Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Ze života pod mostem na lavičku pod stromem

Organizace
Armáda spásy v České republice,z.s

Autor
Lenka Maděrová

DARUJTE

ADELANTE svět – Armáda spásy v Moravskoslezském kraji

Centrum sociálních služeb Armády spásy Adelante v Ostravě je svět, kterému těžko porozumíme a mnozí do něj ani nechceme nahlédnout. Přesto však během roku poskytne bezpečné útočiště stovkám lidí bez domova a pomáhá všem, kteří hledají cestu z ulice. Pojďme společně vybudovat v šedé realitě zelený ostrůvek naděje, který symbolicky i prakticky nabízí možnost na jejich důstojnější život.

 

Rádi bychom venkovní areál azylového domu pro muže a nízkoprahové denní centrum s nepřetržitým provozem změnili v důstojné prostředí pro uživatele, kteří zde přechodně pobývají. Chceme obnovit trávník, zasadit okrasné dřeviny a ovocné stromy, umístit do prostoru lavičky… Vytvořit milé a podnětné zázemí, kde by si všichni mohli odpočinout a trávit svůj volný čas.

 

Jsme jediným bezbariérovým zařízením tohoto typu ve městě. Unikátní jsou zde další dvě služby: Ordinace pro chudé – plně vybavená ordinace praktického lékaře, která poskytuje zdarma služby všem sociálně vyloučeným lidem. V areálu máme k dispozici 4 psí kotce, protože pes je často nejbližším skutečným přítelem lidí bez domova.

 

Jedna porce polévky stojí 17 Kč. Jedna dávka mýdla 14 Kč. Den na azylovém domě 130 Kč. Přespání na noclehárně 45 Kč. Tohle poskytujeme denně, ale náš záměr je dobudovat nad tyto základní potřeby navíc venkovní prostory.

Váš příspěvek umožní:

  • 200 Kč osadit nebo pořídit květináč
  • 300 Kč do skalky položit okrasný kámen nebo zasadit trs trávy
  • 500 Kč umístit venkovní odpadkový koš
  • 1 500 Kč pořídit zahradní lavičku nebo zasadit strom
  • 2 000 Kč nákup barev a sprejů na obrazy na plotech
  • 3 000 Kč studii a odborný návrh prostoru a zahrady

O naší organizaci

Srdce Bohu, ruce lidem… Známý slogan Armády spásy vystihuje naši podstatu. Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoc. Pro ty, kdo se ocitli bez střechy nad hlavou, stejně jako pro osamělé a hledající.

Armáda spásy v Moravskoslezském kraji poskytuje pomoc lidem v tíživé životní situaci. Poskytujeme sociální služby pro osoby bez domova, ve formě: azylových domů, nocleháren a nízkoprahového denního centra. Dále také poskytujeme služby pobytového zařízení se zvláštním režimem pro lidi bez domova v seniorském věku, sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a služby prevence bezdomovectví.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy