Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Zveme Vás do Rudolfina!

Organizace
Collegium Marianum, s.r.o.

Autor
Monika Klára Bechná

DARUJTE
27. listopadu obdarováváme tři skupiny našich posluchačů. Volné vstupenky na závěrečný koncert mezinárodního hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby jsou připraveny pro prvních 10 ZTP nebo ZTPP (z kapacitních důvodů můžeme nabídnout vstupenky pouze 4 vozíčkářům). Hudebně taneční představení se uskuteční 6. 8. 2019 ve Dvořákově síni Rudolfina, program je sestaven ze skladeb Jeana-Philippa Rameaua, Jeana-Josepha de Mondoville nebo Jeana-Marie Leclaira. Nabídka volných vstupenek platí také pro první 4 seniory. Poslední obdarovanou skupinou jsou studenti, kterým nabízíme vstupenky na závěrečný koncert za pouhých 100 Kč. Vstupenky budou k dispozici pouze po předchozí rezervaci na mailu vstupenky@collegiummarianum.cz. Vstupenky jsou k dispozici pouze do vyčerpání kapacit, rozhoduje pořadí rezervace. 27. 11. Vás také zveme na hudební kávu s ředitelkou festivalu Letní slavnosti staré hudby Mgr. Josefínou Matyášovou. Na kávu se prosím registrujte na telefonu 774 448 349. Těšíme se na Vás!

O naší organizaci

Hlavním projektem společnosti Collgium Marianum je mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby. Festival je od roku 2000 vstupní branou, jíž do České republiky proudí špičkoví zahraniční interpreti, kteří hrají na originály či kopie historických nástrojů při zachování těch nejvyšších nároků na dokonalost provedení, na něž jsme zvyklí u moderních nástrojů.
Tematicky propracovaná dramaturgie jednotlivých ročníků představuje řadu skladeb v novodobých premiérách, a to nejen v českém, ale často i celosvětovém kontextu. Festival je ojedinělý svým přesahem do oblasti barokního divadla a tance. Jednou z předností festivalu je propojení krásné architektury s hudbou odpovídajících stylů.
S velkým ohlasem se pravidelně setkávají koncerty a představení konané například v Břevnovském klášteře, Zámku Troja, Rudolfinu, Lobkowiczkém paláci, v interiérech méně známých pražských kostelů a dalších pražských historických prostorách.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy