Registrace výzev do Giving Tuesday 2021 byla již ukončena.

Jak se zapojit
do Giving Tuesday

Každý má něco, co může nabídnout. A každý projev velkorysosti se počítá. Můžete věnovat svůj čas, odborné znalosti, peníze, velké i malé věcné dary, jídlo, oblečení, nebo jen udělat někomu radost.

Giving Tuesday je navíc skvělou příležitostí ke spolupráci a experimentování. Protože co je víc, než když se v konání dobrých skutků všichni spojí. Giving Tuesday propojuje a inspiruje lidi všech národností, náboženství a komunit k dobrým skutkům.

Co můžete udělat

Darujte

…více

Darujte

…více

Darujte

…více

Darujte

…více

Darujte

…více

Darujte

…více

Získejte
finanční prostředky

…více

 • Pokud jste škola nebo nezisková organizace, Giving Tuesday je skvělou příležitostí k získání finančních prostředků pro své aktivity. Na Giving Tuesday padají dárcovské rekordy – ne nadarmo se po celém světě stalo nejštědřejším dnem v roce. Přemýšlejte o způsobech, jak můžete zapojit své dárce novým a smysluplným způsobem. Inspirujte se případovými studiemi neziskových organizací na lokální i globální úrovni.
 • Pokud jste zástupce byznysu nebo partner neziskové organizace, zapojte do dárcovské kampaně své zaměstnance. Zorganizujte firemní charitativní akci, darujte své produkty potřebným, zapojte se do firemního dobrovolnictví… Existuje mnoho způsobů, jak vymyslet Giving Tuesday aktivitu, která má pozitivní dopad na společnost. Pro více inspirace si přečtěte naše případové studie firem.
 • Firemní partneři se mohou zapojit prostřednictvím tzv. matchingu. Pokuste se získat partnera na matching. Na konci sbírky může firma znásobit nebo dorovnat vybrané finanční prostředky.
 • Propojte svou Giving Tuesday aktivitu s charitativní kampaní ke konci roku nebo Vánoc. Využijte Giving Tuesday jako začátek této sezóny plné dobra.
zavřít

Darujte

…více

 • Darujte část své výplaty na podporu neziskovky nebo aktivitě, která vám dává smysl.
 • Darujte věci, které již nepoužíváte organizacím či lidem, kteří je potřebují. Darovat lze boty, zimní kabát lidem bez domova, jídlo potravinovým bankám. Darovat můžete ručně malovaný obrázek, knihu či voucher s dobrým skutkem.
zavřít

Staňte se dobrovolníkem

…více

 • Staňte se dobrovolníkem v oblíbené neziskové organizaci nebo zorganizujte společnou dobrovolnou akci s rodinou, přáteli, zaměstnanci či sousedy.
 • Staňte se expertním dobrovolníkem. Podpořte někoho pro bono. Pomozte těm organizacím, které potřebují vaše dovednosti (grafický design, finance, marketing, PR, project management, IT…).
zavřít

Zapojte celou rodinu

…více

 • Nikdy není pozdě začít se svými dětmi mluvit o dárcovství. Zeptejte se svých dětí, zda-li nechtějí darovat hračky, se kterými si již nehrají těm, které hračky nemají.
 • Máte starší děti? Můžete s nimi začít dobrovolničit a začít pomáhat v místní neziskovce.
 • Rozpoutejte debatu u rodinného stolu, za co jsou jednotliví členové rodiny vděční a dodejte si odvahu udělat něco dobrého pro ostatní lidi, kteří pomoc potřebují.
zavřít

Spolupracujte

…více

 • Ve spolupráci je síla. Vytvořte společnou komunitní kampaň. Zorganizujte sbírku ve svém okolí, aby lidé darovali jídlo, oblečení, obuv a další věci potřebným.
 • Vytvořte speciální Giving Tuesday produkt. Výtěžek z prodeje darujte partnerské neziskové organizaci.
 • Obraťte se na zástupce měst, aby ve vašem městě vyhlásili 30. listopadu 2021 Giving Tuesday, dnem štědrosti a dobrých skutků.
 • Zajistěte, aby se to tato událost dostala do lokálních médií. Přiveďte tak celou komunitu k oslavě štědrosti.
zavřít

Udělejte něco víc

…více

 • Giving Tuesday je mnohem víc než jen jeden den v roce. Dejte si závazek, že uděláte více dobrých skutků i v následujícím roce. Staňte se pravidelným dárcem. Můžete například darovat určitou částku každý měsíc na charitu nebo začít dlouhodobě pomáhat jako dobrovolník organizaci, kterou podporujete.
zavřít

Jak o své výzvě či dobročinné
aktivitě dát vědět?

Stejně jako hashtag, sociální sítě jsou klíčovou součástí komunikace Giving Tuesday. Jsou také jedním z nejlepších způsobů, jak zapojit své dárce a komunitu a sdílet poslání a hodnoty vaší organizace.
 • Při komunikaci o kampani nezapomeňte na sociálních médiích použít hashtagy #GivingTuesdayCZ a #GivingTuesday. Náš tým je vždy v režimu online a rádi budeme vaše příspěvky sdílet přes naše sociální sítě. Vše, co musíte udělat, je označit váš příspěvek hashtagem, abychom jej mohli vyhledat a sdílet. Také nás můžete ve svých příspěvcích přímo označit pomocí @givingtuesdaycz.
 • Logo #GivingTuesdayCZ je pro všechny k dispozici ZDE ke stažení. Používejte ho dle své libosti.
 • Aktivujte své příznivce na sociálních sítích a požádejte je, aby sdíleli příběhy o tom, proč podporují vaši organizaci.
 • Představte dárce z vaší komunity na sociálních sítích a v místním tisku.
 • Rozešlete na vaše kontakty e-mail či newsletter za účelem šíření informací a zapojení se do Giving Tuesday.
 • Sdílejte fotografie z minulých kampaní a dobrovolnických událostí. Nezapomeňte používat hashtag #GivingTuesdayCZ.
 • Nebo buďte kreativní! K oficiálnímu hashtagu #GivingTuesdayCZ a #GivingTuesday si vytvořte vlastní variantu. V minulých letech vzniklo #GivingZooDay, #GivingTreesDay, #GivingShoesDay, #GivingBooksDay a další.
 • Označte vaše účty na sociálních sítích grafikou #GivingTuesdayCZ (srdíčko v barvách české vlajky) a staňte se ambasadorem nejštědřejšího dne v roce.
Najdete nás také na Facebooku, Twitteru a Instagramu. Sledujte nás, abyste nepřišli o nejnovější zprávy, novinky či příspěvky, které můžete rovněž použít pro vaši kampaň. Další tipy a nápady pro sociální média naleznete v našem komunikačním manuálu.

Komunikační
manuál
ZOBRAZIT

Grafické
materiály
ZOBRAZIT

#Giving
TuesdayCZ

Zajímá nás, jak se do oslav
nejštědřejšího dne v roce zapojíte.
Dejte nám o své výzvě
nebo aktivitě vědět,
přihlaste ji

Zajímá nás, jak se do oslav nejštědřejšího dne v roce zapojíte.
Dejte nám o své výzvě nebo aktivitě vědět,
přihlašte ji

REGISTRUJTE SVOU
VÝZVU NEBO AKTIVITU
Již registrované
výzvy a aktivity

Projděte si
registrované výzvy
z předchozích ročníků

VÝZVY 2020

VÝZVY 2019

VÝZVY 2018

VÝZVY 2017

VÝZVY 2016

#Giving
TuesdayCZ


úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko: