Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Zveme Vás do Rudolfina!

Organizace
Collegium Marianum - Týnská škola, s.r.o.

DARUJTE

3. prosince rozdáváme vstupenky studentům, seniorům a zdravotně postiženým. Pro prvních 10 studentů je připraveno 10 vstupenek na závěrečný koncert 21. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby za pouhých 100 Kč. Koncertní provedení opery G. F. Händela s názvem Alessandro Severo se uskuteční 6. 8. 2020 ve Dvořákově síni Rudolfina. Dále nabízíme 10 vstupenek zdarma pro ZTP a ZTPP (z kapacitních důvodů můžeme nabídnout vstupenky pouze 4 vozíčkářům). Seniorům pak věnujeme 4 volné vstupenky na závěrečný koncert. Vstupenky budou k dispozici na telefonu 731 448 346. K dispozici pouze do vyčerpání kapacit.
Vylosujeme také 4 milovníky staré hudby, kteří budou mít možnost sledovat nastudování barokní opery v rámci Akademie Versailles – a to díky pozvánce na úvodní přednášku Benoita Dratwickiho ze Centre de musique baroque ve Versailles a také pasivní účasti na vybraných workshopech Akademie. 3. 12. Vás také zveme na dopolední hudební kávu s ředitelkou festivalu Letní slavnosti staré hudby Mgr. Josefínou Knoblochovou. Na kávu se prosím registrujte na telefonu 774 448 349.

O naší organizaci

Již 29 let přispívá centrum historických umění Collegium Marianum k zachování národního a evropského kulturního dědictví a ke kultivaci a orientaci české společnosti. Veškeré působení instituce je inspirováno respektem ke kulturnímu odkazu našich předků.
Collegium Marianum je přední a v Praze dnes nejdéle působící institucí, která systematicky přispívá k rozšiřování nabídky hudebního vzdělávání v tomto oboru, ale také k rostoucímu zájmu a poučenosti široké veřejnosti. Téměř stoprocentní návštěvnost většiny pořádaných akcí a nadšené ohlasy u publika i odborné kritiky ukazují, že dlouhodobá a takto cílená snaha „vzdělávat uměním“ má svůj nesporný význam ve formování obecného kulturního povědomí.
Vedle pravidelného koncertního cyklu (Barokní podvečery, od r. 2001) pořádá mistrovské kurzy se zahraničními lektory, ale také dílny staré hudby pro děti (PICOLLI) a zaštiťuje činnost souborů Collegium Marianum a Cappella Mariana, jež oba patří k současné evropské interpretační špičce.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy