovat
děti

Jedenáctiletá Michalka Hlaváčková žije se svou rodinou v Živanicích – Dědku. Od půl roku života čelí vážným zdravotním problémům. Ve dvou letech navíc prodělala rozsáhlou dechovou a srdeční zástavu s fatálními následky. Potřebuje 24 hodinovou péči. Trápí ji časté epileptické záchvaty, neovládá vlastní tělíčko ani řeč, komunikuje pouze přes obrázky a oční kameru. Přesto rozumí a je veselá holka. Michalka prošla spoustou vyšetření a hospitalizací a teprve letos se konečně podařilo stanovit diagnózu. Tou je vzácné genetické onemocnění AADC výrazně omezující vývoje dítěte. Velkou naději na zlepšení Míšina stavu přináší zařazení do léčebného programu. Díky němu má šanci sedět, mluvit, používat ruce a třeba časem se i postavit a udělat pár kroků. Už první měsíce léčby přinesly veliké pokroky. Je to, jako by se Miška znovu narodila, ale k dosažení dalších pokroků bude nutné nastoupit dlouhou a finančně náročnou rehabilitaci. Jeden týden této rehabilitace stojí 20 000 Kč. Aby měla co největší šanci se posunout dál, potřebuje v příštím roce absolvovat ideálně dvanáct týdnů nad rámec pobytu hrazeného zdravotní pojišťovnou, což přesahuje aktuální finanční možnosti rodiny. Ta se snaží zajistit Michalce co nejlepší podmínky pro zkvalitnění jejího života a za jakoukoliv podporu je vděčná.

Miška, z. s.

Rehabilitace pro Mišku

Miška, z. s.
detail
Pardubický kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

V malebném městě Ústí nad Orlicí provozujeme již desátým rokem sociálně terapeutickou dílnu, kam dojíždí lidé ze všech směrů a z různých dálek. Dílna je pro ně místem, kde se mohou zastavit, nabrat síly, zorientovat se ve své životní situaci. Naše dílnička je malá, ale přesto obsahuje mnoho technik, dokonce i dřevořezbu. Jelikož má být dílna místem tvůrčím a zároveň bezpečným, potřebujeme, aby v ní měl kolem sebe každý dostatek místa. Rozhodli jsme se proto, že dílnu propojíme s velkou šatnou, kterou se do dílny vstupovalo, a tu zabydlíme pracovní technikou – keramika. Náš prostor se tak zvětší a provzdušní. Co potřebujeme, je zprovoznit nový vchod s menší šatnou u druhých dveří, které ale vedou přímo do ulice města. Proto chceme zakoupit a nainstalovat domovní telefon, kterým budeme moci návštěvníkům otevírat dveře z kanceláře v patře a pouštět je dál do prostor dílny. Jinakou budou dveře z venku zajištěné, aby se pracovní prostředí nenarušovalo nahodilými vstupy cizích lidí. Domácí telefon a jeho zprovoznění bude stát 12 000 korun, úprava vchodových dveří, do kterých se musí instalovat nova vložka, vyjde cca na 5 000 korun. Pomoci nám můžete přispěním peněžních prostředků na realizaci nebo realizací samotnou.

CEDR Pardubice o.p.s.

Milý Ježíšku! Přejeme si nový zvonek …

CEDR Pardubice o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
sociální podnik
sháním dárce
lidé bez domova

Letošní rok byl pro nás opravdu náročný. A víme, že nejen pro nás. Stále ještě bojujeme s následky jarní pandemie, která nás připravila o veškeré finance a mezitím je tu už druhá vlna, jejíž dopad ještě neznáme. My jsme se ale rozhodli se nevzdat! Naším hlavním cílem je udržet pracovní místa pro lidi bez domova, kteří v životě zažili málo štěstí a hodně překážek a usilovně pracují na své situaci, aby se na ulici už nevrátili. A to je pro nás klíčová motivace. Za krátký čas jsme získali skvělé spojence a díky nim se nám povedla skvělá 14 denní aukce. Zapojilo se do ní mnoho známých osobností, které vybraly své srdcovky. Přestože hlavní část aukce skončila, opakujeme její závěr a to dražbou darů, které nám věnoval David Koller. Davidovy věci byly zlatým hřebem naší aukce. Nejdříve to vypadalo, že se nám v tento poslední den podařilo na náš provoz a platy zaměstnanců vybrat krásných 83 000 korun, jenže jak se během následujících dní ukázalo, ti, kteří přihazovali nejvyšší částky to s podporou nemysleli až tak vážně a od svých příhozů odstoupili. Rozhodli jsme se tedy tyto tři předměty dražit ještě jednou, a to v ÚTERÝ 1. PROSINCE 2020 od 12:00 přímo na naší facebookové stránce. Nabídka k dražbě je následující: — sochu Anděl, kterou David Koller získal v roce 2018 — CD podepsané všemi členy skupiny LUCIE — triko Davida Kollera Pojďte do toho s námi! Vyberte si unikátní věc, probuďte v sobě dravce a přihazujte v aukci. Pomůžete nám zajistit další fungování podniku, který pomáhá lidem dostat se z ulice. A právě ulice je hlavní pojítko naší aukce. Nechceme aby se na ní dostalo více lidí, navíc v době pandemie, a táhneme za jeden provaz, abychom poskytli co nejvíce pomoci a podpory. Buďte toho součástí!

Labre, z.s.

Benefiční online aukce pro Přestupní stanici

Labre, z.s.
detail
Moravskoslezský kraj
neziskové organizace
sháním dobrovolníky
lidé s handicapem

Darujte srdce pro klienty domova pro seniory, domova se zvláštním režimem, pečovatelských služeb, služeb osobní asistence nebo domovů pro osoby se zdravotním postižením a pracovníkům, kteří o ně pečují. Slezská diakonie pomáhá zhruba 300 seniorům a 1500 osobám se zdravotním znevýhodněním v celém Moravskoslezském kraji. Udělejte spolu s Dobrovolnickým centrem Slezské diakonie radost klientům, kteří mají omezený kontakt nejen se svými příbuznými, ale také přáteli a okolním světem. Darujte spolu s námi srdce pracovníkům, kteří se starají za ztížených podmínek jak o seniory, tak o osoby se zdravotním postižením. Darovat můžete např. obrázek, pohlednici s motivem srdce, dřevěné, pletené, proutěné nebo i skleněné srdíčko nebo bižuterii ve tvaru srdce. Rádi Vaše srdíčka vyfotíme a zveřejníme i našem facebooku. Fotografie z předání do jednotlivých služeb zveřejníme. Srdíčka předáme v rámci mobilních Kaváren U Lidušky, se kterými jezdí naši dobrovolníci po střediscích. V době pandemie fungují kavárny na bázi donáškové služby a dobrovolníci se zapojují také formou videopozdravů, zasíláním pohlednic apod. Srdce posílejte na adresu: Slezská diakonie, Marcela Faltová, Na Nivách 7, 737 01 Český Těšín, připište „SRDCE“. Koordinátor kampaně a Kavárny U Lidušky: Marcela Faltová, tel. 734 891 827 (kavarny.dc@slezskadiakonie.cz)

Slezská diakonie

Pošli srdce

Slezská diakonie
detail
Celá ČR
firmy
ostatní
senioři

Komunitám a našim partnerům pohámáme celý rok. Nicméně #GivingTuesdayCZ je pro nás příležitostí říci mnohem hlasitěji DÍKY těm nejohroženějším skupinám letošního roku – zdravotníkům, seniorům a jejich pečovatelům. Na pomoc primárně těmto skupinám pod hlavičkou #GivingTuesdayCZ se letos zaměříme ve dvou rovinách, a to firemní a zaměstnanecké. Jako firma jsme již poslali těměř 22 000 produktů péče o tělo (Radox, Dove, Rexona, TRESemmé, Toni & Guy) jakožto poděkování vybraným nemocnicím skrze platformu Pomoc nemocnicím a seniorům a jejich pečovatelům skrze naše partnery Sue Ryder, Úsměv seniorům a Diecézní charita Brno. Věříme, že je naše oblíbené pečující produkty potěší, ať už jako součást mikulášské nebo vánoční nádílky. Každý úsměv navíc se letos počítá dvojnásob! Také spouštíme zaměstaneckou výzvu, opět s cílem pomoci těm nejohroženějším hrdinům letošního roku. Primárně kolegy vyzýváme k zapojení se do projektu Ježískova vnoučata. Také ladíme poslední detaily kolem projektu zaměstnaneckých telefonátů s osamělými seniory ve spolupráci s Nadačním fondem Úsměv seniorům. Ceníme si však každého dobrého skutku, proto naše zaměstnance vyzýváme k jakémukoliv dobrému skutku ve svém okolí. Dobré skutky budeme následně sdílet na naší interní sociální síti, abychom radost z pomoci v rámci #GivingTuesdayCZ šířili i interně a ještě více se navzájem inspirovali k pomoci. Počítáme s tím, že se do jednotlivých individuálních dobrých skutků zapojí i rodiny zaměstnanců. #GivingTuesdayCZ u nás poběží od 26. listopadu do 6. prosince.

UNILEVER ČR, spol. s r.o.

Every U Does Good: Pomáháme těm nejohroženějším

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
detail
Moravskoslezský kraj
sociální podnik
sháním dárce
lidé s handicapem

Vánoce tam, kde je nečekají Díky Vám chceme překvapit muže z naší dílny Kola pro Afriku, kteří mají každý svůj složitý příběh. Jejich životní cesta má mnoho překážek i vlastních zakopnutí. Mnohokrát se snažili vstát a znovu začít. Plocha pod nimi je však křehká. Právě nyní zažívají pevnější půdu pod noha, také díky současnému zapojení do projektu Kola pro Afriku, prostřednictvím kterého se našli, a tím si objevili i svou užitečnost ve prospěch druhých. V sobě tak nachází cosi nového, dosud skrytého, a to prostor pro druhé. V tom celém přichází naděje, nová šance pro chlapy, kteří jsou na okraji společnosti, často mimo naše oči. Jsou to lidé po výkonu trestu, s různými hendikepy na trhu práce i zdravotními. Mnozí z nich po stržení svých exekucí musí vyjít s životním minimem a velmi prostou stravou, která se skládá většinou z obyčejných masných výrobků, konzerv, čínských polévek, atp. Pojďme jim společně vykouzlit příjemnější vánoční svátky s vědomím, že není vše tak černé, jak se zdá. Je to 10 bojovníků, kteří se snaží dostat zpátky do života, s novou chutí překážky zvládnout a postavit se na vlastní nohy. Dopřejme jim hřejivý pocit, že ještě v jejich letech je tu kouzlo Ježíška. Díky Vám jim budeme moci předat kvalitnější potraviny na vánoční stůl a malý dárek, i když už žádný nečekají ….. o to více je můžeme společně překvapit a přinést jim pocit, že i oni pod světlo světa patří. Už i tento pocit může znamenat v životě těchto lidí zázrak.

Kola pro Afriku o.p.s.

Vánoční překvapení

Kola pro Afriku o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Jedním z největších přání sestřiček neonatologie u Apolináře, je poskytnout rodinám komfort kamer nad inkubátory. V Čechách je možné se s nimi setkat hned na třech pracovištích – v pražském Motole, v Ústí nad Labem a v Olomouci, kde se setkává s ryze pozitivním ohlasem. Ten je nesmírně důležitý pro nastartování laktace. Velmi zásadní pro udržení psychické pohody rodiček, které leckdy po traumatických porodech tráví dny na jednotkách intenzivní péče a nemohou miminka po porodu vidět. Vzhledem k omezené kapacitě nemocničních lůžek musí být část z nich propuštěna z porodnice a za miminky dojíždět. Apolinářská porodnice je velmi specifické pracoviště. Jako jedno z mála pracovišť v republice zachraňuje miminka narozená i v tzv. Šedé zóně – tedy 22.-24. gestačním týdnu. Nezřídka jsou k Apolináři převáženy maminky ze vzdálených měst. Dojíždění je pak nejen nákladné, ale obtížné ve chvíli, kdy má rodička doma už nějaké dítě v péči. Ostatně, druhorodičky, které mají doma malé dítko a omezenou možnost hlídání, nemohou trávit v nemocnici tolik času, kolik by rády, ačkoliv bydlí přímo v Praze. Nedonošená miminka zůstávají v porodnici dlouhé týdny, i měsíce. Když se předčasně narodí vícerčata, může se stát, že je jedno z dětí propuštěno a druhé zůstává v péči lékařů. Tato situace maminky traumatizuje. S miminkem doma mají mál prostoru trávit čas s jeho hospitalizovaným sourozencem. Díky kamerovému systému mohou být s miminkem ve spojení i mladší sourozenci, kteří na jednotky intenzivní péče nemohou. V loňském roce se ukázalo, jak porodnici kamerový systém chybí – v souvislosti s epidemiologickou situací byla možnost miminka navštěvovat jen omezeně. Maminky mohly z dětem nosit odstříkané mléko a chodit na krátkou návštěvu. Matka odloučená od svého dítěte, které toho času bojuje o život, duševně velmi strádá. Právě kamerový systém maminkám pomůže se online připojit ke kameře, která snímá obraz jejího potomka a přesvědčit se, že je dítko v pořádku. Díky kamerám může hledět na miminko při odsávání mateřského mléka. Už jen pohled na potomka stimuluje tvorbu hormonů, které pomáhají mléko tvořit. A my bychom, prostřednictvím firmy Netrex, toto přání rády splnily.

Apolinarska nedonosenatka z.s.

Kamery nad inkubátor

Apolinarska nedonosenatka z.s.
detail
Královéhradecký kraj
státní správa
chci darovat
senioři

Hlavní myšlenka spolupráce na tomto projektu směřuje, na propojování generací seniorů a dětí pomocí verbální komunikace. Celý svět se zpomalil v důsledku změn, které přišly. Veškeré aktivity a kontakty mezi lidmi se omezily na minimu. I my v dětském centru v Pobytovém středisku SUZ MV v Kostelci nad Orlicí jsme museli přerušit pravidelné návštěvy v Centru denních služeb Domovinka v Kostelci nad Orlicí. Avšak snažíme se zůstat aktivní, abychom mohli zachovat mezigenerační propojení a podpořili naše přátelství i v době odloučení a izolace. Uvědomujeme si, že podstatou vzájemných vztahů na určité úrovni je verbální komunikace. Nechceme se vzdát této myšlenky a tak zůstaneme aktivní a budeme komunikovat i nadále, i když pouze „na dálku“. Zůstaneme i nadále v kontaktu s našimi blízkými přáteli z Domovinky. Nepřerušíme díky této krizi přátelství, které je krásné a obohacující, jak pro děti z Pobytového střediska v Kostelci nad Orlicí, tak pro seniory z Domovinky. Rozhodli jsme se připravit seniorům z Domovinky několik krásných chvíl strávených „s dětmi“ formou pohádkového videa spolu se sladkou pozorností v podobě vlastnoručně napečených a zdobených perníčků a drobných dárečků a přáníček tvořených s láskou v dětském centru.

Správa uprchlických zařízení

Pohádka na dálku

Správa uprchlických zařízení
detail
Středočeský kraj
sociální podnik
sháním dárce
lidé s handicapem

UDRŽÍME PRACOVNÍ MÍSTA PRO LIDI S POSTIŽENÍM V CHRÁNĚNÉM BISTRU PŘÍBĚH S VYHLÁŠENÝMI DOBROTAMI? Letos v létě jsme dokončili výstavbu chráněného bistra, ve kterém se nám podařilo zaměstnat dalších 5 lidí s postižením. Kvůli koronavirové pandemii byl ale provoz za krátko uzavřen a zaměstnání našich klientů se dostalo do ohrožení. Nechceme jen nečinně vyčkávat, co bude dál, proto jsme se rozhodli celý koncept sociálního podniku pozměnit. Kupte si dobročinnou cihlu a přestavte s námi stávající bistro na novou prodejnu s naloženými sýry, utopenci, farmářskými výrobky a dalšími delikatesami. Věříme, že příští rok prodejnu opět rozšíříme i o původní Bistro PŘÍBĚH. Jednu cihlu unesete! PROČ UŽ NA TO SAMI NESTAČÍME? Kousek od Prahy ve středočeské Davli najdete výrobnu naložených sýrů a utopenců a malé bistro PŘÍBĚH, díky rozšíření podniku jsme mohli zaměstnat dalších 5 šikovných pracovníků s mentálním a kombinovaným postižením, v samostatné výrobně naložených delikates pracuje dalších 10 zaměstnanců. V létě se bistru začalo rychle dařit, zákazníci u nás nakupovali rádi a vypadalo to, že je vše na dobré cestě. Pak ale přišla druhá vlna epidemiologických opatření a s nimi bohužel i uzavření bistra. V současné době máme v bistru pouze výdejnu a prodejnu našich balených sýrů a utopenců. JAK NÁM MŮŽETE PRÁVĚ VY POMOCI? Rádi bychom naše zaměstnance vrátili do pracovního procesu co nejrychleji. Dáváme proto do oběhu několik unikátních cihel v hodnotě 1 000 Kč, které si můžete pokreslit či popsat a my je poté použijeme na výstavbu pamětní zídky a posezení před novou prodejnou. Stále samozřejmě zůstává také možnost příspěvku v libovolné hodnotě. Je jen na vás, pro jaký typ a výši finanční podpory se rozhodnete. Budeme rádi za každý dar. Přispět můžete zakoupením E-cihly na www.akcecihla.cz/e-cihla/. Na co budou finance ze sbírky použity? Abychom se vyhnuli hrozbě neustálého zavírání našeho podniku, rozhodli jsme se bistro přestavět na chráněnou prodejnu. Udržíme tak všech 5 pracovních míst, a pokud nasbíráme dostatek financí, budeme moci prodejnu dokonce rozšířit a nabídnout zaměstnání i dalším lidem. Vaše peníze poputují na: stavební úpravy vnitřních prostor dokončení venkovních prací (příjezdová cesta a úprava okolí objektu) pořízení vybavení

Portus Praha z.ú.

UDRŽME PRACOVNÍ MÍSTA PRO LIDI S POSTIŽENÍM

Portus Praha z.ú.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Rádi bychom Vám představili příběh Lucie a MARTINA. Na začátku roku 2016 byl Martin normální zdravý muž. Hrál na kytaru, jezdil na windsurfu, chodil po horách, hrál zápasy v pingpongu, plaval, včelařil, pracoval naplno v IT oboru. Přes léto se ale objevily první potíže a na podzim následovala nečekaná diagnoza – ALS. Postupně ztrácel hybnost a schopnost artikulovat, stupňovaly se problémy s dýcháním. Dnes se Martin pohybuje pouze na elektrickém invalidním vozíku, dýchá pomocí plicního ventilátoru a dorozumívá se přes počítač ovládaný očima. Tři měsíce před stanovením diagnózy se dali dohromady s nyní manželkou Lucií a o dva roky později se jim narodila dcerka. Díky ní je všechno veselejší. K ní má Lucie z předchozího vztahu ještě dvě malé děti. Péče o domácnost, děti a manžela je velmi náročná, k tomu se přidává i veškeré papírování, zajišťování, kontakt s úřady a další. Rodině velmi pomáhá paní pečovatelka, která zaskočí Lucii na dobu, kdy potřebuje zajet pro děti do školy, na nákup, zařizovat vše potřebné nebo jen tak na procházku s dětmi. Protože Martin musí mít dohled 24 hodin denně, je pečovatelská pomoc zcela zásadní. Bez ní by to nešlo. A vzhledem k tomu, že po jarní covidové přestávce jim společnost Procare již neobnovila denní docházku zdravotní sestry, je všechno o to těžší. Pečovatelská pomoc vychází měsíčně na cca 12.000 Kč. Na polovinu přispívá ALSA. Vaše příspěvky by rodině pomohly tuto pomoc zajistit v potřebném rozsahu. Celý příběh najdete na https://zsalsa.cz/cs/content/pribeh-lucie

Monika Kekrtová

Pomoc pro Lucii a Martina

Monika Kekrtová
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Připomene si při příležitosti GivingTuesday podzim roku 2016, kdy vznikl náš dobrovolnický projekt na podporu zaměstnavatelů osob se zdravotním postižením. Projekt Pomáhejme si navzájem – Integrace bez negace provází motto: „Najděme kvalitní služby a podpořme je“ a jeho realizace probíhá prostřednictvím webové stránky chranenedilnyozp.cz, kde si mohou organizace zaměstnávající osoby se zdravotním postižením i další vytvořit osobní profil, na základě něhož mohou přehledněji vyhledávat kýžené služby či je propagovat. Mimo jiné je zde i prostor pro sdílení zkušeností se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením či pro osoby, které nabízejí svůj potenciál při práci v chráněné dílně, a to prostřednictvím blogu. Projektu je již podpořených více než 60 chráněných dílen z ČR, které jsou díky webu daleko lépe vyhledatelné. A nejenom to. Říká se: „Podnikání je náročné, ale to sociální podnikání je ještě těžší,“ což nám potvrzují i „naše dílny“. A proto pro ně provozujeme i moderovanou diskuzi na FB v soukromé skupině, kde mohou zkušenosti a řešit zapeklité otázky, které je provázejí při zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Projekt se stále více rozšiřuje a my bychom rádi nabídli pomoc dalším dílnám s jejich propagací. Díky nákupu našich produktů na e-shopu budeme moct poskytovat více konzultací osobám se zdravotním postižením pracujícím jako OSVČ i začátečníkům, kteří zvažují vstup na chráněný trh práce. Podpořte nás nákupem na e-shopu nebo jenom sdílejte naši myšlenku prostřednictvím SLEDOVÁNÍ NAŠÍ FB STRÁNKY: https://www.facebook.com/ChraneneDilnyOZP a sdílením mezi Vaše známé a kamarády!

UnBounded, z. s.

Integrace bez negace – Pomáhejme si navzájem!

UnBounded, z. s.
detail
Ústecký kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Cílem naší výzvy je na GivindTuesday získat prostředky na to, abychom mohli seniorům v domovech důchodců poskytovat masáže od nevidomých masérů z naší chráněné dílny. Maséři by za našeho doprovodu průběžně dojížděli do domovů pro seniory v Ústí nad Labem a okolí (uvažujeme Domov pro seniory Chlumec, DOZP Trmice a další v Ústí nad Labem a okolí). Projekt pomáhá ve dvou rovinách – naplňuje dotykovou potřebu ze strany seniorů, navíc může výrazně pomoci při zdravotních problémech se svaly, při proleženinách apod. Ve druhé úrovni dává práci nevidomým masérům. Oboustranně bude setkání prospěšné i možnosti setkávání se s handicapovanými lidmi a vytváření nových osobních, přátelských vazeb. Jsme ze zkušenosti přesvědčeni, že senioři tuto možnost velmi ocení, o to více po současné situaci s koronavirem a až to bude možné, budou je hojně využívat. Vycházíme i ze zkušenosti, kdy jsme podobný projekt realizovali v roce 2017. Na jednu masáž pro seniora (počítáno 45 min.) potřebujeme 150 Kč, přičemž cena masáže je stanovena na minimum. Celkově bychom chtěli posbírat sumu min. na 400 masáží, abychom mohli nabídnout více domovům a zároveň jednotlivým seniorům i opakovaně, tzn. celkem 60 000 Kč. Za příspěvky velice děkujeme a vážíme si jich!

TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.

Dotyk potmě pro seniory

TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.
detail
Karlovarský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Naším posláním je poskytovat zdravotní, psychickou, sociální a spirituální podporu umírajícím, aby mohli závěr svého života prožít pokud možno se svými nejbližšími v domácím či domovu podobném prostředí tak, že toto období budou vnímat jako přirozenou a smysluplnou součást svého života. Abychom mohli tomuto našemu poslání dostát, potřebujeme nyní, vice než kdy jindy, podporu široké veřejnosti, jednotlivců, firem, nadačních fondů a institucí veřejné správy. Sbírku jsme se rozhodli realizovat v souvislosti s poklesem objemu získaných financí z fundraisingové činnosti v tomto roce. Rádi bychom oslovili co nejširší veřejnost, upozornili na důležitost hospicové péče a především udrželi vysoký standard námi poskytovaných služeb, zejména ošetřovatelských, zdravotních, sociálních a poradenských. Hlavním cílem je udržení fungování a další existence hospice tak, aby i lidé na Chebsku měli reálnou možnost, strávit poslední dny svého života doma, v okruhu svých blízkých. S ohledem na proběhnuvší pandemickou situaci v ČR a současná vládní restriktivní opatření jsme zaznamenali výrazný odliv dárců, ať už v řadách jednotlivých dárců nebo mezi firmami. Pokles získaných prostředků z této oblasti je oproti minulému roku dramatický a v tuto chvíli se nacházíme v situaci, kdy nejsme schopni zaručit, že budeme moci služby hospicové a paliativní péče poskytovat v nepozměněné podobě dál. Finance z veřejných prostředků přicházejí opožděně nebo v pokrácené podobě. Benefiční a charitativní akce, z nichž plynul také nezanedbatelný zisk, jsme nuceni rušit. Hledáme proto nové způsoby, jak na problematiku financování hospicové péče upozornit. Rádi bychom upozornili širokou veřejnost na to, že služby hospicové a paliativní péče jsou nezastupitelné a že je důležité tyto aktivity podporovat.

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.

Žijeme umíráním

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
ostatní

V duchu hesla #DarujmeSe budou letošní Vánoce jedinečné i ve spojení s charitativním projektem pro Červený kříž. Coca-Cola letos nechala vyrobit 3 miliony etiket s QR kódem pro pomoc této organizaci jak v Česku, tak i na Slovensku. Právě Červený kříž totiž v této nelehké době pomáhá školit a připravovat zdravotnický personál a zajistit potřebný zdravotnický materiál. „Coca-Cola odjakživa symbolizuje vzájemnou blízkost a sdílení společných zážitků. Tyto Vánoce budou pro mnohé z nás jiné a těžší. Těžkosti se netýkají pouze těch, kteří následkem pandemie COVID-19 onemocněli, ale i těch, kteří o ně s vypětím všech sil pečují, a také pro ty, kteří díky omezením přišli o práci a přísun financí. Proto i o Vánocích společně se spotřebiteli podpoříme Český a Slovenský červený kříž,“ popisuje projekt Jan Václav Kašpar, odpovědný za společenskou odpovědnost ve společnosti Coca-Cola. Jak to funguje? Poskytnutí daru je velmi jednoduché. Ve svém chytrém telefonu stačí otevřít mobilní bankovnictví a kamerou telefonu naskenovat QR kód, umístěný na etiketách nápojů Coca-Cola, který vás přivede přímo na bankovní platbu Červenému kříži. Každý tak budeme moci přispět jakoukoli, třeba i malou částkou, a pomoci těm, pro které letošní Vánoce nebudou časem tradiční pohody.

Coca-Cola HBC

Coca-Cola spolu s vámi podporuje Červený kříž

Coca-Cola HBC
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Nejsme organizace, která za nevidomé rozhoduje a jedná; jsme nevidomí občané, kteří rozhodují a jednají sami za sebe. Naším posláním je hájit zájmy členů a vytvářet podmínky pro jejich pracovní, dobrovolnou a zájmovou činnost. Provozujeme síť konkrétních služeb, umožňujících zmírnění negativních důsledků zrakového postižení, dosažení vyšší míry nezávislosti na pomoci jiných lidí, a tím také lepších předpokladů pro integraci do společnosti. POSKYTUJEME SLUŽBY ZEJMÉNA V TĚCHTO OBLASTECH: – sociální práce s těžce zrakově postiženými občany – základní poradenství o možnostech kompenzace handicapu zrakového postižení a vhodných poskytovatelích služeb – speciální sociálně právní, a pracovně právní poradenství -technické poradenství při výběru pomůcek pro zpracování informací a nácvik jejich použití -vydávání časopisů v braillově písmu, zvukové podobě, zvětšeném černotisku a digitálním textu -provozování informačního systému a digitální knihovny přístupné na internetu -rozvoj a docvičování dovedností získaných v programech základní rehabilitace (vaření, práce v domácnosti, čtení atd.) -výcvik vodicích psů a další služby jejich držitelům -služby osobní asistence (průvodcovská a předčitatelská služba) -odstraňování architektonických bariér -…a další služby SONS ČR již 20 let pořádá veřejnou sbírku BÍLÁ PASTELKA, jejíž výtěžek putuje na zmíněné aktivity k naplnění poslání organizace.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.

BÍLÁ PASTELKA – pomoc nevidomým a slabozrakým

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Ceníme si toho, že se rozhodujete, koho podpoříte svými vlastními vzácnými peněžními zdroji. Tým Pro Dialogu z.s. se zaměřuje na pomoc rodinám v situaci konfliktu a nedorozumění, které mají zájem podílet se na řešení své situace. Pracujeme s lidmi ohroženými násilím nebo chováním znevažujícím jejich lidskou důstojnost. Důraz klademe na vytváření příznivého a bezpečného prostředí pro zdravý vývoj dětí. Snažíme se poskytovat co nejpříznivější prostředí pro asistované facilitované setkání. Z důvodu koronavirové pandemie provádíme tato setkání prostřednictvím jakékoliv online formy. Uvědomujeme si nezbytnost kontinuity asistovaného setkávání, zároveň v této psychicky náročné době dochází k vyšší míře domácího násilí, ať už zapříčiněné ztrátou zaměstnání či jiným stresem. Právě proto je pro nás nezbytné mít kvalitní notebooky pro výkon naší práce. Proto bychom vás moc rádi požádali o pomoc při této výzvě být zde i nadále pro naše klienty. Můžete být součástí udržitelnosti našich aktivit, podívejte se, co Váš příspěvek umožní zakoupit: Dva notebooky: Asus Vivobook S 15 = 42 000 Kč. V případě, že byste nám mohli darovat jakoukoliv techniku, která by nám pomohla k distanční formě asistovaného setkání, tak ji také velice rádi uvítáme. Čeho bychom díky vám dosáhli: zakoupením notebooku zlepšíme a zkvalitníme péči o naše klienty distanční formou skrze skype, v současné době se jedná o skvělý a bezpečný způsob facilitovaného asistovaného setkání. Zároveň se nám tento způsob osvědčil i v případě posttraumatického symptomu jednoho z partnerů či velké dojezdové vzdálenosti, jelikož pomáháme rodinám z celé české republiky. Budeme moc vděční pokud se rozhodnete jít do toho s námi. Na Vašem daru záleží, každý jednotlivý dárce je zdrojem jedinečné energie, kterou může předat těm, kterým se jí nyní bohužel nedostává, neboť ztratili svůj základní kámen života – zdravé rodinné vztahy. Děkujeme!

Pro Dialog. zs

Podpořte nás v tom pomáhat ONLINE

Pro Dialog. zs
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Pomozte nám vytvořit pro lidi s postižením ten nejlepší domov. Pomozte nám vybavit naše nové pracoviště v pražských Počernicích tak, aby co nejlépe sloužilo lidem, kteří v něm trvale žijí. Na jaře se nám podařilo otevřít toto detašované pracoviště stávajícího Domova pro osoby se zdravotním postižením, který už roky provozujeme v Krči. Teď máme nové místo, nové prostředí a nové klienty. Opravdový domov pro lidi, kteří potřebují trvalou podporu a péči. Krok po kroku zařizujeme a zvelebujeme vnitřek domu, nakupujeme speciální pomůcky a to, co je nejvíc potřeba. Chystáme se vrhnout na úpravy zahrady, aby sloužila jako praktický venkovní prostor. Na všechno, co bychom klientům rádi poskytli, nám peníze v rozpočtu nestačí. A budeme vám vděční, když nám pomůžete vytvořit pro ně ten pravý domov, kde se budou cítit dobře. Třeba Marie, ta ráda kreslí, vybarvuje, píše jména jak na papír, tak na tabletu, skládá puzzle. Má ráda hudbu, když přijde paní farářka na zpívání, tak je nadšená. Baví ji veškeré české pohádky a písničky z nich. Keramická hlína, to je něco pro ni, v Počernicích dílnu nemáme, ale Marie by si přála „domácí keramiku“ nebo třeba reproduktor na hudbu. Nebo Jirka… rád si povídá, baví ho různé hry, při kterých procvičuje jemnou motoriku – vkládačky, korále a podobné. Má svůj notebook, na kterém píše (Neumí číst ani psát, ale rád jen ťuká do klávesnice a představuje si, jak mu to jde.). Písničky a filmy, to je také velký hit. Jirka by si přál různé nové motorické hry, kterých teď nemáme mnoho. Kateřina také ráda kreslí, vymalovává a píše (Maruščiny kresby mají hlavu a patu, Kateřina spíš jen „čmárá“, ale je to její oblíbená činnost a sama v té abstrakci nachází velký smysl.). Krom toho si ráda hází míčem, tancuje, cvičí a stejně jako ostatní má v oblibě zpívání. Nejvíce by si přála malířský stojan a barvy nebo Orffovy hudební nástroje. Všichni tři mají společné, že jsou rádi mezi ostatními lidmi, jsou komunikativní a fajn. Rádi si povídají. A také je baví výlety a být na čerstvém vzduchu. Takže se těší, až bude místní zahrada ready, a na to zatím sami nestačíme. A nejsou to jen tito tři konkrétní lidi, je jich víc, o které pečujeme a kteří mají svůj osobní příběh, své koníčky, potřeby a přání. Pomozte nám je plnit! Děkujeme.

Diakonie Praha

Ten nejlepší domov pro lidi s postižením

Diakonie Praha
detail
Jihočeský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Pečovat o zdravotně postižené děti je pro rodinu velmi obtížné fyzicky i psychicky. Dítě je vždy na prvním místě, starají se všichni členové rodiny, často na úkor zdravých sourozenců. Proto jsme v roce 2018 začali pořádat víkendové pobyty, které rodičům našich klientů zajistí vzácné dva dny bez starostí a odpočinek k načerpání sil. Naše „pracovní víkendy“ měly velký úspěch. Děti si odnesly nové zážitky a rodiče nabrali tolik potřebnou energii. O pobyty mají rodiče klientů velký zájem, trvají od pátečního večera do pondělního rána a mívají zajímavý a bohatý program: procházky po městech a výlety do přírody, sportovní akce aktivní i pasivní – návštěvy koupaliště, hřiště, herny, tréninků nebo zápasů fotbalu, hokeje, volejbalu, ragby, golfu, kulturní akce. Víkendový pobyt pro 8 dětí ale vyžaduje početnější personální obsazení. Musíme zajistit a zaplatit 5 pracovníků na den, 2 na noc a jednu kuchařku. Bohužel ne všichni rodiče jsou v takové finanční situaci, aby mohli dětem uhradit péči i o víkendu. V roce 2021 chceme organizovat celkem 11 víkendů. Rodiče si zaslouží odpočinout a nabrat síly na nikdy nekončící péči o zdravotně postižené dítě. Špatná finanční situace většiny rodin s dětmi s handicapem jim víkendový pobyt zaplatit nedovolí. Pro rodiče jsme stanovili přijatelnou částku 2000,- Kč za péči o víkendu a stravné 500,- Kč. Z darů bychom chtěli uhradit náklady na víkendové pobyty pro co nejvíc klientů (2500,- Kč/víkend/klient) a nabídnout jej rodičům, jejichž finanční situace víkendový pobyt jinak nedovoluje.

Centrum BAZALKA, o.p.s.

Víkendové pobyty pro postižené děti

Centrum BAZALKA, o.p.s.
detail
Celá ČR
jednotlivci
ostatní
senioři

Je ti smutno? Rodinu, kamarády nebo kolegy teď kvůli pandemii vídáš jen na obrazovce mobilu nebo počítače? Nemůžeš s nimi být, ale aspoň je vidíš a slyšíš. Představ si, že bys neměl ani to… V takové situaci jsou v Česku tisíce seniorů, a protože nám to není jedno, rozhodli jsme se jim pomoci. Všem asi život zlepšit nedokážeme, ale pár úsměvů a slz dojetí bychom na tvářích babiček a dědečků vykouzlit mohli. A za to to rozhodně stojí! Jdeš do toho s námi? V rámci letošního ročníku Giving Tuesday, mezinárodního svátku dobrovolnictví a dárcovství, jsme se rozhodli podpořit seniory. Za vybrané peníze v rámci zaměstnanencké sbírky pořídíme smartphony či tablety, připojení a voucher na úvodní kurz, jak takový tablet co nejlépe využít na praktické záležitosti a spojení s rodinou a přáteli. Na sbírce spolupracujeme s organizací SenSen a Moudrá sovička. Cílíme na částku 200.000 Kč a Nadace Vodafone částku zdvojnásobí. Pro větší motivaci zaměstnanců pořádáme charitativní tombolu, kde se sejdou ceny z různých oddělení a Top managementu. Kolegové na prodejnách nás podpoří mimo jiné tak, že budou od zákazníků vybírat použité, ale stále funkční zařízení, které pošleme potřebným. Před tím je pro nás ale zcela zdarma zkontroluje náš partner WHS a jiné oddělení zas zdarma doplní chybějící příslušenství. A když se takhle zapojují lidé napříč celou firmou, těší nás celá věc o to víc. Držte nám palce!

Nadace Vodafone Česká republika

Vodafone seniorům

Nadace Vodafone Česká republika
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Podejte pomocnou ruku těm, na které současná krizová situace dopadá nejbolestivěji: seniorům, dlouhodobě nemocným, osobám se zdravotním postižením a lidem ohroženým sociálním vyloučením. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v reakci na druhou vlnu epidemie koronaviru vytvořil nový fond, jehož cílem je pomoci lidem, kteří jsou nejvíce ohrožení současnou situací. Prostředky z fondu budou použity na podporu nestátních neziskových organizací působících v sociální a zdravotně sociální oblasti, které poskytují sociální služby: – seniorům; – dlouhodobě nemocným; – osobám se zdravotním postižením; – lidem ohroženým sociálním vyloučením (zejména rodinám, které přišly o střechu nad hlavou, lidem bez domova, obětem domácího násilí). Podpoříte zejména: – úhradu mzdových nákladů pracovníků na DPP/DPČ potřebných pro rozšíření kapacit organizací působících v sociální a zdravotně sociální oblasti; – nákup pomůcek nezbytných pro krizový provoz sociálních služeb (např. ochranné a dezinfekční prostředky, IT technika); – příspěvek na zvýšené výdaje na dopravu (zejména na jednorázové předplacené tankovací karty). Děkujeme za Vaši dobrou vůli a ochotu pomáhat. Chcete vědět, jak Vaše dary pomáhají? Více informací o fondu a seznam podpořených organizací najdete na webových stránkách Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové: https://www.vdv.cz/programy/fond-pomoci-potrebnym-behem-epidemie/.

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Fond pomoci potřebným během 2. vlny epidemie

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
detail
Celá ČR
neziskové organizace
ostatní
děti
HAE Junior z.s.

Pomáhejte s námi dětem se vzácným onemocněním HAE

HAE Junior z.s.
detail