Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Zachraňte životy žen a dětí v Afghánistánu

Organizace
CARE Česká republika z. s.

Autor
Adam Karásek

DARUJTE

Téměř polovina obyvatel Afghánistánu nyní čelí akutnímu hladu. Přibližně 18,8 milionů lidí. Zemi hrozí humanitární kolaps. Sucho, stěhování obyvatel kvůli bezpečnosti, rostoucí ceny potravin, pandemie covid-19 a upadající ekonomika způsobují nepředstavitelný tlak na afghánské rodiny.

 

„Lidé v mnoha částech Afghánistánu se uchylují k extrémním krokům, aby přinesli nějaké jídlo na stůl. Prodávají všechno, co mají, těžce se rozhodují, který člen rodiny vynechá jídlo, někteří dokonce provdávají nezletilé dcery, aby bylo doma o jeden hladový krk méně,“ říká Victor Moses, ředitel CARE Afghánistán.

 

Celá krize pak nejvíc dopadá na ženy, dívky a děti. Třikrát méně žen má oproti mužům přístup k vyvážené stravě, a ještě méně k masu a mléčným výrobkům. Vzrostl také počet předčasných a nucených sňatků. Beznaděj spojená se stresem a hladem navíc vede k častějšímu násilí na ženách.

 

Navrch všeho se pomalu blíží zima, která dle očekávání nynější krizi ještě víc prohloubí. Pomozte zabránit humanitární katastrofě, ke které se v Afghánistánu schyluje.

Naše odkazy

O naší organizaci

CARE patří mezi nejvýznamnější mezinárodní humanitární organizace bojující proti chudobě ve světě. V našich projektech klademe důraz na pomoc ženám a dívkám, protože nerovnost pohlaví patři mezi hlavní příčiny světové chudoby.
V roce 2020 CARE působila ve 104 zemích světa a díky kumulativnímu dopadu více než 1 300 projektů pomohla 92.3 milionům lidí zlepšit životní podmínky.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy