úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko:  

Registrované Giving Tuesday
aktivity a výzvy 2021

Zobrazit filtry
Zobrazit filtry
Skrýt filtry

x Odstranit filtry

najděte výzvu

vyberte region
vyberte region
Hlavní město Praha
Středočeský kraj
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Karlovarský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Královéhradecký kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj
Moravskoslezský kraj
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Vysočina
Celá ČR

vyberte sektor

vyberte činnost

vyberte oblast

Zlínský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Středisko rané péče EDUCO Zlín z. s. je nezisková organizace, která již 16 let bezplatně poskytuje službu rané péče rodinám s dětmi se zdravotním postižením od narození do 7 let věku. Pomáháme celkem 110 rodinám v celém Zlínském kraji. Cílem snahy našich poradkyň je posílit samostatnost a nezávislost rodin na sociální pomoci. Smyslem naší práce je, aby rodina dítěte s postižením žila plnohodnotný, běžný život a měla rovnocenný přístup ke všem životním příležitostem jako kdokoli jiný. A to je i náš cíl. Bohužel dotace ze strany státní sféry pokryjí jen část našeho rozpočtu. Z toho důvodu jsme velmi rádi za podporu od firemních a individuálních dárců. Pro všechny dárce jsme letos připravili sadu veselých rodinných ponožek s panáčky EDUCO. Udělejte radost nejen sobě a svým blízkým, ale i našim dětem. Za podporu předem děkujeme! Má to smysl: • Díky vám budou moci naše poradkyně jezdit častěji za dětmi s postižením • Díky vám pořídíme nové edukativní hračky pro naše dětské klienty • Díky vám pomůžeme více rodinám, které na naši pomoc teprve čekají Proč barevné ponožky? • Protože život s handicapovaným dítětem není černobílý • Protože i rodiče dětí s postižením vědí, jak je důležité udržet si optimismus • Protože děti barvy milují

Středisko rané péče EDUCO Zlín z. s.

Pomoc pro rodiny dětí s postižením

Středisko rané péče EDUCO Zlín z. s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Alternativní a augmentativní komunikace aneb jak pomoci lidem se zdravotním postižením uchopit téma pandemie a všeho co s ní souvisí Přišlo to před rokem, ale je to stále aktuální: strach, panika a obavy z neznáma… Co je to za vir? Kdo ho stvořil? Jak se přenáší? Proč si máme zakrývat ústa rouškou či respirátorem? Uvidíme ještě svoje příbuzné? Opravdu je úmrtnost tak vysoká? Kdo nás zachrání? Bolí to? Vyznáme se vůbec ve všech nařízeních? Chápeme správně všechna opatření? Mnoho otázek… Celá řada jinakých odpovědí. A jak si všechny informace a opatření, omezení přebrali lidé s mentálním postižením? Jak pracovali se svými obavami, jak si přebrali informace z televize? Jak reagovat na neustálé změny? Jak vlastně chápat celou tuto zapeklitou situaci? Právě těmito otázkami jsme se museli zabývat – jak srozumitelně vysvětlit našim klientům všechny souvislosti, aby pro ně byla situace s pandemií uchopitelná a nařízení přijatelná. V rámci našeho domova funguje projekt alternativní a augmentativní komunikace, který má pomoci otevřít komunikace mezi námi (pracovníky) a klienty i jejich okolím. Na základě úrovně komunikačních dovedností i samotné diagnostiky klienta nastavují naše komunikační specialistky podporu, tak aby každému jednotlivci seděla na míru a dokázal tak se svým okolím v rámci svých možností komunikovat nebo, aby lidé kolem rozuměli jejich přáním a potřebám. A proč to všechno ? Víte, pokud má klient strach z toho, proč asistenti vypadají jako pytel na odpadky (myšleno použití ochranných overalů, štítů, respirátorů apod.), je důležité ho na to připravit – proč to tak je, že v těch pytlích jsou lidi, které zná, že to je z důvodu ochrany jeho zdraví, že vlastně není důvod k obavám, že je to jen jiný typ oděvu – a k tomu nám prostě často jen slova nestačí. Materiály ve srozumitelném „jazyce“ musely vzniknout i z důvodu spolupráce třeba při plošném testování – pokud klient nerozumí tomu, proč by si měl nechat cizí předmět strkat do nosu, může reagovat různě a svůj nesouhlas může dát najevo křikem, apatií, pláčem, ale třeba i fyzickým útokem – tomu všemu se dá předejít ve chvíli, kdy na těchto věcech s klienty koncepčně pracujeme.

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická

Alternativní komunikace pomáhá pochopit svět okolo

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
ostatní

Konkrétně zvýšíme do roku 2030 počet let strávených ve zdraví o 5 let! Podpořte, prosím, naši snahu o zdravý život nás všech. Právě dnes a v této době je čas začít opravdu jednat! Shodneme se, že je mnohem lepší být zdravý než nemocný a pro to je třeba začít investovat do levné prevence spíše než do drahé léčby. Po vzoru Járy Cimrmana tuto koncepci zdravotnictví chce realizovat Ministr Zdraví. Zdraví je vaše a chceme vám dát naději, že si po ukončení pracovní kariéry ještě užijete další život ve zdraví. Jsme skupina nezávislých, politicky neangažovaných expertů, kteří věří, že středem celého systému poskytování zdravotní péče a prevence je člověk. Ať je to občan, uživatel, zdravý, nemocný, pacient, systém se musí točit kolem něho, a ne my kolem systému, který dnes reprezentuje jen beton, drahou přístrojovou techniku na miliardy vynaložené na léčbu toho, co je levně preventabilní. Věnujeme se třem problémům a poskytujeme řešení v oblasti Digitalizace, kterou chceme podpořit hlavně Prevenci, aby byly Finance na budoucí udržitelný systém zdravotní péče. To vše proto, abyste měli v roce 2030 naději na vyšší dožití a léta strávená ve zdraví. Pokud má někdo lepší vizi v oblasti zdraví v ČR, zvu ho na pivo! Všem, kteří přispějí garantuji, že dali nejlepší dárek nejen sobě, ale hlavně budoucí generaci – našim dětem! Za kabinet Ministra Zdraví (MinistrZdravi.cz) srdečně, doktor Tomáš Šebek.

Ministr Zdraví

Ministr Zdraví chce nejdelší život Čechů ve zdraví

Ministr Zdraví
detail
Moravskoslezský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Tento rok je jiný, a proto i my jsme se rozhodli toto předvánoční období pojmout prostě jinak. Vlastnoručně jsme vyrobili krásná vánoční přání, která budou přímo námi nabídnuta jako první v této aukci. Rádi jsme věnovali svůj volný čas na podporu NAŠÍ práce. Pokud i Vy se chcete přidat můžete zkusit něco podobného. Víme, že máte šikovné ruce a můžete vyrobit například ptačí budku, napéct cukroví, nakreslit obrázek, vyšít jméno, vyrobit adventní věnec. Věc, kterou chcete darovat do aukce vložíte do této skupiny určené pro tuto dobročinnou aukci pro MEDICA a stanete se součástí našeho týmu. Sami budete nabízet, prodávat a předáte výherci. Fotografie věci, kterou nabízíte, vkládejte přímo na zeď. Vkládejte pro přehlednost jednotlivé nabídky vždy po jednom obrázku, jedné věci. Nezapomeňte fotografie popsat. Forma prodeje – AUKCE (poslední datum pro ukončení aukce je 15.12.2021), navyšování ceny probíhá v komentářích. Po skončení aukce musíte sami kontaktovat výherce a domluvit se s ním na úhradě a předání. Konečná prodejní cena bude odeslána na transparentní účet 2801535047/2010. Po připsání částky na transparentní účet napíšeme pod příspěvek, že částka již dorazila a můžete se domluvit na předání.

MEDICA Třinec, z.ú.

Dobročinná aukce pro MEDICA

MEDICA Třinec, z.ú.
detail
Celá ČR
firmy
chci darovat
lidé s handicapem

ŠKODA AUTO otevírá ve spolupráci s nadací Konto Bariéry nový grantový program Cyklistika bez bariér, určený pro zdravotně znevýhodněné osoby. V rámci grantu mohou držitelé průkazu ZTP a ZTP/P žádat o příspěvek až do výše 30 000 Kč pro získání upraveného kola, handbiku či tříkolky. Žádosti o příspěvek lze podávat do dvou měsíců od vyhlášení programu. Cyklistika bez bariér má mimo jiné za cíl umožnit osobám s hendikepem vést aktivní život, což je jedním z faktorů pro zvyšování kvality života, ať už se jedná o zdraví či psychickou pohodu. Motivací ke vzniku programu byla vášeň a láska ke sportu a cyklistice Alex Borské, která byla v roce 2020 obdarována karbonovým handbikem, na jehož zakoupení ŠKODA AUTO přispěla. Alex svým nadšením a touhou sportovat přiměla ŠKODA AUTO k otevření této cesty i dalším lidem s hendikepem. Bikefluencerka Alex Borská ke vzniku grantového programu dodává: „Kolo a sport mi celkově pomáhá zapojit se do kolektivu zdravých, dává mi svobodu pohybu, psychickou pohodu a hlavně jsem díky sportu našla mnoho skvělých přátel a zjistila, jak moc mě sport naplňuje“. Organizátoři se navíc rozhodli grantový program spustit záměrně 30.11., aby tak podpořili mezinárodní iniciativu Giving Tuesday, která při příležitosti Světového dne štědrosti a dobrých skutků motivuje širokou veřejnost k dárcovství a dobročinným činnostem. ŠKODA AUTO si pomoc osobám s hendikepem před lety stanovila jako jednu z hlavních oblastí společenské odpovědnosti. Spolupracuje proto s řadou organizací, které se věnují zdravotně znevýhodněným osobám, a to jak krátce po úrazu specializovanou zdravotní a rehabilitační péčí, tak při podpoře v návratu do normálního života.

ŠKODA AUTO a.s.

Přivážíme Cyklistiku bez bariér – #SKODAAUTOpomaha

ŠKODA AUTO a.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Je tu další Giving Tuesday a my jsme opět součástí! I letos jsme se rozhodli v tento den předat něco z našeho „know how“ vám, na oplátku můžete podpořit vy nás. Co jsme připravili? Spojili jsme síly s 1981 Second Hand a připravili společné živé vysílání. Naším tématem budou úzkosti v dospívání. Nalaďte si nás v úterý 30. listopadu od 19.30 na našem instagramovém profilu @dumtriprani. Společně probereme, co jsou úzkosti, jak je rozeznat a jak jim předcházet, kde hledat pomoc. Podpořit nás můžete snadno, během celého dne i živého vysílání – rychlým převodem na náš účet pro veřejnou sbírku: 7540257001/5500 Naše spolupráce vyvrcholí velkým charitativním bazarem ve čtvrtek 16. prosince. Pro více informací sledujte www.dumtriprani.cz * Dům tří přání Dům tří přání, z.ú. je nestátní nezisková organizace poskytující všestrannou pomoc a podporu dětem a jejich rodinám v náročné životní situaci. Naším cílem je, aby děti mohly vyrůstat ve své rodině a v podmínkách, které pro svůj zdravý vývoj potřebují. Dětem a jejich rodičům pomáhají naši sociální pracovníci, speciální pedagogové, rodinní terapeuti a další odborníci v komplexně provázaných službách napříč centry: Centrum pro rodiny Delta, Centrum rodinné terapie Horizont, Centrum pro děti Mezipatro, Dům Přemysla Pittra pro děti, Krizová pomoc dětem Šestka a Multidisciplinární tým duševního zdraví.

Dům tří přání, z.ú.

Dům tří přání: přehledně o duševním zdraví

Dům tří přání, z.ú.
detail
Jihočeský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Pečovat o zdravotně postižené děti je pro rodinu velmi obtížné fyzicky i psychicky. Dítě je vždy na prvním místě, starají se všichni členové rodiny, často na úkor zdravých sourozenců. Proto jsme v roce 2018 začali pořádat víkendové pobyty, které rodičům našich klientů zajistí vzácné dva dny bez starostí a odpočinek k načerpání sil. Naše „pracovní víkendy“ měly velký úspěch. Děti si odnesly nové zážitky a rodiče nabrali tolik potřebnou energii. O pobyty mají rodiče klientů velký zájem, trvají od pátečního večera do pondělního rána a mívají zajímavý a bohatý program: procházky po městech a výlety do přírody, sportovní akce aktivní i pasivní – návštěvy koupaliště, hřiště, herny, tréninků nebo zápasů fotbalu, hokeje, volejbalu, ragby, golfu, kulturní akce. Víkendový pobyt pro 8 dětí ale vyžaduje početnější personální obsazení. Musíme zajistit a zaplatit 5 pracovníků na den, 2 na noc a jednu kuchařku. Bohužel ne všichni rodiče jsou v takové finanční situaci, aby mohli dětem uhradit péči i o víkendu. V roce 2022 chceme organizovat celkem 8 víkendů. Rodiče si zaslouží odpočinout a nabrat síly na nikdy nekončící péči o zdravotně postižené dítě. Špatná finanční situace většiny rodin s dětmi s handicapem jim víkendový pobyt zaplatit nedovolí. Pro rodiče jsme stanovili přijatelnou částku 2000,- Kč za péči o víkendu a stravné 500,- Kč. Z darů bychom chtěli uhradit náklady na víkendové pobyty pro co nejvíc klientů (2500,- Kč/víkend/klient) a nabídnout jej rodičům, jejichž finanční situace víkendový pobyt jinak nedovoluje.

Centrum BAZALKA, o.p.s.

Víkendové pobyty pro postižené děti

Centrum BAZALKA, o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
vzdělávání

Podpořte vydání Postní kuchařky – od kořene po nať Na co se můžete těšit? Netradiční kuchařka je plná postních receptů na celý rok, které jsou postavené na sezónních surovinách a zohledňují udržitelnost a lokálnost produktů. To odráží i samotný podtitul knihy od kořene po nať, který představuje snahu využít produkt v jeho celosti, nic nevyhodit. Bohatost, kterou nabízí letní a podzimní měsíce, uchová naložené nebo usušené a použije v zimních receptech. Kromě zimních jídel kniha obsahuje i dalších téměř 20 receptů z jarních, letních a podzimních surovin, a tak ukazuje, že s obohacením jídelníčku o bezmasé pokrmy můžeme začít v jakýkoli den v roce. Kniha originálních postních receptů vyjde na 200 stranách v pevné vazbě s krásnými barevnými fotografiemi, které fotil sám autor knihy, Pavel Drdel. Pavel Drdel je ambasador sbírky Post(n)i se a šéfkuchař restaurace Sůl a řepa ve Strakonicích, odkud i sám pochází. Ve své restauraci spolupracuje s malými farmáři a místními dodavateli, propojuje české a zahraniční postupy a vaří lokální jídla plná chuti. Dobrý skutek Kniha nese myšlenku dárcovství a pomoci tam, kde je třeba, kterou autor sdílí s Postní sbírkou. Část výtěžku z prodeje proto poputuje do komunitního centra Tahaddi Lebanon na podporu vzdělávání velmi chudých libanonských dětí a dětí, jejichž rodiče utekli před válkou ze Sýrie. ​

Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce

Postní kuchařka podpoří vzdělávání dětí v Libanonu

Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce
detail
Moravskoslezský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
charitativní, humanitární a sociální pomoc

Tuto zdravotní a psychologickou pomůcku navrhla a vypracovala onkologická pacientka, zakladatelka centra OVAHELP. Sama vychází ze svých zkušeností, popisuje, co jí chybělo, v čem tápala a pátrala po informacích, které jí nikdo neřekl, a na co jí nikdo nepřipravil. Jednotlivé stránky vedou klienta léčbou, najde zde všechny možné typy léčby, rady i tipy, upozornění, velké množství kvalitních informací. Klient zde nenalezne pouze strohé texty ani neosobní informace, ale autentické vyprávění doplněné lehkým humorem. Text je ukončen velmi osobním dopisem ředitelky centra s cílem ukázat, že se vše zvládnout dá. Následná část je motivační, interaktivní, klient může aktivně pracovat na listech, které byly s pomocí psychologa upraveny tak, aby nenásilnou formou pracoval s texty a obrázky s pocitem, že se uzdraví. Je zde mnoho možností realizace a provází klienta po dobu jeho léčby. Kromě měsíčních výzev nejsou opomíjena ani poděkování si za to, co vše klient dokázal. Nedílnou součástí deníku jsou motivační citáty, krásné ilustrace a mandaly. Samozřejmostí je dostatečné množství volných stránek, kde si klienti zaznamenávají své myšlenky či pracují s deníkem dle svého cítění. Deníky jsou onkologickým pacientům ve smluvených zdravotních zařízeních předávány zdarma. DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE SPOLEČNĚ S NÁMI.

OVAHELP - Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s.

Deník onkologického pacienta – podpůrná pomůcka

OVAHELP - Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Schopnost sdělovat informace je jednou z nejmocnějších evolučních výhod, kterou jako lidé máme – ne-li tou nejsilnější. Velmi často z ní děláme nepřítele, co nás stahuje do propasti, namísto nástroje k posunu. Velmi rádi bychom pomohli tuto dovednost více rozvést i u seniorů. Dobře komunikovat své zájmy se často stává nadlidským úkolem. A přitom komunikace není exaktní věda – každý jsme jiný, každý máme jiná očekávání a vždy se může stát, že se nám odpovědi nedostane. Jak ale mluvit, respektive jednat, tak že si vyjednáte vše podstatné? Učíme se napodobováním a bohužel komunikační příklady kolem nás často nejsou nejefektivnější lekce. V rámci Giving Tuesday chceme rozšířit povědomí o mediaci a mediačních technikách, které mohou pomoci jak v rámci osobních vztahů, tak povznést komunikaci na empatičtější a více kooperativní vlnu, a to bez ohledu na názor na dané téma, problém, či očekávání. Chceme ukázat, že komunikace je vlastně umění, které si může oblíbit každý z nás. Na seniory se zaměřujeme z prostého důvodu. Velmi často jsou postupně vyčleňovaní společností a to vede ke stále častějším mezilidským a mezigeneračním problémům. Chceme ukázat, že tomuto lze jednoduše předejít vytvořením pevných komunikačních vazeb, které vytváří takový imaginární most mezi generacemi, pevný a stabilní.

Mediv z. s.

Mediace pro seniory

Mediv z. s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Mrtvice není jen pro starý! Cévní mozková příhoda (CMP) je 2. nejčastější příčina úmrtnosti ve světě (1. místo patří nemocem srdce). Každému šestému z nás cévní mozková příhoda hrozí, a to bez ohledu na náš věk. CMP totiž není příznakem stáří, jak se mnozí lidé domnívají. Až 30 % pacientů na následky CMP umírá. Častým následkem bývá trvalá invalidita, např. narušení schopnosti hýbat jednou polovinou těla, porucha tvorby řeči, zhoršení zraku anebo poruchy paměti. Zásadní je prevence, tedy zdravý životní styl. Ve více než 50 % případů můžeme tak CMP předejít. Podpořte náš preventivní workshop. Snídaně s nezvaným hostem je zážitkový program pro firmy spojující zdravou snídani a nevšední zážitek s pomocí dobré věci. Účastníci si na základě reálného prožitku uvědomí důležitost principů work-life balance a na vlastní kůži si vyzkouší, jak může dlouhodobý stres změnit jejich každodenní život. Snídejte s nezvaným hostem, abyste s ním nemuseli žít! Projekt si naši odborníci připravili společně se zážitkovými pedagogy. Na snídani účinkují i klienti centra ERGO Aktiv, kterým mrtvice, představující na snídani nezvaného hosta, změnila život. Proč? Stres je neoddělitelnou součástí moderní doby. Neustálé přizpůsobování se novým výzvám vyvolává otázku, jak nalézt rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Případná nerovnováha totiž přináší nejen ztrátu kvality života, ale má vliv i na zdraví a pracovní výkonnost.

ERGO Aktiv o.p.s.

Mrtvice není jen pro starý!

ERGO Aktiv o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Lidé s nemocí motýlích křídel potřebují podporu, přijetí a porozumění každý den. Na Giving Tuesday ale tento fakt připomeneme celému světu! V tento den bude vrcholit osvětovo-fundraisingová kampaň NADOTEK 2021, která oslavuje výročí 20 let od založení specializovaného centra péče o takto nemocné. Touto kampaní děkujeme všem, kdo se o pacienty s nemocí motýlích křídel starají – tedy lékařům, sestřičkám a v neposlední řadě rodičům i prarodičům a všem, kteří jsou našim milým „Motýlkům“ neustále nablízku. Mámy a tátové pečují pořád. Bez přestávky. Jsou kotva, jsou láska, přístav. Jsou NADOTEK. Nic z toho, čemu každodenně čelí, si dříve nedokázali ani představit, nic z toho si „neobjednali“. Ale taky to nevzdali. Patří jim náš obdiv a velká úcta. Zdravotníků, kteří se tomuto komplikovanému tématu v Česku věnují, je několik desítek. Sdružuje je tzv. EB Centrum. Mnohé byste mezi odborníky na primárně kožní onemocnění nečekali. Vedle dermatologa se o křehké pacienty s nemocí motýlích křídel stará třeba gastroenterolog, fyzioterapeuti, plastický chirurg, hematolog a mnoho další včetně očního lékaře, zubaře nebo gynekologa. Za jejich nasazení, odbornost i lidský přístup jim náleží velká poklona! O vysoké úrovni péče o pacienty s nemocí motýlích křídel v ČR svědčí uznání našeho EB Centra mezi odborníky z celé Evropy. Jako vyjádření sounáležitosti s pacienty s nemocí motýlích křídel a poděkování lékařům vznikla trička NADOTEK; zdobí je krásný motýl a mají švy na lícové straně. To proto, že i šev může křehkou „motýlí“ kůži poranit. Pořídit tričko a podpořit tak péči o „Motýlky“ můžete na www.debra.cz #20letPéče

DEBRA ČR

NADOTEK pro pacienty s nemocí motýlích křídel

DEBRA ČR
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Pes equinovarus congenitus (česky koňská/golfová noha) je vrozená deformita chodidel. V České republice se průměrně s touto vadou rodí 200 dětí ročně. V české populaci je takto postiženo až 20 000 osob. Současní dospělí pacienti procházeli v minulosti výrazně odlišnou léčbou než dnešní děti (dnes je větší důraz na bezoperační metody). Lečba především obnášela rozsáhlé operace, které následně vedly k postupnému omezování pohybu, zvyšování bolestí a dalším potížím. Není výjimkou, že dnešní dospělý pacient má za sebou 7 a více operací chodidel. Tito pacienti mají většinou ZTP a jsou v částečném nebo i plném invalidním důchodu. Vzhledem k dřívějšímu odlišnému způsobu léčby a k omezeným komunikačním metodám docházelo v minulosti k sociální izolaci, stigmatizaci a separaci těchto dětí ve společnosti. Do dnešní doby si tito lidé nesou pocit, že jsou se svou vadou ojedinělí, nemají se kým porovnat svoje potíže a související starosti. Pro dospělé pacienty s koňskou / golfovou nohou uspořádáme PRVNÍ rehabilitační a rekondiční pobyt! Je to v jejich životě první a jedinečná možnost potkat se a sdílet svoje zkušenosti a vzájemně si poradit. Často těmto pacientům chybí i ucelené informace o jejich vrozené vadě, o způsobech současné léčby a přehled o možnostech současné medicíny. Připravujeme pro ně přednášky odborníků, které mají za cíl pacienty informovat, podpořit a případně napomoci ke zkvalitnění života.

Achilleus z.s.

I dospělí s koňskou nohou potřebují pomoci

Achilleus z.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Ten umí to a ten zas tohle. A my to chceme využít! S podporou dobrovolníků, kteří rádi fotí a píší chceme dát dokupy čtení, co potěší na duši. A tak hledáme dobrovolníky i dárce, kteří nám pomohou vytvořit Kraso(v)hled pro babičky a dědy, periodikum od srdce k srdcím. Cíle: a/ informovat seniory o aktuálním dění v Nadaci, b/ inspirovat seniory k účasti na jeho tvorbě formou jejich vlastních příspěvků, c/ participací na tomto projektu posílit u seniorů pocit, že stále mohou být inspirací a přínosem pro ostatní (a my víme, že skutečně jsou!), d/ prostřednictvím ZŠ zapojit do jeho tvorby i nejmladší generaci a nepřímo tak šířit seniorské téma v této věkové kategorii. e/ pobavit, potěšit, případně i edukovat. Cílové skupiny: a/ senioři b/ dobrovolníci Pravidelné rubriky: – editorial – aktuality ze života nadace – psychologická poradna – příběhy a tvorba seniorů – rozhovor – příspěvky žáků na aktuální téma (např. co pro mě znamená moje babi/děda, největší zážitek s babi/dědou…) – cvičení rozvoje paměti – otázky a odpovědi – praktické rady, tipy A na co vybíráme, když chceme tvořit časopis dobrovolně? – tisk a distribuce – koordinátor projektu, takový šéfredaktor, který dá tým i noviny dohromady – grafik, aby se Kraso(v)hled dobře četl

Nadace Krása pomoci

Kraso(v)hled, časopis pro seniory

Nadace Krása pomoci
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Pusťte chlup a při příležitosti nejštědřejšího dne v roce přispějte Ivance na výcvik asistenční fenky Jelli. Ivanka je milá a šikovná tříletá holčička s tělesným postižením. Narodila se s rozštěpem páteře v bederní oblasti a od pasu dolů je ochrnutá. Ivanka měla také nedovyvinutý paleček na ruce, proto podstoupila operaci, při níž jí lékaři přesunuli ukazovák na místo palce, aby byla ruka schopná úchopu. Ivanka má zájem o kontakt s lidmi i zvířaty, dělá jí to velkou radost a snaží se být aktivní a samostatná v tom, co prozatím zvládne. Asistenční fenka Jelli bude pro Ivanku velkou pomocnicí, oporou a parťačkou, která ji bude doprovázet během jejích aktivit. Bude pro ni motivací k učení se novým věcem, k mluvení a podpoří holčičku při celkovém rozvoji. Při aktivní canisterapii bude Ivanka s pomocí Jelli rozvíjet motoriku a slovní zásobu. Pro maminku a tatínka bude Jelli zároveň velkou pomocnicí při péči o Ivanku. Jelli právě teď vstřebává vše potřebné ve speciálním výcviku u trenérky Hanky. Aby se Ivanka své parťačky dočkala, potřebujeme vaši pomoc. Stát totiž asistenční psy, na rozdíl od vodicích, neproplácí. Náklady na výcvik Jelli jsou 250 000 Kč. Tak prosím pusťte chlup i vy pro dobrou věc. I sebekratší chlup je chlup. Děkujeme.

Pestrá, o.p.s.

Giving Tuesday pro Ivanku

Pestrá, o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
charitativní, humanitární a sociální pomoc

Stáváme se rozcestníkem mezi všemi nadacemi a nadačními fondy pro onkologické pacienty a dalšími podpůrnými organizacemi na osobní i online platformě. Postupně informujeme o této skutečnosti všechna onkologická zařízení v ČR. Poskytujeme komplexní sociální poradenství Poskytujeme komplexní ekonomické poradenství (ochrana před exekucemi) Zajišťujeme psychologické a psychiatrické poradenství Zajišťujeme nutriční poradenství Sdílíme svoji osobní zkušenost Poskytujeme adresné finanční příspěvky Jsme hrdým partnerem Masarykova onkologického ústavu v Brně, spolupracujeme s Českou onkologickou společností a jsme členem Ligy proti rakovině. Dále jsme blízkými partnery Amelie z.s. a nadace Dobrý anděl. Propojujeme všechny další nadace, nadační fondy, spolky a pacientské organizace zabývající se nejen onkologicky nemocnými. Postupně navštěvujeme všechny onkologické kliniky v ČR, informujeme je o naší činnosti a necháváme kontakty na nás. Klienti se postupně ozývají, my jim buď pomůžeme sami a nebo pomoc delegujeme na partnerskou organizaci. Do poloviny roku 2022 chceme dokončit naše představení se na všech onkologických klinikách, spustit rozcestník online v plné verzi a pokusit se poskytovat více adresných finančních příspěvků pro obrovské množství lidí, kteří jsou sociálně slabí a přesto sociální dávky nepokryjí jejich potřeby.

Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa

Pomůžete nám s úsměvem?

Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
detail
Královéhradecký kraj
státní správa
ostatní
charitativní, humanitární a sociální pomoc

Hlavní myšlenka spolupráce Letošní spolupráce na tomto projektu spočívá v myšlence, že mezi lidmi na celém světě se najde spousta takových, které naplňuje pocit, že mohou někomu pomoci. Letošní Giving Tuesday je pro nás o lidech, kteří mají dobré srdce, neustále kolem sebe šíří dobro, lásku a dobrou náladu, bez toho, aniž by čekali nějaký dík. Jsou to „andělé mezi námi“. Dojde-li ke spojení sil těchto dobrých lidí, může vzniknout mnoho dobrého. V dnešní době pomoc a solidarita není samozřejmostí. U nás v dětském centru v Pobytovém středisku v Kostelci nad Orlicí se snažíme vést děti k myšlence, že nezištná pomoc druhému a solidarita je běžnou součástí života člověka. V rámci různých projektů se zapojujeme do pomoci druhým. Letos jsme se v rámci Kostleckého posvícení zapojili do charitativní sbírky pro Zdendu Draka, v loňském roce do charitativní sbírky pro Amálku a v předešlých letech například do charitativní sbírky pro Filípka. Sami bychom však nezmohli tolik, jako když se naše síly spojí se silou druhých. Právě v tomto okamžiku je potřeba ona solidarita – dobrovolná společenská soudržnost. Díky tomuto spojení je společná pomoc tak velká, že cíleně splní daný účel. Letošní Giving Tuesday, bychom chtěli směřovat za člověkem, který vždy stojí za zaštítěním těchto dobročinných akcí, za člověkem, který je ochoten spojit své síly se všemi okolo a dosáhnout tak potřebné pomoci, za člověkem, kterého si velice vážíme. V tomto světovém svátku, chceme naše velké díky vyjádřit paní Šárce Slezákové, která pracuje na odboru školství, kultury a tělovýchovy na Městském úřadě v Kostelci nad Orlicí. Je to člověk, kterému nechybí energie, elán a který má velké srdce, pokoru a vždy chuť pomáhat. Je s ní skvělá spolupráce, díky které se i my můžeme podílet na pomoci druhým. V rámci tohoto projektu bychom jí chtěli touto cestou vyjádřit velký dík a zároveň utvrdit naši další spolupráci. Harmonogram projektu Úvodní fáze • společná práce dětí z Dětského centra na vytvoření plakátu k akci Giving Tuesday pod názvem Andělé mezi námi • diskuze s dětmi na téma pomoc druhým a solidarita Přípravná fáze • práce dětí z Pobytového střediska v Kostelci nad Orlicí na obraze, který bude symbolem našeho díku • natočení krátkého videa s Amálkou, Filípkem a Zdendou • zapojení Amálky, Filípka i Zdendy do společné tvorby obrazu Závěrečná fáze • 30. 11. 2021 Slavnostní předání dárku a vyjádření díku paní Šárce Slezákové

Správa uprchlických zařízení MV - PřS Kostelec nad Orlicí

Andělé mezi námi

Správa uprchlických zařízení MV - PřS Kostelec nad Orlicí
detail
Celá ČR
neziskové organizace
chci darovat
děti

Posláním Nadace Bátor Tábor je sloužit vážně nemocným dětem a jejich rodinám. Pomáháme 𝗱𝗲̌𝘁𝗲𝗺 𝘀𝗲 𝘃𝗿𝗮́𝘁𝗶𝘁 𝗱𝗼 𝘇̌𝗶𝘃𝗼𝘁𝗮 prostřednictvím terapeutických táborů a držíme je za ruku při životních krocích, jako je třeba návrat do školy. Cílem našich programů je zmírnit duševní zátěž, která s vážnou nemocí souvisí. Vytvořit zážitkový program pro děti je skvělé dobrodružství. A jako každé dobrodružství, i toto 𝗺𝗮́ 𝘀𝘃𝗲́ 𝗻𝗮́𝘀𝘁𝗿𝗮𝗵𝘆. A tím je, že naši táborníci jsou děti, které vyžadují specializovanou lékařskou péči. Pomozte nám ji zajistit na chystaný jarní tábor pro děti a jejich rodiny. Vybraná částka poputuje na zajištění 𝗹𝗲́𝗸𝗮𝗿̌𝘀𝗸𝗲́ 𝗽𝗲́𝗰̌𝗲, 𝗽𝗼𝗺𝘂̊𝗰𝗲𝗸 𝗮 𝗮𝘀𝗶𝘀𝘁𝗲𝗻𝘁𝘂̊. Je to nejdůležitější část a taky největší z našich nákladů, protože bez bezpečného prostředí nemůžeme děti posadit na koně, pomoci jim při zdolávání lanového parku či i jen vést terapeutické kroužky. Jak můžete být součástí tohoto poslání i vy? 𝗣𝗼𝗱𝗽𝗼𝗿̌𝘁𝗲 𝗻𝗮́𝘀 na cestě, která mění těmto dětem životy. Den obdarování alias Giving Tuesday nám umožňuje se zamyslet nad věcmi jinak. 𝗗𝗲̌𝗸𝘂𝗷𝗲𝗺𝗲.

Nadační fond Bátor Tábor

Darujte šanci na změnu

Nadační fond Bátor Tábor
detail
Zlínský kraj
neziskové organizace
sháním dárce
senioři

Magnolia je název denního stacionáře pro seniory a je jednou z mnoha služeb Charity Vsetín. Budova, kde Magnolia sídlí, je situovaná na kopečku malebného vsetínského Horního náměstí a její součástí je poměrně velká zahrada, umístěná ve svažitém terénu. Rádi bychom zde vytvořili přístupnou, nejlépe bezbariérovou zahradu, kde by naši senioři aktivně trávili čas od jara do podzimu, setkávali se se svými rodinami, měli by možnost pečovat o květiny, bylinky nebo pěstovat zeleninu ve vyvýšených záhonech. Tuto zahradu by mohli využít mimo uživatelů Stacionáře Magnolia i uživatelé dalších služeb Charity Vsetín. V Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež ZRNKO zajišťujeme volnočasové aktivity pro zájemce od 6 – 18 let věku ze sociálně znevýhodněných rodin, Sociální rehabilitace CAMINO poskytuje pomoc a podporu lidem s duševním onemocněním. Přáli bychom si vytvořit pro naše uživatele oázu klidu – terapeutickou zahradu, s takovým zázemím, kde by si mohli posedět, odpočinout, kochat se výhledem na město a řeku Bečvu, trávit čas na čerstvém vzduchu nebo aktivně, v rámci svých možností, pracovat s našimi pracovníky a čerpat tak energii z malého kousku přírody uprostřed města. Terapeutická zahrada by mohla sloužit i široké veřejnosti v rámci komunitních setkání a dalších akcí, pořádaných Charitou Vsetín, jako jsou workshopy či hudební setkání.

Charita Vsetín

Zahrada pro Magnolii

Charita Vsetín
detail
Moravskoslezský kraj
neziskové organizace
chci darovat
senioři

Dobro-hodina – porce péče navíc i potřebný odpočinek pro pečující Kdo se někdy doma staral o své blízké, kteří už se o sebe nezvládají postarat sami nebo se potýkají se zdravotním handicapem, dobře ví, jak může být podobná péče náročná. V Charitě Třinec proto přišli s nápadem Dobro-hodiny, možnosti darovat pečujícím čas odpočinku a lidem, kteří potřebují dopomoci porci péče navíc. Osobní asistence přitom umožňuje zůstat nemohoucím lidem v domácím prostředí co nejdéle. Vyškolené asistentky pomáhají při běžných činnostech, jako je oblékání, osobní hygiena, úklid domácnosti, podání stravy nebo pomoc při zajištění osobních věcí například doprovod k lékaři nebo na úřad. Za zmínku stojí i psychologický efekt podobné návštěvy, kdy se zejména osamělí lidé cítí o mnohem lépe. Dobro-hodina funguje tak, že můžete zakoupit hodinu péče, podpořit službu osobní asistence a darovat pomoc lidem, kteří ji potřebují. Cena za hodinu péče je 130 Kč a zdaleka nemusí zůstat pouze u 60 minut pomoci. Dobro-hodin můžete darovat několik najednou. Nejvíce pomáhají Dobro-hodiny lidem, kteří potřebují dopomoci při osobní hygieně a protože už se sami nemohou pohybovat, provádí se koupání přímo na lůžku pomocí speciální nafukovací vany. Pro podobnou akci je potřeba dvou osobních asistentek. V praxi to pak znamená, že jednu z nich si uhradí klient sám a díky Dobro-hodině je možná přítomnost i kolegyně, bez které by byla dopomoc při koupání na lůžku těžko proveditelná. Úleva je to jak pro rodinný rozpočet, tak pro klienta i pro pečující. Navíc to umožní objednat si tuto službu dopomoci při osobní hygieně vícekrát v týdnu.

Charita Třinec

DOBRO – HODINA: daruj hodinu péče

Charita Třinec
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

O tom, co se mezi zrakově postiženými u nás i v zahraničí děje, o nových pomůckách či nových zákonech týkajících se zdravotně postižených informuje pravidelně časopis Zora, určený nevidomým a slabozrakým lidem, který vychází již více než 100 let. U jeho zrodu stál učitel a hudebník Karel Emanuel Macan, který během studií sám přišel o zrak a na sobě tak pociťoval přístup společnosti ke zrakově postiženým spoluobčanům. Přibližně 80-85 % informací získává člověk zrakem. Při vážnějším poškození nebo jeho náhlé ztrátě je člověk vystaven značnému informačnímu deficitu. Jedním ze základních cílů Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR je podílení se na zmírňování informačních bariér, a také vybavovat těžce zrakově postiženou veřejnost potřebnými znalostmi, vědomostmi a dovednostmi. Přístup k informacím pozitivně ovlivňuje kvalitu života nevidomých a těžce slabozrakých, rozšiřuje vzdělávací, pracovní i společenské uplatnění. Redakce časopisu ZORA vydává periodika v několika způsobech záznamů zpřístupňujících informace těžce zrakově hendikepovaným, a to ve slepeckém Braillově písmu, ve zvětšeném typu běžného písma, a v elektronické či zvukové podobě.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.

ZORA – čtení pro zrakově hendikepované

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Udělejme radost dětem i dospělým v nouzi ! Prostřednictvím dvou veřejných sbírek, které probíhají už od začátku listopadu, pomůže Centrum Černý Most s vámi – místní neziskové organizaci Neposeda. Ve spolupráci s CČM tento rok organizujeme hned dvě sbírky: 1. Sbírka ošacení a výbavy k nocování zejména do zimních období (boty, ponožky, spacáky, karimatky…). 2. Sbírka sportovního vybavení a her pro děti do klubů a na výjezdy. Dárky pro klienty organizace Neposeda mohou být nové i už dříve použité. Odevzdávat je můžete v průběhu celého listopadu v šatně Click & Services. Jen je prosím vždy nezapomeňte označit štítkem jako dárky do sbírky pro organizaci Neposeda. Klientům komunitního centra pomohou zejména: Pro dospělé: • stany, • spacáky, • rukavice, • šály, • ponožky, • pánské trenýrky, • dámské hygienické potřeby, • obecné hygienické potřeby (prací a úklidové prostředky), • trvanlivé potraviny (konzervy, polévky, těstoviny, omáčky…), • použitá funkční elektronika (mikrovlnka, lednička, pračka), • postele, matrace. Pro děti: • oblečení, • pleny a hygiena pro miminka, • kola, tříkolky, koloběžky, • pomůcky do školy, • zdravé potraviny na svačiny (müsli tyčinky, sušené ovoce, ořechy…).

Centrum Cerny Most a Neposeda

Sbírka Centra Černý Most pro Neposedu

Centrum Cerny Most a Neposeda
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Pokusíme se společně s Vámi získat zajistit kufřík vzpomínek pro každé odložené miminko v ČR. Děkujeme, že s námi myslíte na ty nejmenší, který svůj životní start nemohou nijak ovlivnit. O projektu: Projekt Život v kufříku se věnuje problematice psychosociálního vývoje odložených novorozenců. Až 500 dětí každý rok opouští porodnici bez své biologické matky a putují do náhradní rodinné péče /pěstouni, dětská centra, aj./ pouze s propouštěcí zprávou. Nedozví se z ní ale, jak přišlo na svět, jak vypadalo ani, kdo ho choval v náručí místo maminky, nemají první otisk ručičky, první fotku, první hračku atd. Málokdo si dovede představit, jak těžké je pro děti vyrovnat se v dospívání s tím, že je matka po porodu odložila. Cítí se nechtěné, nevědí nic o začátku svého života, nemohou srovnávat svou podobu s vlastními dětmi a prožívat pocit rodinné sounáležitosti. Život v kufříku jim dává vědět, že i tyto děti byly milovány, s láskou chovány sestřičkami, opečovávány lékaři, že jim babičky v domovech pro seniory ručně vyrobily hračky a myslely na ně. Kufřík nese jasnou zprávu: Jsi pro nás důležitý a stál jsi nám za to, abychom pro tebe tohle všechno připravili! Život v kufříku symbolizuje vazby, vztahy, komunikaci, životní příběhy a kotvy tolik důležité pro sebepřijetí a identitu každého z nás.

Nadační fond La Vida Loca

Kufříky pro odložená miminka

Nadační fond La Vida Loca
detail
Moravskoslezský kraj
neziskové organizace
chci darovat
lidé bez domova

ADELANTE svět Armáda spásy v Moravskoslezském kraji Ze života pod mostem na lavičku pod stromem Centrum sociálních služeb Armády spásy Adelante v Ostravě je svět, kterému těžko porozumíme a mnozí do něj ani nechceme nahlédnout. Přesto však během roku poskytne bezpečné útočiště stovkám lidí bez domova a pomáhá všem, kteří hledají cestu z ulice. Pojďme společně vybudovat v šedé realitě zelený ostrůvek naděje, který symbolicky i prakticky nabízí možnost na jejich důstojnější život. Rádi bychom venkovní areál azylového domu pro muže a nízkoprahového denního centra s nepřetržitým provozem změnili v důstojné prostředí pro uživatele, kteří zde přechodně pobývají. Chceme obnovit trávník, zasadit okrasné dřeviny a ovocné stromy, umístit do prostoru lavičky… Vytvořit milé a podnětné zázemí, kde by si všichni mohli odpočinout a trávit svůj volný čas. Jsme jediným bezbariérovým zařízením tohoto typu ve městě. Unikátní jsou zde další dvě služby: Ordinace pro chudé – plně vybavená ordinace praktického lékaře, která poskytuje zdarma služby všem sociálně vyloučeným lidem. V areálu máme k dispozici 4 psí kotce, protože pes je často nejbližším skutečným přítelem lidí bez domova. Jedna porce polévky stojí 17 Kč. Jedna dávka mýdla 14 Kč. Den na azylovém domě 130 Kč. Přespání na noclehárně 45 Kč. Tohle poskytujeme denně, ale náš záměr je dobudovat nad tyto základní potřeby navíc venkovní prostory. Váš příspěvek umožní: 200 Kč osadit nebo pořídit květináč 300 Kč do skalky položit okrasný kámen nebo zasadit trs trávy 500 Kč umístit venkovní odpadkový koš 1 500 Kč pořídit zahradní lavičku nebo zasadit strom 2 000 Kč nákup barev a sprejů na obrazy na plotech 3 000 Kč studii a odborný návrh prostoru a zahrady

Armáda spásy v České republice,z.s

Ze života pod mostem na lavičku pod stromem

Armáda spásy v České republice,z.s
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

PORADENSTVÍ PRO POPÁLENÉ A JEJICH BLÍZKÉ Pomozte pro popálené zajistit službu individuálního poradenství. Popáleným a jejich rodinám zůstávají po úraze jizvy. Jak na těle, tak na duši. A oni se s nimi potřebují naučit žít. Individuální poradenství prostřednictvím osobní, telefonické či chatové komunikace navazuje na setkání s pacienty v nemocnici na Klinice popálenin a rekonstrukční chirurgie ve Fakultní nemocnice Brno . Tuto službu využívají i pacienti z dalších popáleninových klinik v České republice – z Kliniky popáleninové medicíny v Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a z Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie v Fakultní nemocnice Ostrava . Nejčastěji se poskytování poradenství týká péče o zjizvené popálené plochy. Popálení se na nás obrací také s prosbou o pomoc s nezdravotními následky popáleninového úrazu. Tím je například: – Pomoc při získání finančních prostředků pro nákladnou popáleninovou léčbu. – Pomoc při zajištění lázeňské péče, zprostředkování sociálního či právního servisu v souvislosti s následky úrazu. – Komunikace se státní správou atd. Sdílení vlastních zkušeností je jedna z nenahraditelných forem pomoci. Proto propojujeme bývalé klienty s novými. DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE POPÁLENÝM SPOLU S NÁMI

Popálky o.p.s.

Pomáháme popáleným

Popálky o.p.s.
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Na Giving Tuesday se budeme věnovat přípravě otevření nově vznikajícího Autikvariátu. Naším cílem je, aby se Autikvariát stal soběstačným, ale pro začátek potřebujeme Vaši pomoc, za kterou předem děkujeme a těšíme se na brzké setkání nad knihami a s autismem. Vaši finanční pomoc využijeme na pořízení vybavení, konkrétně knihoven, prodejního pultu, osvětlení prostor a zabezpečení proti krádeži zboží. Autikvariát bude obchod s knihami a výrobky z chráněné dílny. Za prodejním pultem se setkáte s „autikváři“ na spektru autismu. V malých, avšak určitě útulných prostorách obchodu, si můžete v klidu sednout s Vámi vybranou knížkou do čtecího koutku a u naší obsluhy si k tomu objednat dobrý čaj či kávu, a když budete chtít, můžete si s našimi pracovníky popovídat o tom, jak se žije s autismem. Obchod je založen na principech chráněného pracoviště pro zaměstnance na autistickém spektru s podporou pracovního asistenta a zapojených dobrovolníků. Jelikož se převážně jedná o knihy z „druhé ruky“ a sortiment z chráněné dílny, je zboží cenově dostupné i pro zákazníky z řad seniorů, studentů nebo maminek na mateřské. Ekologický přístup k našemu životnímu prostředí je velice důležitý. Jsme rádi, když se na knihy jen nepráší, kvalitní čtení dostane druhou šanci a nepadne na to žádný strom. Díky pomoci dobrovolníků a veřejnosti, se nám daří nashromáždit zajímavé knižní tituly od beletrie, románů, sci-fi a fantasy až po populárně naučnou literaturu, encyklopedie a odborné časopisy nejen o autismu, ale i řadě jiných zajímavých témat. Stále nám ale chybí mnoho knih, které se zdarma shánějí velice těžce 🙂 Budeme rádi i za podporu formou knih.

Adventor, o.s.

Autikvariát

Adventor, o.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dobrovolníky
senioři

Dopřejme sváteční chvíle osamělým seniorům a osobám s handicapem po celý rok Radost a blízkost přinášíme seniorům a osobám s handicapem po celý rok nejen v čase Vánoc. Během pandemie covid-19 výrazně narůstají pocity osamělosti u osob ve vyšším věku, ale také i osob s handicapem. Nejedná se jen o seniory žijící v domácnostech, ale také o ty žijící v domovech pro seniory, kteří nemají své blízké pro vzájemná obohacující osobní setkání. Mnohdy zůstávají uzavření ve svých domácnostech z obav z nakažení se koronavirem, omezily významně své mezilidské kontakty a aktivity. Dobrovolnická návštěva jednou za týden a vzájemný společný čas se stává světlem v těchto temnějších dnech. Obyčejná hodina naplněná nasloucháním životnímu příběhu či střípků života je svátečním časem. Pro osamělé je to čas, kdy pociťují lidskou blízkost, sounáležitost, zájem a mnohdy se tyto chvíle dodávají smysluplnosti a chuti do života. A to rozhodně stojí za to! Darujte společně s námi blízkost. Proměňme hodinu, kterou dobrovolník věnuje osamělému, ve vzácný sváteční čas. „Jsem o 60 let starší,  než má dobrovolnice Katka. Rád jí vyprávím příběhy ze svého života, i přestože se možná občas opakuji. Také spolu čas od času mlčíme, ale i v tom tichu jsme spolu – nejsem sám.“

ADRA

Darujte blízkost

ADRA
detail
Hlavní město Praha
neziskové organizace
sháním dárce
lidé s handicapem

Dne 3.12. 2021 od 19:00 v KC Novodvorská organizace Polovina nebe o.p.s. pořádá sedmý ročník benefičního koncertu Muzikálem bez bariér – muzikály, které poprvé překročí naše hranice. Zazpívají známé muzikálové hvězdy: Michaela Tomešová-patronka akce, Lukáš Adam-moderátor Kateřina Bohatová, Richard Pekárek, Jan Fanta, Vendula Příhodová, Radka Pavlovčinová, Petra Kosková, Zbyněk Fric , David Gránský, Petra Vojtková, Elis Ochmanova, Milan Peroutka, Peter Pecha , Přemysl Pálek, Charlotte Doubravová, Marianna Polyaková , Tomáš Trapl a živá kapela v čele s Václavem Tobrmanem. Koncert podpořili: MPSV, MHMP, Městská část Prahy 4, Městská část Prahy 6, Městská část Prahy 10, Městská část Prahy 11, Městská část Prahy 12, Městská část Prahy 13, Městská část Kunratice, Jsem královna.cz, Buchta cukrářství, Rozabel, Vuch., STERIXretro a Otevřenými dveřmi. Autorem fotografií na plakátech a billboardech je Honza Kvarda. MUZIKÁLEM BEZ BARIÉR „Muzikálové hvězdy zpívají pro o. p. s. Polovina nebe“ se koná u příležitosti Mezinárodního dne tělesně postižených a je pořádán společností Polovina nebe již posedmé. Výtěžek vstupného bude poukázán ve prospěch veřejné sbírky konané Polovinou nebe, o.p.s. pro těžce postižené lidi nebo klienty, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Proto Vás prosíme, PŘIDEJTE SE K NÁM zakoupením lístků či sponzorským darem na náš transparentní účet: https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-2504627359/Polovina-nebe,-o.p.s. Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/MUZIKALEM-BEZ-BARIER-VII MOC DĚKUJEME!!! TĚŠÍME SE NA VÁS

Polovina nebe o.p.s.

Muzikálem bez bariér VII.

Polovina nebe o.p.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
děti

Pacientská organizace HAE Junior se opět zapojí do světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday, který letos připadá na 30. listopadu 2021. Kampaň „Silnější než HAE“ má za cíl posilovat odolnost rodičů a dětí žijících se vzácnými onemocněni (včetně HAE) v jejich nekonečném boji. V prosinci 2021 uplynou dva roky od založení pacientské organizace HAE Junior, která vznikla z iniciativy několika rodičů, jejichž děti trpí vzácnou poruchou imunity jménem hereditární angioedém (HAE). Cílem HAE Junior je umožnit malým pacientům kvalitnější život a lepší budoucnost: „Přejeme si vychovat HAEroes – hrdiny silnější než HAE, kteří mohou naplnit svůj životní potenciál navzdory omezující nemoci. Jak tomu často u vzácných diagnóz bývá, onemocnění má velký dopad nejen na fyzické zdraví, ale také na psychiku a sociální i ekonomickou situaci pacienta a jeho rodiny. Jsme vděční českým odborníkům ze všech čtyřech specializovaných pracovišť na HAE, kteří pomáhají výrazně zmírňovat zdravotní dopady nemoci na kvalitu života pacientů během posledních let. V HAE Junior se snažíme naše členy učit, jak zmirňovat a odstraňovat zbývající překážky, které nemoc přináší do života. Přejeme si umožnit všem HAE juniorům normální život.“ vysvětluje zakladatelka organizace HAE Junior Camelia Isaic. Do začátku prosince 2021 budeme na sociálních sítích Facebook, Instagram (česky) a LinkedIn (anglicky) pravidelně sdílet motivační citáty na podporu odolnosti života s nemocí. Jako obvykle se každý může zapojit a podpořit kvalitnější život pacientských rodin sdílením příspěvků a šířením osvěty, nabídkou dobrovolnictví nebo finančním darem. Peněžní dary získané během Giving Tuesday 2021 věnujeme primárně na Letní edukační pobyt HAE Junior 2022. Bude se jednat o třetí ročník komunitního projektu naší organizace, kde se pacientské rodiny během letních prázdnin schází pro výměnu zkušeností. Bohatý program zahrnuje odborné přednášky, vzdělávací aktivity a pořádání heroických her HAEro Games. V nich se HAE junioři účastní různých zážitkových aktivit pro osobní rozvoj, objevování vlastního nadání a podporu schopností a dovedností, které jim pomohou lépe zvládat život s HAE. Zároveň část výtěžku použijeme na budoucí osvětové a informační projekty plánované pro příští rok. Giving Tuesday neboli „Štědré úterý“ vzniklo v roce 2012 s jednoduchou myšlenkou: vytvořit den, který bude inspirovat lidi k tomu, aby konali dobro. V posledních letech se tato myšlenka rozrostla v globální hnutí, jež inspiruje stovky milionů lidí po celém světě k dárcovství, štědrosti a spolupráci. „Jsou to takové dřívější Vánoce. Den, kdy můžete někomu pomoci a udělat dobrý skutek. Den, kdy můžete podpořit sbírku, charitativní projekt či organizaci. Den, kdy můžete svou laskavostí a darem někomu třeba i zlepšit život.” dodává Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která stojí v čele Giving Tuesday v Česku od roku 2016.

HAE Junior z.s.

Silnější než (vzácná porucha imunity) HAE

HAE Junior z.s.
detail
Celá ČR
neziskové organizace
sháním dárce
charitativní, humanitární a sociální pomoc

Staňte se rodinou Úžasňáků, která podporuje respekt k porodu a odbornou a laskavou péči porodních asistentek. Hledáme mezi vámi 1 000 rodin, které nám fandí a mohou nás podpořit v náročné finanční situaci. Již 15 let šíříme povědomí o potřebě kontinuální péče v těhotenství, porodu a šestinedělí. Podporujeme povolání porodní asistentky, vzdělání i kompetence. Hájíme tím také vaše práva. Nyní potřebujeme vaši pomoc. K stabilnímu fungování potřebujeme získat z darů 300 000 Kč. Je to možné. Pokud nás podpoří 1 000 rodin částkou 300 Kč měsíčně nebo jednorázově částkou 3000 Kč. Za cenu jednoho rodinného oběda budeme moci dál pokračovat v naší práci. Mezi aktuální projekty patří například: Rodím v klidu, web a telefonní linka. Těhotným ženám a čerstvým rodičům nabízíme odborné rady porodních asistentek a podporu nejen v náročné době pandemie. Podpora porodních asistentek a rodin právním a odborným poradenstvím. Překlady nejnovějších výzkumů a odborných doporučení ze zahraničí. Perinatální ztráta, Informační portál o perinatální ztrátě pro zdravotnické a pečující profese s informační linkou. Praktické informace a podpora pro porodní asistentky, zdravotní sestry, lékařky a lékaře a pro všechny odborné profese. Vzdělávání porodních asistentek a studentek porodní asistence a profesní podpora. Pomáhejte s námi, protože: Jak se rodíme a umíráme, taková bude naše společnost.

Unie porodních asistentek, z.s.

1000 rodin pro UNIPU

Unie porodních asistentek, z.s.
detail