Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Vzdělávání dětí v masajské stepi – Tanzanie

Organizace
Nadační fond Nehemia

Autor
Miroslava Cásková

DARUJTE

Podpořme vzdělávání dětí mezi Masaji. Národa žijícím prostým životem v hliněných chatrčích se slaměnou střechou. Přinesme společně změnu do jejich životů prostřednictvím vzdělání, které pro ně běžně v této oblasti není dostupné. Do vzdělávacího centra dochází nyní 600 dětí. Měsíční náklady na jedno dítě činí 450 Kč a díky podpoře dítě mimo jiné získá školní uniformu a jedno teplé jídlo denně. Pro většinu dětí je to v zásadě jediné plnohodnotné jídlo, které mají.

Měsíční rozpočet na vzdělání je 450 Kč, roční tedy 5400Kč.

V minulosti zde byly dveře zavřené a vstoupit na území Masajů bylo velmi riskantní. Během období velkého sucha a hladu si však pracovníci získali důvěru místních lidí. Vybudovali nové studny, zajistili pitnou vodu a zprovoznili zavlažovací systém na zavlažování polí. Poté vybudovali školu pro děti, mateřskou školu, jídelnu s kuchyní a internát pro děti, které bydlí daleko. Nyní jsou pracovníci německé AVC a Nehemie velmi vítáni.

O naší organizaci

Jsme nezisková organizace oficiálně registrovaná od roku 1992.

Motto naší organizace: “Přinášíme změnu do lidských životů”

Přinášíme tedy změnu do lidských životů, pomáhat lidem v nouzi a reagovat na mimořádné události jako jsou povodně, katastrofy či válečné konflikty. Realizujeme dlouhodobé projekty ve více než 14 zemích světa a zde spolupracujeme s místními pracovníky, čímž se zvyšuje jejich efektivita a celková soudržnost. Nově také vysíláme pracovní týmy dobrovolníků. Český NF Nehemia je členem evropské organizace AVC a Nehemia.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy