Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vzdělání je jediná cesta ke změně

Organizace
Centrum Dialog

Autor
Lucie Tamášová

DARUJTE

Tenhle africký kluk žije v takových podmínkách, že nemá vůbec žádný důvod k úsměvu a přesto se směje, protože věří, že: „…když se bude hodně učit, tak zařídí, aby u nich v komunitě měli všichni čistou vodu a cihlový dům. A až se stane prezidentem, zajistí, aby měli všichni lidé dost jídla a všechny děti mohly chodit do školy.“ Ať se děje co se děje, píše si úkoly ve světle blikající žárovky a nevadí mu to, protože jeho kamarád ze školy chce být inženýrem, který dá elektřinu do pořádku…

I my věříme v sílu vzdělání, které je jedinou šancí na lepší život v Africe, a proto je podporujeme. Budoucnost Afriky mají ve svých rukou jen vzdělaní, samostatní a sebevědomí lidé. Jen oni dokážou rozetnout bludný kruh chudoby, porazit nemoci, hospodařit se zdroji, ovlivnit demografický vývoj, budovat infrastrukturu, pečovat o životní prostředí a vzdělávat další generace. Podpořte svým darem budoucí africké lékaře, učitele, vědce, ekonomy, stavitele, přírodovědce, spisovatele… prostě všechny, co jsou tak nutně zapotřebí.

Když dokážou malí školáci o velkých změnách ve své zemi snít, dokážou je s vaší podporou i uskutečnit.

O naší organizaci

Centrum Dialog, o.p.s. je nezisková organizace působící od roku 1998 na poli rozvojové spolupráce a vzdělávání.
Společně s mnoha českými rodinami, školami, firmami a jednotlivci pomáháme měnit životní osudy dětí v Guineji a Keni již od roku 2002 díky projektu Pošli špunta do školy. Od jeho začátku získalo šanci na vzdělání více než 3500 dětí v obou zemích.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy